שתף

יוסי שבו מדבר על הכל

13:21 27.03.2018 | מערכת האתר

מה חדש בנס ציונה

מאת: ארז זנו

חינוך, רווחה, ספורט, זוגות צעירים, פרויקטים עתידיים, הבריאות שלו, שחיתות, וכמובן הצהרה לגבי המצב הפוליטי בבחירות הבאות. לכבוד חג הפסח, ראש עיריית נס ציונה יוסי שבו, מדבר על הכל כולל הכל

 

- שלום לך אדוני ראש העיר, מה שלומך? איך אתה מרגיש?

"אני מרגיש מצוין. כרגיל, ברגע שבן אדם חולה עובר טיפולים  ישר יש דיבורים, אבל הכל בסדר."

 

-  איזה פרויקט גדול עומד לנגד עיניך, בימים אלו?

"תראה, אחד הפרויקטים שאני מקווה שיקבלו תנופה, גם אולי ארצית, זה הכנסת לימודי מחשב, שפת מחשב, לילדים מבי"ס יסודי.

השבוע ביקרתי בכמה מקומות, ראיתי איך ילדים בבי"ס יסודי ובחט"ב, מכינים תוכנה של כל מיני משחקים, בכוחות עצמם, עם שפה מיוחדת, שפה שהם למדו, אני חושב שזה אחד הפרויקטים, לדעתי צריכים להוביל בכל בתי הספר בארץ.

היום, לא ניתן היום ללמוד מחשבים רק בלדעת להפעיל כפתורים, צריך לדעת לתכנת, על מנת להבין את השפה. זה נותן להם גם את האופק וגם את הידע ומעבר לכך גם את הטכניקה, וזה העתיד של הילדים האלו.

 

זה אחד, פרויקט שני שאנחנו מטפלים בו באופן משמעותי מאוד, זה נושא של פיתוח נס-ציונה לקראת שלושים שנים הבאות, עד 2050 בערך.

הפרויקטים האלה מתחילים בהכפלת העיר פחות או יותר בשלושים שנה, בקצב של שלושה אחוזים תוספת מגורים, אבל השנה אנחנו אישרנו שני אזורי תעשייה חדשים, שהם באיכלוס, סך-הכל יהיו בשני אזורי תעשייה אלו תוספת של מיליון מטר, תעשייה מסחר."

 

 

- מאיפה הגיע כל הגודל הזה?

"אני מתכנן את זה כבר 10 שנים, עכשיו הגיע לידי מימוש.  עכשיו כבר בטח פועלים בשטח ומתחילים לבנות לפחות ארבעה פרויקטים כרגע.  סך הכל ארבעת הפרויקטים האלה מדובר על 200/250 אלף מטר, המשמעות של כל מיליון המטרים  זה הכנסה לעירייה משהו בסביבות 300 מיליון שקלים לעירייה."

 

- בסוף, ב-2050

"עכשיו אנחנו מטפלים ב-250, אז יהיה מאה מיליון שקלים.  שזה מאפשר לעירייה לתת שירותים ברמה מאוד גבוה, בתנאי לא להגדיל את המנגנון, ולהמשיך להיות עירייה חסכונית, בלי בזבוזים."

 

-אתה מגדיר את עיריית נס-ציונה כעירייה חסכונית?

"מאוד. אין לנו חוב, אנחנו העירייה היחידה בארץ שאין לה חובות"

 

 

- בוא נדבר על הטווח הקצר, זוגות צעירים, גדל פה נוער מדהים, אבל לא נראה שהוא יכול להישאר ולקנות פה בית בנס-ציונה, מה ניתן לעשות בנידון?

" זוגות צעירים יכול להגיע לבית במחיר סביר רק על-ידי אדמות מדינה.  בנס ציונה יש היום 3 תכניות מחיר למשתכן.  ישבתי עם אביגדור יצחקי, לפני חודשיים בערך, והגענו לסיכום שנותן פתרון לכל הזגות הצעירים, בנס-ציונה לכולם"

איך זה? זה לא סתם יש לנו 3 תכניות, אחת בטירת שלום נקראת 'נס 155', אחת 'נס 134' זה מול המשטרה, ואחד באזור המשטרה שעכשיו יוצא לשיווק, עוד תכנית שנקראת '130'.

