שתף

חשד לגזענות קשה בבית ספר בנס ציונה

08:48 23.02.2020

מה חדש בנס ציונה

מזעזע: אמא לתלמיד בבית ספר בנס ציונה חשפה כי עברה גזענות קשה ואמירות מקוממות על ידי הורה אחר 

 

בית הספר "לב המושבה" ידוע בפעילות חברתית-קהילתית- חינוכית שלו. במהלך יום שישי יצאו משפחות תלמידי בית הספר לטיול משפחות בגבעות הכורכר, לכבוד יום המשפחה. 

 

הטיול היה מהנה והורים רבים של תלמידים הביעו סיפוק רב מהיוזמה המבורכת ומהיום הנפלא שעבר על המשפחות ביום שישי. 

 

יחד עם זאת, מסתבר כי אמא אחת ותלמיד, עברו לדעתה גזענות קשה על ידי הורה אחר. אסתי עלמו וקסלר אמא לתלמיד כיתה ב' בבית הספר "לב המושבה" פרסמה פוסט מטריד מאוד לגבי המילים שנאמרו לה על ידי הורה אחר, לאחר שבנה לא הורשה להתקרב לחבורת הילדים שהייתה בטיול. 

 

אסתי כתבה פוסט שהפך במהרה לויראלי וצפוי בימים הקרובים להגיע גם לגופי התקשורת ברמה הארצית. בבית הספר החליטו כי היום תיערך פגישה מיוחדת ולאחר מכן יוחלט על המשך ההתנהלות של בית הספר בנושא. 

 

הפוסט של אסתי: 

 

"שמי אסתי עלמו וקסלר, במאית. וגם אני עברתי הפליה וגזענות קשה, אחת מיני רבות. אבל זאת קרתה לנגד עיני בני בן ה7. ולכן אספר לכם אותה.
זה קרה בטיול משפחות של בית הספר לב המושבה בנס ציונה, יום שישי בבוקר, מה יכול להיות רע? לאחר הליכה רגלית , התקבצו ילדי הכיתה של בני, כולם בקבוצות סגורות ובני מהלך לבד, אף ילד לא מדבר איתו. ליבי נמחץ אז חיפשתי את החברים שאני מכירה שבדרך כלל הוא משחק איתם. אמרתי לך תשחק איתם, הוא חשש וביקש שאבוא איתו למגרש המשחקים וכך עשיתי.
שלחתי את בני לשחק והסתכלתי מרחוק, איך שהוא התקרב אליהם הם התחילו לצעוק עליו, "לך מפה לא משחקים איתך". הייתי בהלם במיוחד שאחד האבות עמד שם וצפה באירוע ולא אמר דבר.
באתי לילדים ואמרתי להם: מה זה צריך להיות? רק השבוע ראיתם את הסירטון של הנשיא שקרא להפסיק לעשות חרמות, ככה לא מתנהגים.
ואז משום מקום אני שומעת מישהו צועק עלי
"יא אתיופית מסריחה, רק ירדת מהעצים והתחלת לדבר? כל היום אתם האתיופים בוכים גזענות, גזענות. קיבלתם יותר מידי. די נימאס לנו מימכם"
אני מסובבת את ראשי ורואה זה האבא של אחד הילדים שאירגן את החרם.
במקום להתערב לצידי, האיש הזה
משפיל אותי לנגד עיני בני וכל בית הספר וממשיך
"אתם האתיופים כל היום בוכים אכלו לי שתו לי, יא טיפשה מכוערת"
ואני עונה
" אתה רואה את הבן שלך עושה חרם על ילד תמים שלא פגע באף אחד וזה המסר שיש לך להגיד לו? אתה בכלל מכיר אותי שאתה מעז להתנשא מעלי? כמות הקילומטראז' שעשיתי בחיים גם בעוד 2 גלגולי חיים לא תעשה! לך תעשה גוגל ידביל"!
והוא ענה: למה מי את בכלל? הסתכלת במראה? יא מכוערת שמנה
הסתכלתי עליו ועניתי
" אני בהריון יא מטומטם, וניראה לי שכבר מזמן לא הסתכלת במראה! בושה!!
לקחתי את היד של בני שבכה והלכתי משם! בזכותו זכינו ליום משפחה מושלם.
ועכשיו תגידו לי אתם"

 

אסתי עלמו וקסלר

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...