שתף

טיפים מעשיים להתנהגות בטסט

12:39 15.12.2019

מה חדש בנס ציונה

 

ריכזתי מספר עצות להתנהגות בזמן מבחן מעשי

 

רצוי לתרגל את סדר הפעולות של תחילת המבחן המעשי (טסט) עד למצב בו תנהגו כמו בשיעור (כניסה נכונה לרכב והכנות לתחילת נסיעה).

 

אם אתם מתכוונים לבלום, לא לשכוח לבדוק קודם במראה המרכזית, זו פעולה חשובה מאוד, הרגלי הסתכלות באופן כללי... אך במיוחד לפני בלימה, הרעיון הוא לוודא שאין מאחור רכב (כבד או רגיל) שמגיע במהירות ולא מוכן לבלום עדיין... פעולה זו דורשת זריזות ומיומנות, חובה לתרגל בשיעורי הנהיגה.

 

ברגע שמקבלים הנחיה מהבוחן (טסטר), להתייחס מיידית! אם פונים, מיד מאותתים, לא לחכות, אחרת אפשר לשכוח ואם מצב זה קורה מספר פעמים, התוצאה יכולה להיות חלק מסך השיקולים של הבוחן לא לתת לכם רישיון...

 

אם תוכלו לראות דרך הרכב שנמצא מלפניכם את אורות הבלם, תוכלו לזהות פעולת האטה שתהיה וכבר להתכונן מבלי להיות מופתעים (מהירות סבירה והסתכלות רחוקה).

 

טסטר לא בודק כמה מהר אתם מבצעים אלא את איכות הביצוע, חניה לדוגמא לא מבצעים מהר כי אם לאט (נסיעה לאחור...) וחשוב להקפיד על הרגלי הסתכלות וריבוי מבטים מעבר לכתף (ימין ושמאל).

 

 

להקפיד על משמעת נתיבים, אם קיימים שני נתיבים לפניה שמאלה, נבחר בימני (לאחר הפניה אנחנו כבר בימין הדרך), השמאלי רק אם התבקשנו לפרסה או פניה שמאלה ואחר-כך שוב שמאלה.

 

בהתקרבות לצומת מאטים, חשוב לעבד את כל הנתונים לאט (רמזורים, תמרורים, הולכי רגל ומיקום נכון בנתיב), התקרבות מהירה אסורה ומסבכת אותנו.

 

חשוב לשמור על ריכוז לאורך כל הטסט, איבוד ריכוז עלול לעלות ביוקר... לזכור באיזה כביש אנחנו נוסעים ולאיזה פונים (בפניות שמאלה משמעותי ביותר).

 

חפשו את התמרורים: עצור, תן זכות קדימה ומעגל תנועה ופעלו על-פי החוק (רכב במעגל, לא נכנסים).

 

לשים לב לתמרורים במיוחד בפניות על מנת שנדע להגיב אם הבוחן לא מנחה אותנו (הוא בודק אם אנחנו יודעים לקרוא לבד את הדרך, לדוגמא אין פניה ימינה, ממול דרך ללא מוצא, הפניה רק שמאלה אלא אם הנחה אחרת).

 

לחפש את הולכי הרגל, פעולות האטה לפני מעברי חציה ובסביבת בית הספר ואזורי מגורים, אם מזהים רכב שעומד בימין הכביש (על-ידי הסתכלות רחוקה), לבדוק מיד אפשרות עקיפה, בדיקת שטחים מתים ועקיפה על-פי מודל העקיפה ובמהירות סבירה (נהיגה נכונה).

 

 

ריבוי מבטים והסתכלויות כל הזמן, נהג שמרבה במבטים, לא מפספס תמרורים... אם הכביש צר לא עוברים אם יש רכב ממול, נותנים לו זכות קדימה, לא נדחפים ושומרים על תרבות נסיעה, אנחנו לא רוצים טסטר דרוך!

 

ברגע שהמבחן הסתיים, להתחלף, לשמור על משמעת ולא לגעת בטלפון הנייד (רצוי לכבות, כן כן, לא על מצב שקט...) ולא לסמס.

 

לזכור שגם אם הבוחן לא 'נגע בהגה' או בלם, לא אומר שעברתם, ייתכן וביצעתם עקיפה מסוכנת שלא על-פי מודל העקיפה או טעות שחזרה על עצמה מס’ פעמים, לחכות להודעה בסמס עד 3.5 שעות בערך ולקוות שהכל בסדר.

 

אז בינתיים, שיהיה לנו המון בהצלחה.

אז אם אתם מעל גיל 16 ושמתם לכם למטרה לנהוג חכם וזהיר - אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות דף הפייסבוק כאן או בטלפון: 054-490-2561.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...