שלוש התכניות האלה, ביחד משהו בסביבות 800/900 יחידות,   שליש מה-900 ילך לתושבי נס-ציונה."

 

 

- מבחינת לוח זמנים, מתי זה יקרה?

" התכניות שלנו מוכנות.  הכל התעכב בגלל שמי שמחזיק בקרקע זה תושבי כפר 'אהרון', עכשיו הם סיכמו איתם על פיצוי, וליותר מזה... אני מאמין שב-2018 התכנית של נס 130, איפה שהמשטרה, ופיקוד העורף היה, יוצא בשנת 2018, למחיר למשתכן לכל הזוגות הצעירים."

 

 

 

-זה השנה

"השנה בהחלט ייצא הפרויקט למחיר למשתכן בנס ציונה"

 

- באיזה מספרים שוב, מבחינת התושבים עצמם.

"אני יכול לומר לך שמבחינת הזוגות הצעירים בפרויקט הקטן הזה לבד, בין 100 ל-150 יחידות לצעירי נס-ציונה בלבד."

 

-  חינוך, בית ספר דמוקרטי, מדוע יש לך התנגדות לפתיחת בית הספר הזה?

"אין לי התנגדות. מי שרוצה לפתוח בית-ספר ילך למשרד החינוך יקבל אישור יתנו לו"

אני באופן עקרוני, אני לא חושב שצריך לעשותהפרדה, בין סוגי תלמידים. לא יכול להיות מצב שהורה שיש לו לשלם 2,000 שקל לחודש להקטנת כיתות, יפתח לו בית-ספר ואלה שאין להם יהיו בית-ספר של 40 תלמידים בכיתה"

 

-  ספורט, המצב נראה טוב, קבוצת הכדורסל, בליגת העל, קצת אפילו בתקופה טובה. קבוצת הכדורגל בדרך ללאומית, גם קבוצת הכדור-יד איפה שהוא למעלה, נכון? האם העירייה תמשיך להחזיק ולתמוך בספורט התחרותי גם כשהוא נהיה יותר יקר? בעקבות ההצלחות הספורטיביות?

" לי יש מדיניות. אני תומך בעמותות הספורט הייצוגיות כי הם מושכים אחריהם נוער. היום יש לנו בכדורסל 1500 ילדים פעילים, 1500! הכי גדול בארץ."

 

-כמה בכדורגל?

" בכדורגל יש בסביבות 600-700. ובכדורגל 400 בני נוער שמשחקים... פעילים שמשחקים, אני לא מדבר על שאר העמותות, רק על שלוש העמותות, בתחומים האלה.

זה בעצם מה שנותן לי את ההחלטה לתמוך בעמותות האלה, כי הן מושכות את הנוער.  אנחנו נדאג לתת מה שאנחנו יכולים, אני לא אכנס לגירעון בעירייה בגלל הכדורגל, אני לא אבוא אקח מהחינוך, אני אקח מדברים אחרים. , המתקנים עולים המון כסף, תדע לך לי יש בנס ציונה, בגודל של העיר הכי הרבה בארץ מתקנים של כדורגל ושל אולמות, אני עכשיו בונה עוד אולם "

 

- איפה?

"בבית הספר התיכון, בונה עוד אולם. יש לנו אולמות בכמויות, כדור-יד גדולים, כדור-סל וזה לא מספיק יש לנו פה משהו בסביבות 500 פעילי ספורט, אין לי איפה להכניס אותם, כל שעה בשעות היום ואחר הצהריים בעיקר אין דקה להכניס מאמאנט, אין מקום, אני אומר להם חבר'ה אין לי מקום,  אז מלחמת עולם על כל מקום, עכשיו יש פעילי ספורט בתוך התעשיית ההייטק, הם רוצים אחרי הצהריים אני אומר להם אין לי מקום לתת להם, אני אומר להם רבותיי תמתינו ומפעל הפיס עוזר אבל אולם עולה היום 12-13, הוא נותן היום 3-4."

