שתף

חנן פרוקס מגיב

17:50 28.10.2018

מה חדש בנס ציונה

 

"עלילת דם 'היסטורית'" טוען חנן פרוקס, חבר מועצת העיר לשעבר, בעקבות הכתבה שעלתה בעיתונות המקומית תחת הכותרת 'הקומבינה ההיסטורית של שמואל בוקסר'
 

"הסיפור שהועלה מן האוב ביום 23.10.18 בתקשורת המקומית הנו שקרי, מצוץ מהאצבע, המהווה לשון הרע, השמצה והשתלחות פרועה, במסגרת ניסיון נואש ובלתי-ראוי להשפיע על לבבות הבוחרים." טוען פרוקס בפני הפורטל היום, ומוסיף: "זוהי עלילת-שווא, שפוגעת לא רק בשמו של שמואל בוקסר, כי אם גם בשמי הטוב שלי. מישהו צריך להיות מאוד נואש על-מנת לשלוף 'שלד', כביכול, מלפני 25 שנים, שהוא אפילו לא שלד, כי אין לו ידיים ואין לו רגליים."

 

חנן פרוקס, חבר מועצת העיר לשעבר. "היה נוכח באופן קבוע היועץ המשפטי של העירייה"

 

"כיהנתי כחבר מועצת-העיר בשתי קדנציות, בין השנים 1988-1998, והייתי יריב פוליטי של בוקסר. מעולם לא היינו חברים - ההיפך. היינו יריבים והיו לנו לא מעט חילוקי דעות. למרות זאת, תמיד הערכתי את יושר מידותיו של בוקסר ומסירותו לעיר ותושביה עד עצם היום הזה. מי שמינה אותי להחליף חברי ועדה חסרים - היה ראש העיר דאז, מר יוסי שבו. ההסדר סוכם בתחילת שנת 1993 בין יוסי שבו, ראש העיר, לבין מני ויצמן, סגן ראש העיר, ובמסגרתו התמניתי כחבר משקיף בכל הועדות וממלא מקום קבוע של חבר ועדה שנעדר מישיבה לצורך הצבעה במקומם, הכול באישור היועץ המשפטי של העירייה."

 

פרוקס מתאר את גרסתו להשתלשלות הדברים: "למרות שכבר מכר את חלקו בפרויקט מליבו, החליט בוקסר לקחת על עצמו לא להצביע ולא להשתתף בוועדות הנוגעות לפרויקט. נכחתי בישיבות המוזכרות בכתבה מטעמו של ראש עירית נס ציונה, יוסי שבו, והצבעתי בהן בהתאם לקו של ראש העיר. לא היה לבוקסר כל קשר להסדר ההיסטורי במסגרתו התמניתי כמחליף של חברי ועדה נעדרים. לא היה לו יד ורגל במינוי שלי כממלא מקום בישיבה זו או אחרת. לכן, הטענה כאילו מוניתי לצורך החלפת בוקסר בישיבה המדוברת או בכל ישיבה אחרת - היא לא רק שקרית ומקוממת, אלא לא פחות מהזויה!" טוען פרוקס.


"ההצבעה שלי, כתמיד, הייתה עניינית, ובהתאם להחלטת מועצת העיר. דנו בדברים המינימליים שמותר לכל אזרח בנס-ציונה לבקש, ולכן, לא היה מקום להתנגד לכך. הצבעתי בהתאם לקו של ראש העיר שנתן גיבוי להצבעה שלי, שהייתה כפי הצבעת חברי הועדה האחרים. מאז, ועד סוף הקדנציה שלי, שימשתי בתפקיד זה, והצבעתי במקום חברי ועדה נעדרים מישיבות, שאחרת לא היה מניין חוקי. התקיימו מספר ישיבות והצבעות כאלה בשנה בהן מילאתי תפקיד זה לפי הצורך ובנאמנות." הוא מסביר ומוסיף:

 

"בכל ישיבה של הוועדה היה נוכח באופן קבוע היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד ברוש, שאישר, משפטית, כל פעולה שעשתה הוועדה, ובנוסף, אישר את ממלאי-המקום בוועדה וביניהם אותי. הליכי מתן הקלות הם חשופים, שקופים ופומביים, שעוברים התנגדויות, ערעורים ותקיפה בבית-המשפט בזמן אמת. כל ההחלטות בעניין זה היו שקופות, אושרו על-ידי ראש העיר ונעשו בהתאם לחוקים ולכללים המחמירים ביותר. מי שאחראי לפרסום הבדיה המומצאת סבור, כנראה, שישפיע ישפיע על בחירת תושבי העיר הנפלאה שלנו באמצעות שקרים בוטים וגסים, העולים כדי עלילת-דם ממש גם נגדי."

 

"אין לי היום שום קשר עם שמואל בוקסר," הוא חוזר ומדגיש: "אבל לאחר שהכרתי אותו ואת עבודתו בכל הוועדות והתקציבים - עליי לומר כי ראה לנגד עיניו תמיד רק את טובת תושבי נס-ציונה. בוקסר תמיד היה ענייני, ולא היה ישר ממנו. מבחינת ידע בעשייה, בבנייה בתקציב, בראייה לטווח הארוך, בוקסר היה יותר טוב מכל אחד שהיה נוכח בישיבות הללו. הוא שם את כולנו בכיס הקטן." מסכם פרוקס.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...