שתף

התפשטות הקורונה: מלש''ב? חייל? מילואימניק? שים לב!

17:01 09.03.2020

מה חדש בנס ציונה

ערך: בן משה

 

לפי ההנחיות החדשות, משרתי מילואים ששהו בחו''ל בשבועיים האחרונים לא יגיעו למילואים, וגיוסם של מלש"בים ששהו בחו"ל בשבועיים האחרונים יידחה

 

דובר צה''ל הוציא הודעה חשובה מאוד בנושא גיוס מלש''בים ומילואימניקים ובכל נושא ההתמודדות של צה''ל מול נגיף הקורונה.

 

צה''ל מעדכן כי בהתאם להערכת המצב המתמשכת בצה"ל ובהתאמה להנחיות משרד הבריאות ולהמלצותיו, מקדם צה"ל את היערכותו למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב משרתיו.

 

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, קיים הערכות מצב מטכ"ליות ועמד על הצעדים למניעת התפשטות הנגיף בצה״ל. רא"ל כוכבי הגדיר כי המטרה היא לשמור על כשירותו המבצעית של צה״ל, החיונית לביטחון מדינת ישראל. על כן סיכם הרמטכ״ל כי תינקט גישה מחמירה שתכליתה צמצום היקף החיילים הנמצאים בבידוד.

 

הוחלט כי משרתים ששבו לישראל מכל מדינות העולם אינם רשאים להיכנס לבסיסי צה''ל במשך שבועיים מיום הגעתם ארצה - גם אם אינם מחויבים בבידוד!

 

 

עוד מוסר דובר צה''ל כי נכון להיום מספר חיילים מבודדים עומד על כ-2,100 חיילים נמצאים בבידוד, אשר מרביתם חזרו מחופשה פרטית בחו''ל וחלקם פגשו בחולים שאובחנו כנושאי הנגיף. כ-300 חיילים סיימו את הבידוד וחזרו ליחידתם.

 

מלש''בים שימו לב להנחיות דובר צה''ל ויחידת מיט''ב:

כל מלש"ב או מלש"בית שיש להם זימון במועד בו הם אמורים לשהות בבידוד או חל עליהם איסור התקהלות - ידווח למרכז השירות של יחידת מיטב באמצעות:

יש לציין בפנייתכם את תאריך סיום מועד הבידוד או איסור השתתפות בהתקהלות.

שימו לב! קיימת עליכם חובת דיווח.

 

מלש"בים השוהים בחו"ל טרם גיוסם

מחוייבים לחזור לארץ עד 15 יום לפני מועד גיוסם.

 

חובת בידוד או איסור השתתפות בהתקהלות דוחה מועד התייצבות - אין להתייצב בלשכות גיוס, בשרשרת החיול או בכל זימון צבאי לכל תקופת הבידוד או האיסור.

 

הורים? חברים? שימו-לב: מלווים ליום הגיוס

על מנת למנוע התקהלות ולשמור על ביטחונכם האישי ועל ביטחון ילדיכם, הוחלט כי אין כניסת מלווים ללשכות הגיוס, ביום הגיוס.

 

 

רגע, מה קורה בכל אחד מהזימונים אם אני בבידוד או חל עליי איסור התקהלות?

 • גיוס: עליכם לדווח למיטב ולציין את מועד הכניסה לבידוד. מועד הגיוס יידחה ללא יותר מ-15 יום ממועד הגיוס המקורי וייקבע למועד חדש בו אתם לא תהיו חייבים בבידוד או לא יחול עליכם איסור השתתפות בהתקהלות.
 • הליכים בלשכת הגיוס: עליכם לדווח למיטב ולציין את מועד תחילת הבידוד או האיסור, אתם תקבלו מועד חלופי בו לא תהיו חייבים בבידוד או לא יחל עליו איסור השתתפות בהתקהלות.
 • התייצבות ליום המא"ה: עליכם לדווח למיטב ולציין את מועד תחילת הבידוד או האיסור, אתם תקבלו מועד חלופי בו לא תהיו חייבים בבידוד או לא יחל עליו איסור השתתפות בהתקהלות.
 • התייצבות למיונים: עליכם לדווח למיטב ולציין את מועד תחילת הבידוד או האיסור. אתם תקבלו מועד חלופי בו לא תהיו חייבים בבידוד או לא יחול עליכם איסור השתתפות בהתקהלות. שימו-לב, במקרים של מיון חד שנתי או חלון מיון שהסתיים - עליכם לדווח למיטב ולציין את מועד תחילת הבידוד או האיסור. במקרה זה כל בקשה תיבחן ותיבדק בנפרד.

 

מילואים, שימו לב להנחיות דובר צה''ל:

 • משרתי מילואים ששהו בחו''ל בשבועיים האחרונים לא יגיעו למילואים.
 • זימונים שאינם קריטיים יבוטלו, איש מילואים המזומן לימ"מ יתושאל בשאלות שהוגדרו.
 • כל איש מילואים ומלש"ב שעונה לקריטריון של בידוד או קבלת טיפול רפואי, לא יגיע לכל פעילות צבאית כלשהי.
 • יפורסמו הנחיות ייעודיות לאנשי המילואים הצפויים להתגייס בתקופה הקרובה ויתקיים מנגנון בקרה על מנת לוודא שלא יגויסו חיילי מילואים שנדרשים לשהות בבידוד. ייעשה תיאום מול מקרפ"ר בנושא הנחיות ייעודיות לגיוס מלש"בים ואף דחיית גיוס במקרה ונדרש.
 • חייל מילואים המזומן לשמ"פ (שירות מילואים פעיל) עתידי בתקופת הזמן בה נדרש בבידוד, ישוחרר מן השמ"פ מסיבה רפואית, זאת לאחר שיציג אסמכתא (כרטיס טיסה) על חזרתו מהמדינות המחייבות בידוד וידווח על כך באתר משרד הבריאות.
 • חייל ששהה באיצטדיון בלומפילד, שחרורו יאושר לאחר הצגת כרטיסים אשר יעידו על כך שנכח במקום ובזמן שהוגדרו כקבוצת סיכון (יצורף בנפרד).
 • חייל מילואים המבצע כעת שמ"פ ונדרש להיות בבידוד, ישוחרר לאלתר מסיבה רפואית לאחר הצגת האסמכתאות שפורטו לעיל. משימת השמ"פ תיסגר עבורו ותקופת הבידוד לא תהיה בשמ"פ.
 • חייל מילואים שנדרש להיות בבידוד בעקבות משימה צבאית/משלחת צבאית בחו"ל - תקופת הבידוד תהיה בשמ"פ.

 

מלש''בים - למידע נוסף ועדכונים היכנסו לאתר מיט''ב או לדף הפייסבוק של יחידת מיט''ב, ניתן לפנות גם בטלפון 1111 או במייל: [email protected].

חיילי סדיר ומילואימניקים - למידע נוסף היכנסו לאתר צה''ל או חייגו: 1111.

לצ'אט מיוחד עם כל השאלות והתשובות - לחצו כאן | לצ'אט מיוחד עם כל השאלות והתשובות - לחצו כאן.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...