 

 

- דברתי עם אנשי רחובות, הם טוענים שאתם מסנדלים להם את האצטדיון.

"מה פתאום הוא כבר קיבל אישור.  תראה בתוכנית המתאר שלו היה צריך לעשות את הניקוז הוא לא רצה ניקוז, הוא רוצה שכל הניקוז יעבור לפארק המדע, אבל חבר'ה יש תכנית, תעשו לפי התכנית, הוא רצה לא לעשות את הניקוז, למה הניקוז עולה כסף. זה הדבר היחידי"

 

- זה הדבר היחיד שהפריע לך?

"רק זה, לא מעניין אותי, שיקימו איצטדיון, מה זה בעיה שלי? זה לא מעניין אותי בכלל"

 

- אוקי.

" אני לא רק זה, אני להפך, אני אמרתי לו למה לך למה שיעלה לך 150/200 מיליון שקל, תבוא תהיה שותף שלי, בוא האיצטדיון הזה חצי מהשבוע לא עובד, זה כל שבועיים רק באים לשחק פה, תבוא בבקשה נתחלק בהוצאות, בחינם. התשובה שלו הייתה, שהוא צריך את הכבוד, בבקשה שהכבוד עולה 150 לתושבים, בבקשה תשלמו"

 

- דת, לאחרונה נושא הדת עלה לדיון, הן בצדק והן שלא בצדק, כן עניין פוליטי, לא עניין פוליטי, מר דרעי היקר פתח את נושא חוק המרכולים, איפה זה עומד מבחינת נס-ציונה?

"אני לא עושה שום חוק נגד השבת.  יש מי שמאמין, מי שלא מאמין, אני לא דתי  אבל אני לא חושב שהיום במדינת ישראל יש לה את הזכות המוסרית לעשות חוק נגד השבת,  אבל דבר אחד אני כן אעשה, אם מחר יבוא פקח ממשרד הדתות, לפקח, ייתן קנס העירייה תשלם את הקנס."

 

 

- אוקי, הכרתי ואני מכיר ומשתף פעולה עם הרבה מאוד, באמת יאמר לזכותכם, פעילים חברתיים, ובעיקר פעילות חברתיות בעיר הזאת, אני יכול לנקוב בשמות, אבל אני לא רוצה לפגוע כדי לא לפגוע באחרים שאני לא אנקוב בשמותם, שעושים ועושות עבודות קודש למען משפחות מעוטות יכולת, העירייה תומכת בפעילויות מסוג אלה?

"אנחנו והרווחה ממשיכים לתמוך כל הזמן.  נותנים מפה עד הדלת, אין, אין אדם שיש לו צרכים שהוא לא מקבל באמצעות הרווחה, אין דבר כזה.   אנחנו מטפלים בכל דבר, בהתאם למשרד הרווחה  כל ניצולי השואה יש לנו רשימה שלמה, מתקשרים אליהם, מבקרים אותם בודקים אותם רואים שהכל בסדר"

 

-  אני מדבר גם על המשפחות מעוטות היכולת.

" תראה משפחות מעוטות יכולת צריך לחלק אותם מכמה דברים, בכמה קטגוריות, בדרך כלל משפחות מעוטות יכולת, הם בדרך כלל משפחות חד הוריות"

 

- הן רוב משפחות המעוטות יכולת בנס ציונה?

" רובן משפחות חד הוריות ואנחנו מטפלים בכל משפחה נקודתית."

 

-  בת-ים, אשקלון, כמובן רמת-גן, שאתה רואה את זה בטור ראש עיר ותיק, מה דעתך על ראשי העיר שנופלים כמו דומינו אחד אחרי השני?

