שתף

חדש ביולדות קפלן: אחות טיפת-חלב של כללית מגיעה למיטת-היולדת

13:52 02.07.2019

מה חדש בנס ציונה

 

נוחיות וחיסכון בזמן ליולדת הטרייה בקפלן: בימים האחרונים החל שירות חדש במחלקת היולדות, של פגישה עם היולדת ובדיקה של התינוק על-ידי אחות טיפת-חלב של כללית, לאחר הלידה

 

הבדיקה כוללת: מדידה של התינוק, הדרכה להורים החדשים, ייעוץ הנקה, פתיחת תיק טיפת-חלב לרך הנולד, איסוף נתונים מהצוות הרפואי בבית-החולים ותיאום תור לטיפת-חלב, של כללית הקרובה לאזור המגורים של היולדת. היולדות מגלות שביעות-רצון רבה בשירות החדש.

 

שני יחיא משולם (31, רחובות, מחנכת כיתות א'-ב' בבית-הספר 'רמון' ברחובות), אשר ילדה את שלושת ילדים בקפלן, הודיה (10), שירה (6) ועכשיו את אליה אהרון, שנולד ב-20 ביוני, מתארת את חוויית השירות החדש: "אחות טיפת-חלב הגיעה עד למיטתי לפני השחרור במחלקת-יולדות. היא נתנה לי את כל הפרטים הנחוצים על טיפת-חלב והסבירה לגבי הבדיקות והמעקב, והכל בנגישות ונוחיות גבוהות." סיפרה שני.

 

"בהמשך, היא מסרה לי תיק-מעקב, ואפילו, קבעה לי תור המשך לטיפת-חלב, ובכך, חסכה לי הגעה בימים הקרובים עם אליה אהרון לטיפת חלב. זו חוויה נעימה והתחשבות בצורכי היולדת." היא סיכמה.

 

היולדת שני עם אחות טיפת חלב של כללית עד למיטת היולדת

היולדת שני עם אחות טיפת חלב של כללית עד למיטת היולדת

 

אסתר נקש, מנהלת הסיעוד בחטיבת נשים ומיילדות בקפלן, אמרה כי היא גאה מאוד בשירות החדש, שנועד להקל על היולדת ובני-המשפחה בהורות הטרייה, עם תינוק חדש, וכל הסידורים מסביב. "מדובר בשיתוף-פעולה חשוב ויעיל, בין צוות מחלקת יולדות ויילודים במרכז הרפואי קפלן וצוות טיפת חלב בקהילה שנועד בראש ובראשונה להנגיש את השירות הראשוני בטיפת-חלב ליולדת, כשהיא עדיין בבית-החולים." היא הסבירה.

 

"צוות טיפת חלב מעניק, בליווי האחיות שלנו, הדרכה בתחום הטיפול בתינוק, כולל: רחצה, הלבשה, טמפרטורה, טיפול בטבור ועוד. אין ספק שההדרכה ליד מיטתה של היולדת - מעניקה לה תחושת ביטחון לקראת השחרור עם התינוק הביתה."

 

אפרת עמר, רכזת רפואה מונעת בכללית מחוז מרכז, מפרטת את היתרונות בפגישה עם היולדת כבר לאחר הלידה: "העובדה שהבדיקות וההדרכות הראשונות מבוצעות עוד טרם היולדת יצאה עם התינוק ממחלקת יולדות, תורמת לתחושת הביטחון בהורות הטרייה, שומרת על רצף הטיפול בין בית-החולים לקהילה, ונותנת למשפחה הצעירה מעטפת תומכת." היא מסבירה.

 

"אחות טיפת חלב יכולה, בנוחיות ובקלות, לקבל פרטים מדויקים, מהצוות הרפואי, על היולדת ועל התינוק החדש. כבר במעמד המפגש הראשוני מתואם תור נוסף לטיפת-חלב של הכללית, ביישוב בו מתגוררת המשפחה, ונתוני הבדיקה מועברים אליהם. נוחיות וחיסכון בזמן יקר, של ההורים הטריים, הם המפתחות להצלחת הפרויקט החדש."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...