שתף

ועדת החינוך הראשונה

15:16 04.04.2019

מה חדש בנס ציונה

ועדת חינוך ראשונה לקדנציה זו התקיימה השבוע בראשותו של ראש העיר שמואל בוקסר

 

 

ביום ראשון השבוע התקיימה ועדת החינוך הראשונה בראשותו של ראש העיר שמואל בוקסר, מחזיק תיק החינוך.

 

בוועדה נכחו ס.יו"ר הועדה שאול רומנו וס.יו"ר הועדה גיל אנוקוב וכן חברי המועצה אליהו לוי, סמדר אהרוני, מאיה פז, טלי חייט ונציגי ציבור נוספים. כמו כן נכחו מטעם אגף החינוך ריבה קליין מנהלת האגף, מוטי סגל מנהל מחלקת בתי הספר, אביב קליין מנהלת מחלקת גני הילדים, טלי וקנין מנהלת פרט וחינוך מיוחד, אילנה נעמן מנהלת לשכת אגף החינוך ורמי שקד מוביל את תחום החדשנות באגף החינוך. את בני הנוער ייצגה בוועדה יו"ר פרלמנט הנוער שובל דרויש.

 

ועדת החינוך הראשונה בראשות שמואל בוקסר

את הישיבה פתח ראש העיר והסביר שמטרת הוועדה לחשוף בפני הנוכחים את העשייה החינוכית בעיר. עוד הבטיח שישיבות מסוג זה יתקיימו לפחות פעמיים בשנה.

 

מנהלת אגף החינוך ריבה קליין הציגה את התפיסה החינוכית אותה היא מובילה בעיר, את "מצפן" העשייה החינוכית, התכלית והחזון העירוני, לפיהם לנגד עיננו עומד בוגר/ת מערכת החינוך, בעל/ת כישורים מיומנויות וכלים רלוונטיים למציאות המשתנה וזאת באמצעות תהליכי למידה משמעותיים.

 

כמו כן הוצג המודל החינוכי העירוני המורכב מחמישה תחומי עשייה מרכזיים שבבסיסם עומדת תפיסת האדם: שגרת חדשנות, ראיה הוליסטית רב ממדית, הישגים, אקלים חינוכי ופיתוח ההון האנושי. עשייה זו ממומשת באמצעות פיתוח מודלים בית ספרים ייחודיים ותוכניות עבודה מפורטות ומאתגרות.

 

בהיבט של שגרת החדשנות הוצגו מגוון התהליכים המתקיימים בבתי הספר בעיר בפריסה אורכית, בדגש על מרחבי הלמידה החדשניים שהוקמו בעיר בארבעה בתי הספר, המאפשרים לממש את תהליכי החדשנות אותם מובילים צוותי בתי הספר, ותוכנית "קוד כשפה שלישית" המתקיימת בעיר בכלל שכבות הגיל.

 

רמי שקד יועץ החדשנות באגף החינוך הציג את עיקרי עבודת המטה שבוצעה בחודשים האחרונים אשר כללה תהליך סדור של איסוף מידע מדויק לכדי תמונת מצב התשתיות במוסדות החינוך והמלצות על תוכנית רב שנתית מדורגת ומתועדפת ליישור קו ולשדרוג התשתיות הטכנולוגיות הנדרשות במוסדות החינוך בעיר.

 

תמונת המצב שהוצגה משקפת פערים רבים בתחום זה וניכר שיש צורך בהשקעה רבה בתשתיות טכנולוגיות בבתי הספר בכדי לממש את המודל החינוכי והתהליכים הפדגוגיים החשובים. עוד הוצג הצורך בעדכון המדיניות העירונית לתחום התשתיות, הכולל קביעת תקן עירוני לבית הספר עפ"י גודלו וכן תקצוב הולם לאחזקתו באופן תקין.

 

לאחר בחינת הדברים אימץ ראש העיר את ההמלצות לתקצוב מידי של המדרגה הבסיסית להצטיידות בהיקף של כשלושה וחצי מלש"ח, שתמומש לשנת הלימודים הבאה ותעמיד את כלל בתי הספר וגני החובה בעיר במצב טוב.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...