"חוץ מצבי בר שלקח כסף לכיס, השאר עשו שטויות, בן אדם לוקח תלושים, לוקח תלושי מזון, בתרומה, לחלק מעניים, לוקח אותם למשפחה שלו, זה נורמלי תגיד? זה חוסר ניסיון של אנשים. הם עשו טעויות גדולות ושטותיות"

 

- אז אתה בעצם מסתכל על הכל מהצד אתה יכול לבוא להגיד אני יוסי שבו, נקי כפיים?

"אני נקי כפיים, אבל את זה יגידו אחרים, לא אני אגיד על עצמי"

 

 

-  לפני מספר ימים ראיינתי את חובב צברי, ראש מועצת עקרון, איש צבא, קדנציה ראשונה והוא אמר "אני בא לשתי קדנציות כי זה מה שאני חושב, שראשי הערים צריכים להיות שתי קדנציות בלבד", שצריך להגביל את זה. מה דעתך?

"אין לו ניסיון. תראה, אני אגיד לך מה קורה.  אני אתן לך דוגמא,  לפני 10 שנים התחלתי לטפל באזור תעשיה,  המערכת הביורוקרטית, על מנת ליצור תכנית בניין עיר כמו שצריך לטפל, אתה צריך לפחות 3-4 קדנציות, הזמן לא נותן. בקדנציה ראשונה, אני באתי עם ניסיון, אני הייתי מושל עזה,  הייתי אחראי על 800 אלף תושבים שבאתי לפה עם בתי ספר ועם כל מה שאתה רוצה, אני באתי עם ניסיון. בדרך כלל בא אחד שאין לו שום ניסיון ורק מתחיל ללמוד בחמש שנים  איפה הוא חי. בחמש שנים הבאות הוא מתחיל לתכנן, בשביל שיצא לפועל אתה צריך לפחות 10, אני מדבר על לפחות 3-4 קדנציות צריך להגביל, ל4 קדנציות."

 

- צריך להגביל עד 4 קדנציות?

"כן"

- איזה קדנציה זו שלך?

"5"

 

 

- אנחנו מתקרבים ל-30 באוקטובר יום הבחירות, איפה אני רואה אותך ביום הזה?

" אני הקמתי פה רשימה עצמאית שנקראת נס ציונה נטו. ישבתי עם החברים שלי שהקמנו את הרשימה והחלטנו הרשימה הזאת תמשיך להתקיים בנס ציונה, מי יעמוד בראשה עוד לא החלטנו."

 

-עזוב מועצה. מדבר על ראשות העיר

"כרגע, אין לי תשובה, אני הודעתי שאני מסיים, לא שיניתי עד לרגע הזה את דעתי"

 

- מתי כן תדע?

" ביום העצמאות אני אדע בדיוק איפה אני עומד"

 

-איזו עיריה אתה עוזב?

"אני משאיר רזרבות, כספיות במזומן, בבנקים, לא עשרות מעבר לזה. בנוסף לזה, אני משאיר תכניות עתידיות להכנסות, ומתן שירותים, במאות מיליונים"

 

- אם לא תמשיך, זה עקב מצב בריאותי?

"חלק מזה כן"

 

- יהיה לך מועמד שאתה תתמוך בו?

"לא"

 

- אני אגיד לך מה ראש עיר ותיק אמר לי, הוא אמר לי ארז, אני יכול לקום וללכת אבל אני מפחד שכל הפרויקטים שלי והתכניות שלי ילכו לפח.

"קישקוש, בתי הקברות מלאים בכאלה שחשבו שאין להם מחליפים"

 

-  אתה עייף?

"לא, אני רץ אני עושה ספורט, אני הכל, אני מנטלית אין לי שום בעיה, 65 שנה אני עובד מגיל 13.   להפך, כל הרופאים שאני מדבר איתם, אומרים לי אתה צריך לעבוד כי זה הבריאות"

 

-אתה יודע על כל מה שקורה בנס ציונה?

"הכל"

 

- עד רמת הפרט?

"הכל."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...