שתף

טקס המלגות של ארגון נכי צה''ל

17:03 08.01.2020

מה חדש בנס ציונה

 

לאחרונה התקיים טקס המלגות המסורתי של ארגון נכי צה"ל במחוז השפלה

 

השתתפו 110 נכי צה"ל ובכללם כ-90 מקבלי מלגות לימודים ויוצרים וכ-20 נכים חדשים שהצטרפו לארגון על -מנת ללמוד מקרוב את עבודת הארגון ואת האפשרויות להיעזר בו.

 

יו"ר המחוז, שרוני דקל נחשוני, נשא דברים בפני הנוכחים, הביע את הערכתו הרבה למקבלי המלגות והיוצרים וציין שגם הוא בעבר נעזר על-ידי הארגון לצורך לימודיו האקדמאיים, וזו הזדמנות גם להודות לתורמים שמסייעים במסלול שהינו מהחשובים ביותר לשיקומו של הנכה.

 

כל אחד ממקבלי המלגות הינו הצלחה של התמודדות והעצמה. בין מקבלי המלגות החברים גל מליחי - לוחם ביחידת מגלן, שנפצע קשה במהלך פעילות בעזה, וחן שוורץ - שנפצע קשה במהלך פיגוע ירי, מדובר בשני  מקרים של נכים ששיקמו חייהם בצורה מעוררת הערכה והחלו לימודים אקדמאיים.

 

צילום: מייק אדרי

 

יו"ר המחוז, שרוני דקל נחשוני, ציין את חשיבות מסלול שיקום הלימודים וכי מאמין שאין להסליל נכים למקצועות שאינם חפצים בהם. יש לפתח מגוון דרכים נוספות לשיקום מקצועי, עם דגש חזק על לימודים אקדמיים ברמה גבוהה. מבחינתו, האחריות על שיקום הנכים הינו בראש ובראשונה, ויעמוד לצדו של כל נכה על-מנת שיקבל את הסיוע בנתיב הנכון ביותר עבורו.

 

יו"ר המחוז, שרוני דקל נחשוני, מציין כי גם הוא, כנכה קשה, שנפצע באורח אנוש והיה רתוק לכיסא-גלגלים במשך שנתיים וחצי, נעזר במסלול לימודים והסתייע במלגות לימודים לשיקומו עם השנים, חזר לשרת בצה"ל, וכיום, משמש כסמג"ד במילואים פעיל, בגדוד הדלק הדרומי. מכוח הערכתו למשרתי צה"ל - החליט שרוני להמשיך את דרכו בתפקידו הנוכחי כיו"ר מחוז השפלה מזה כ-7 חודשים.

 

מבין מקבלי המלגות הציג שלמה יחזקאלי את יצירתו - ספר שנכתב על-ידו. כנציג מקבלי המלגות - נשא דברים בדבר חשיבות המלגות והערכתו לפרויקט זה. שלמה סחף את הנוכחים בפרק מרתק מספרו, בו חשף פרק שעבר במסלול חייו כמפקד צבא, שרבים לא ידעו עליו.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...