שתף

התכנית החשובה בחינוך בנס ציונה

09:32 27.03.2019

מה חדש בנס ציונה

כל מה שצריך לדעת על "תכנית נחשון" התכנית החשובה של החינוך בנס ציונה

 

תכנית נחשון היא תכנית לטיפוח ופיתוח נוער מוכשר וערכי ליצירת פוטנציאל לעתודה מובילה למדינת ישראל - שיתוף פעולה בין משרד החינוך האגף למחוננים ומצטיינים למשרד הביטחון-תכנית תלפיות.

 

התפישה החינוכית מבוססת על למידה משמעותית בצוותים ופיתוח מנהיגות, בכיתה ייעודית-מדעית בקרב נוער מוכשר וערכי בכיתות ז-י"ב.

 

 

 

התוכנית מתמקדת בשלושה מעגלים:


1.השכלתי- התפתחות לימודית והשכלתית בשפה, מתמטיקה ומדעים, בלימודי עם ישראל, ארץ ישראל ומדינת ישראל. 


2.אישיותי- העצמה אישית של יכולות התלמיד (גיבוש זהות, שליטה בכעסים, עצמאות ואחריות ועוד). 


3.ערכי-טיפוח ופיתוח ערכים הנדרשים לקיום קהילה אנושית- ממשפחה ועד עם.                                      

 

תכנית הלימודים מתבססת באופן מלא על תכנית הלימודים הרגילה של ביה"ס ובאה כתוספת והעצמה מעבר לתכנית הרגילה. מערכת הכיתה נבנית כך שיום לימודים שלם מוקדש באופן מלא וקבוע לפעילות ייחודית של כיתת נחשון.

 

התלמידים נמצאים עם מחנך הכיתה לאורך כל היום, וכל יום נחשון מוקדש לנושא מסוים. התלמידים עובדים בדרכים מגוונות- קבוצות, זוגות ומשימות אישיות, וכן מתנסים בהצגת תוצרים בפני הכיתה.

 

בנוסף מתקיימים סיורים, הרצאות וסדנאות  במהלך השנה, במסגרת ימי נחשון.

 

השנה, בשונה משנים קודמות הוחלט שכיתת הנחשון תהפוך לכיתה עירונית אליה יוכלו להתמיין תלמידים מכלל בתי הספר היסודיים בעיר.

 

פתחנו את התהליך בערב חשיפה שהתקיים ב5/3 בקריית החינוך בן גוריון, כאשר הורים ותלמידים מכל רחבי העיר הגיעו לשמוע על התוכנית, לפגוש את המחנכים ולשוחח עם תלמידים שלומדים בכיתה.

 

בבתי הספר היסודיים ריכזו את טפסי הבקשה של התלמידים שעמדו בקריטריונים הראשונים והעבירו אותם לאגף החינוך. כל התהליך נעשה באגף החינוך כדי לשמור על ניטרליות ולאפשר הזדמנות שווה לכל ילדי העיר.

 

לשני ימי הראיונות הגיעו 138 תלמידים. את הראיונות ערכו צמדי מורים- מורה אחד מחטיבת בן גוריון שמכיר את התוכנית ומורה שני מאחת מחטיבות הביניים בעיר. כך נמנע מצב שהמורה המראיינת לימדה או מלמדת את התלמיד. 

 

ריבה קליין מנהלת אגף החינוך: "בראיונות הילדים סיפרו על עצמם ועל פעילותם בבית הספר ובשעות הפנאי. הילדים בחרו נושא אחד לשיח מבין מספר תחומים שהוצגו בפניהם ונתבקשו להציגו בפני המראיינים. שמחנו לפגוש ילדים מלאי מוטיבציה, מוכשרים ובעלי יכולות גבוהות. אשר לצד ההישגים הלימודיים הגבוהים מוצאים זמן לפעילות חברתית, להשתתפות בפעילות בתנועות נוער ובחוגי העשרה. בסיום התהליך נבחרו 35 תלמידים ובימים הקרובים ישלחו מכתבים לתלמידים. נאחל לתלמידים הצלחה רבה בכיתת נחשון."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...