שתף

חשיבותם של טיפולי שיניים עבור ילדים

15:58 15.11.2020

מה חדש בנס ציונה

צמיחת שיניים בקרב ילדים מהווה שלב מרגש וחשוב בהתפתחותם,

האושר הנוצר בעת בקיעת השן הראשונה מותיר זיכרון בלתי נשכח ומהווה ציון דרך משמעותי בהתפתחות התינוק

 

עם צמיחת השיניים חלה על ההורים חובה לדאוג לתחזוקה נאותה של השיניים ובהמשך האחריות מוטלת גם על הילד עצמו.

הקפדה על הרגלים נכונים לשמירת היגיינת הפה הינה חיונית וחשובה וזאת על מנת למנוע התפתחות של בעיות ומחלות בשיניים ובחניכיים בעתיד.

ילדים רגישים במיוחד להתפתחות של עששת ולכן חשוב לבקר באופן תדיר אצל רופא שיניים לילדים שיוודא כי בריאות הפה נשמרת.

 

עששת – נא להכיר

המחלה הזיהומית השכיחה ביותר בכל העולם המערבי הינה העששת. העששת נוצרת בשל הצטברות חיידקים וסוכרים במרווחים שבין השיניים והחניכיים ועל גבי השיניים עצמן. השכבה הדביקה קרויה פלאק והיא ניתנת להסרה באמצעות צחצוח נכון ויומיומי. החיידקים מפרקים את הסוכרים הנמצאים במזון ובשתייה וכך נוצרת חומצה הממיסה את הרקמה הקשה של השן וזוהי העששת.

 


כללים נכונים לשמירה על בריאות הפה

ההבחנה בין אוכל שאינו מזיק לשיניים לבין כזה המותיר נזקים, אינה נכונה, שכן כל סוגי המזונות מכילים סוכרים הניתנים לפירוק על ידי חיידקי הפלאק. הפקטור המרכזי המגדיל את הסיכוי להיווצרות עששת הינו מידת דביקות המזון. בנוסף, פגמים גנטיים בשיניים ושכבת אמייל שאינה בנויה כהלכה, עלולים להגדיל את הסיכון להיווצרות עששת.

הפתרון לשמירה על בריאות הפה הינו הקפדה על צחצוח יסודי וכן על ביקורים תקופתיים אצל רופא שיניים לילדים. הבדיקה במרפאה מתבצעת מדי חצי שנה או בתכיפות גבוהה יותר וזאת בהתאם להנחיות הרופא.

ישנם כמה כללים שיש להקפיד עליהם למניעת היווצרות חורים, עששת ודלקות חניכיים:

  • צחצוח יומיומי ויסודי תוך שימוש במשחות שיניים המכילות פלואוריד. בנוסף, מומלץ לבצע שטיפה של הפה לאחר כל צחצוח באמצעות תמיסות שטיפה המכילות פלואוריד וזאת על מנת להשלים את הפעולה בצורה מיטבית. יש לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום.

 

  • מוטב שהילדים יצרכו מזונות מתוקים מיד לאחר סיום הארוחה וזאת משום שלאחר הארוחה הפרשת הרוק בפה הינה רבה והמזון הדביק והמתוק יישטף ברובו מהשן.
  • ביקור אצל רופא שיניים לילדים במקום המגורים שלכם, לדוגמה רופא שיניים בתל אביב תאפשר מעקב ואיתור של סימנים בעייתיים העלולים להעיד על היווצרות עששת ובעיות שיניים וחניכיים אחרות. הטיפול הרפואי כולל גם ביצוע פעולות מניעה חשובות של איטום חריצים וחרירים בשיניים הקבועות בקרב הילדים וזאת למניעת היווצרות מוקדי התרבות של חיידקים.


בחירה נכונה של רופא שיניים לילדים

רובנו נוטים לחשוש מטיפולי שיניים ובמיוחד הבעיה שכיחה בקרב ילדים. טיפול כושל בידי רופאי שיניים לילדים שאינם בעלי הכשרה ומיומנות מתאימה, עלול להותיר טראומה וחרדה מפני הטיפול הבא. לכן, חשוב לבחור רופא שיניים לילדים שהינו אמין ובעל מוניטין חיובי.

 

חשוב לוודא מהי ההכשרה של הרופא ולקבל חוות דעת והמלצות מאנשים שאתם סומכים על דעתם. רופא שיניים לילדים נעזר בשיטות יעילות להרגעה של הילד טרם קבלת הטיפול ולשם הורדת מפלס החרדה וזאת באמצעות גז צחוק, תרופות הרגעה או הרדמה.


לסיכום, ביקור אצל רופאי שיניים לילדים בצורה קבועה הינו בעל חשיבות רבה להתפתחות תקינה של הילד ולמניעת היווצרות בעיות ומחלות שיניים וחניכיים. הקפדה על הרגלים נכונים בתחום בריאות והיגיינת הפה וביקור תקופתי אצל רופא השיניים, ימנעו התפתחות מחלות שיניים וחניכיים השכיחות בקרב ילדים בהן עששת, חורים ודלקות חניכיים, יחסכו מהילדים כאבים וסבל הכרוכים בביצוע הליכים מורכבים ומההורים הוצאות מיותרות על טיפולים יקרים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...