שתף

יוסי שבו-ראיון פרידה

19:35 19.11.2018

מה חדש בנס ציונה

הדמעות של העובדים, החיבוק הגדול לעובדת הנאמנה, ההבדל בינו לבין ראש העיר הנכנס, הדברים החשובים שיש לעשות בעיר והדבר הראשון שיעשה מחר בבוקר. ראש העיר יוסי שבו מסיים 25 שנות כהונה בראיון פרידה

 

25 שנות כהונה כראש עיריית נס ציונה מסתיימות להן בחיבוק גדול לעובדים. ככה בחר ראש העיר יוסי שבו לסיים את היום אולי הכי מרגש שלו, היום בו הוא נפרד מהכסא הכי חשוב בעיר. 

 

הראיון ביום האחרון שלו נקבע אמנם לשעת הצהריים, אבל הוא נמשך הרבה מעבר לכך. הסיבה היא שורה ארוכה של עובדים שביקשו להיכנס ולהביע תודתם לראש העיר.

 

בכל פעם מחדש נורית, ראש לשכתו הנאמנה של יוסי, התנצלה והכניסה עוד ועוד עובדים שלא הסכימו לתת לשבו ללכת מבלי שהם אומרים לו תודה באופן אישי וכמובן מאחלים לו בהצלחה. 

 

 

גם יוסי בעצמו נראה נרגש. היו עובדות שעם דמעות בעיניים הודו לו על כל התקופה הארוכה והמדהימה והוא? מבלי שיודה, גם הוא היה עם עיניים אדומות. 

"יש פה אנשים שאני מכיר אותם רווקים, צעירים והיום הם עם ילדים בבית ספר. הכל פה זה משפחה. אנשים שאכפת להם מהעיר. נשארים עד שעות מאוחרות יותר, ללא תוספת תשלום. עובדי העירייה הם אנשים מסורים וקשה לי מאוד להיפרד מהם" אומר שבו אחרי שכולם עוזבים את החדר.

 

- יוסי, איך עובר עליך היום האחרון בתפקיד?

"מרגש. מרגש מאוד. בסך הכל אנשים באים, מביעים הערכה. טיפחתי אותם פה את העובדים. האווירה המשפחתית היא לא רק פה, אלא בכל נס ציונה. יש לי סיפוק אדיר אבל גם עצוב לי. חשבתי שאני מכיר את כולם, אבל היום הבנתי עוד קצת עד כמה אנחנו קשורים כולם פה. אין לי ספק שיש אנשים איכותיים וטובים בנס ציונה"

 

 

- אתה מדבר על העובדים ועל החיבור עם התושבים. עד הרגע האחרון הרבה מאוד האמינו שאתה כן תתמודד פעם נוספת

"נכון, אבל אני כבר ב 2009 אמרתי שאעזוב ב 2018. הייתה לי תקופה קצרה שהשתכנעתי כן להתמודד, אבל אלו היו יומיים שלא ישנתי בלילה ואחריהם כבר אמרתי שאני חוזר בי. זה לא קורה לי הרבה, אבל התעשתי מהר מאוד. אתה היית פה כשאמרתי שאני פורש והייתי החלטתי כשעשיתי זאת"

 

- איך עבר עליך הסופ"ש האחרון?

" היו לי הרבה דברים לעשות כדי שלאייתקעו. כל מיני דברים שלא יתעכבו, בזמן הזה שבונים קואליציה וראש העיר יוכל לעבוד"

 

- יצא לך לדבר עם ראש העיר הנכנס שמואל בוקסר? אתה מייעץ לו?

" אנחנו מדברים הרבה מאוד. אם הוא ירצה עצות, אני פה. אני כל הזמן עומד לרשותו. יש לו שיטת ניהול שונה. בסקטור הפרטי אין בירוקרטיה, פה בציבורי יש הרבה מאוד, אני מאמין שהוא ילמד מהר שיש פה חוקים אחרים. בכל אופן, אני באמת מאחל לו המון הצלחה"

 

- מה הדבר הראשון שצריך לטפל בעיר?

"יש כמה דברים חשובים. צריך לסיים את תכנית המתאר של נס ציונה אחרי כמעט 50 שנה. צריך להכין תכנית אב בחינוך ל 20 שנים הקרובות. צריך לרענן את את הפיקוח על הניקיון, התנועה והגינון. בזמן האחרון הנושאים האלה הוזנחו"

 

 

- אתה מודאג מעתיד העיר?

" יש כמה עקרונות חשובים שקבענו בעיר. אופיה של העיר והחינוך. כל ראש עיר רוצה לעשות את הדברים שלו וזה בסדר גמור, אבל החינוך בעיר והאופי שיש לנס ציונה הם הכי חשובים לייחודיות שלה ולאיכות שלה ואני מקווה שימשיכו את הדרך הזאת. שמואל נולד בעיר הזאת ובן ממשפחות המייסדים. אין לו אינטרס לשנות או אופיה של העיר"

 

- אמרת לי בעבר שהיית שמח אם ראש העיר היה עם קריירה שנייה בתפקיד, עדיף איש צבא ועדיף בעל ממון, שלא יתפתה לשטויות. שמואל עונה על ההגדרות האלה

"נכון מאוד. וטוב שכך. תראה ראשי ערים אחרות שהפסידו, הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם עכשיו"

 

רגע לפני שזה נגמר, נכנסת נורית, הפעם בלי אף עובד, הפעם בשבילה. החיבוק שלהם אמר המון.

 

היא הייתה נאמנה לו כל כך הרבה שנים, היו צמודים בעבודה לחוצה וחשובה. עכשיו שניהם עוזבים את העבודה הציבורית. גם עבורה מדובר ביום לא פשוט בכלל. כששבו מחבק את נורית ועושים ביחד תמונה, רואים פתאום את העיניים האדומות שלו. 

 

 

- מה הדבר הראשון שתעשה בבוקר שאחרי?

"הבטחתי לאשתי שנלך אני והיא לבד לארוחת בוקר על הים"

 

- שאלה אחרונה. איך אתה רוצה שהתושבים יזכרו את יוסי שבו?

"יוסי שבו שאכפת לו מהעיר ומהתושבים"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...