שתף

יום עיון עירוני בנושא התמכרויות

15:31 12.06.2019

מה חדש בנס ציונה

האם זה מה שיפחית את כמות מצבי הסיכון בקרב בני הנוער בנס ציונה?

 


כחלק מהשינוי הארצי שנעשה בהובלת משרד הביטחון פנים, קמה רשות חדשה – "הרשות לביטחון קהילתי", המאחדת את תוכנית " עיר ללא אלימות", "מצילה" והרשות למלחמה בסמים, שתחומי עבודתה המרכזיים הם - מאבק באלימות, סמים ואלכוהול.

 

בשנים האחרונות אנו עדים לשיח ציבורי ארצי ועולמי סביב נושא השימוש בסמים. המדיניות החדשה של המשטרה בנוגע לאי הפללה ותהליכים שקורים בזירות הגלובאליות, יוצרים בין היתר בלבול ועמימות, בייחוד בקרב בני נוער.

 

 

ההסברה בקרב אנשי המקצוע, הורים ובני נוער היא הכרחית ומשמעותית, ולכן הוחלט על בניית תוכנית הכשרה עירונית לאנשי מקצוע ובהמשך גם להורים.

 

יום העיון  נערך בסימן היציאה לחופש הגדול, על כל השלכותיו על מצבי סיכון של בני נוער. במפגש נכחו צוותי חינוך, רווחה, ביטחון, שרות פסיכולוגי מדריכי מוגנות ומדריכי נוער.

 


מנכ"לית העירייה עו"ד דפנה קירו כהן, ברכה את המשתתפים והדגישה את חשיבות הטיפול  המניעתי בנושא זה מבחינה עירונית, ובייחוד כאשר אנו ניצבים לפני חופשת הקיץ.

 

את החלק הראשון של יום העיון הנחה ניצב בדימוס שמוליק רוזנטל, שהציג את הזווית המשטרתית, מניסיון מקצועי של שנים רבות בשטח. בחלק השני ניתנה הצצה אל תרבות הפנאי של בני הנוער, על ידי המרצה רן בראון, מייסד מכון מתבגרים.

 


מסכמת ורד צברי-מזרחי מנהלת "הרשות לביטחון קהילתי" בנס ציונה: "יום זה הוא חלק מתוכנית ההכשרה העירונית בתחום ההתמכרויות. חשוב לנו כרשות לתת לאנשי המקצוע בעיר את הכלים המקצועיים ביותר בעבודה מול ילדים, בני נוער והורים בכל הנוגע להתנהגויות סיכוניות. בימים אלה אנו בונים גם תוכנית להורים למתבגרים המעוניינים לקבל כלים וידע בנושאים אלה".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...