שתף

חסד ונתינה בחמ''ד רעות

14:41 08.03.2020

מה חדש בנס ציונה

משנכנס אדר מרבין בשמחה ובחמ"ד רעות בחסד ונתינה עם פעילויות קהילתיות חשובות וערכיות

 

רעות נס ציונה הוא בית ספר ללא הפסקה, יוזמות ופעילויות לרוב בדגש על נתינה וחסד הן דבר שבשיגרה  והראיה-  זכייה בפרס החסד הארצי של החמ"ד בטקס מרשים ומרגש ברמות שפירא, בהשתתפות מכובדים מהחמ"ד: מפמ"רים, מדריכות, מפקחי בתי הספר, מנהלי בתי הספר, רכזים ומורים מובילים.

 

היוזמות שקודמו על ידי בית הספר:

קשר רב דורי-

תלמידים נפגשו עם הדור השלישי מבית הקשיש שבעיר. נוצרו קשרים משמעותיים בהם התוודעו התלמידים לסיפור חייהם של הקשישים ובסוף התהליך העלו על הכתב את הסיפורים באתר בית התפוצות. היוזמה בנתה גשר בין התלמידים לקשישים וניתצה פרידגמות ודעות קדומות. כמו כן גרמה לעין טובה ולקבלת השונה בקרב תלמידי בית הספר שלמדו להקשיב לאדם מבוגר, ללמוד ממנו ולכבדו ואף קידמה מיומנויות של יזמות ומעורבות חברתית.

 

ביקור בבית הקשיש לאורך השנה וקיום פעילויות שונות עם הקשישים.

 

אימוץ שלושה ניצולי שואה תושבי העיר. התלמידים הקדישו להם מזמנם, שמעו את סיפור חייהם והעלו אותם על הכתב. הזמינו את המבוגרים לארוחת בוקר משותפת שהתירה רושם רב בקרב המבוגרים , קשרים אלו חיממו את הלב.

 

פעילות הוקרת תודה למתנדבים שמגיעים לבית הספר משלוש עמותות: ידיד לחינוך, גמל"א וויצ"ו.

 

 

קשר עם בית ספר ממלכתי בעיר- זו כבר השנה השלישית בה ישנו קשר עם ממלכתי "אשכול " ומקדמים יחד את ערכי הסובלנות, שונים אבל שווים וערבות הדדית. אשכול של אהבה, אחווה, שלום ורעות. מפגשי למידה וחוויה לאורך השנה.

 

משלוחי מנות אישיים לחיילים מאומצים נאספו בחן ובאהבה ע"י כל תלמידי בית הספר ונמסרו לאגודת יחד למען החייל סניף נס ציונה.

 

מסיבת הסידור לתלמידי א' נערכה בטקס מרשים באשכול פיס . רב העיר, הרב אברהם צוריאל בירך את הילדים, גם ראש העיר לא חסך במילים , הבטיח להרים את קרנו של בית הספר ובירך את צוות רעות על עשייה עניפה ומרשימה והתרגש בעת שחילק לקטנטנים את הסידור הראשון.

 

תלמידי רעות זכו להנות בהפנינג פורימי מרשים- חצר בית הספר הפכה לפארק פעיל ובו נהנו התלמידים מאטרקציות שונות: טרמפולינות, קיר טיפוס, קורקינט פעלולים, מרוציות פאן ריידר ועוד..

 

קניון מצוות פעיל-אחת לשבוע מגיעים תלמידי רעות לקניון המצוות בהובלת רב בית הספר-הרב ברוך ספרא וקונים פרס תמורת שוברים שקיבלו מהמורים במהלך השבוע על התנהגות ערכית ומעשה טוב.

 

מקהלת פרחי רעות בהובלת הזמר רועי ידיד  יחד עם הרכב חליליות בניצוחו של המורה שמעון בזק הפליאו להופיע בחגיגת הסידור של תלמידי א', כל הנוכחים השתאו והתפעלו משירת וניגון התלמידים. אכן בחמ"ד רעות עולים בדרגה גם בתחום המוסיקה.

 

לחברת הילדים בחמ"ד רעות יש המון העצמה מצד המורים-הם יוצאים ביוזמות ושותפים בהרבה פעילויות. בחודש זה נערכה הכתרת רב ורבנית פורים בהובלת תלמידי כיתה ו' בוגרי בית הספר. נושא ההכתרה נשק לנושא השנתי- ערבות הדדית: כל תלמיד הציג דמות מהמקרא או דמות שתרמה לחברה הישראלית לפני הקמת המדינה ובמהלכה. תלמידי בית הספר בחרו למי מגיע להיות רב/ רבנית פורים. תלמידי ו' הציגו את תקנון פורים בגאווה. ביום התלמיד נערך טקס מסירת מפתחות, תלמידי ו' קיבלו את המפתחות מצוות המורים ומאנשי המנהלה שהחליפו אותם. מועצת תלמידים נטעה שתילים בבית הספר וקידמה פעילויות לטובת התלמידים.

 

מפקח בית הספר הגיע לביקור ביום ז' באדר, צפה בתרגיל הארצי שהתבצע באופן יוצא מן הכלל,  שוחח עם התלמידים, שיבח את המנהל והצוות על עבודה נפלאה והובלת בית הספר בצורה מופתית, התרשם מהישגי התלמידים ומהתוצרים היפים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...