שתף

ייעוץ תזונתי לעודף משקל, תת-תזונה או בעיות אכילה

14:42 12.03.2020

מה חדש בנס ציונה

 

במרכז 'נקודת האור' בנס-ציונה ורחובות, רואים את חוויית המטופל כערך עליון וחשוב ביותר

 

רוצים להוריד במשקל? לטפל באופן יסודי בהפרעת אכילה? להתאים תפריט דיאטה? לפתור בעיות של לחץ-דם גבוה, או עודף כולסטרול, הנובעים מתזונה לא נכונה? -במרכז נקודת האור תוכלו להתייעץ עם דיאטנים ודיאטניות מוסמכים, בעלי ניסיון רב בטיפול תזונתי וראייה הוליסטית רחבה, ולהתאים לעצמכם את הטיפול, או סדרת הטיפולים, המתאימה ביותר לבעיה ממנה אתם סובלים.


מהו תפקיד הדיאטנ/ית?

דיאטנים הם מלווים אישיים לשינוי תזונתי. מתוקף תפקידם הם מוסמכים להתאים תפריט דיאטה אישי, שיענה על צרכי התזונה האישיים של המטופל, בהתאם למצבו הבריאותי, בהתחשב בגילו, באופיו הייחודי או לצרכים מיוחדים. לדיאטנ/ית יש את הידע המקצועי על-מנת להכין תפריט תזונה אישי לנשים, או גברים, עם בעיות בריאותיות, עודף-משקל, או לאנשים המעוניינים לשמור על אורח-חיים בריא.

 

מה כוללים תחומי האחריות של הדיאטנ/ית?

תחומי האחריות של הדיאטנים במרכז 'נקודת האור' בנס ציונה ורחובות, כוללים:
• ייעוץ שוטף וקבוע בנוגע לתזונה נכונה.
• מתן כלים מעשיים לירידה במשקל ואורח-חיים בריא.
• התאמת תפריט דיאטה אישי, תוך לימוד עקרונות תזונה נכונה: יחס נכון למזון, כלים לשליטה עצמית באכילה מופרזת, ועוד.
• בדיקה של חסרים תזונתיים.
• ניתוח הפעילות הגופנית של המטופל וחישוב הוצאת קלוריות יומית.
• התאמת טיפולים נוספים, בהתאם לצורך האישי של המטופל, לדוגמה: טיפול רגשי בעקבות אכילה רגשית, דיקור סיני להגברת תחושת השובע, ייעוץ נתורופתי, ועוד.

 

 

כיצד מתבצע הטיפול במרכז הרב-תחומי נקודת האור?

כל טיפול במרכז נקודת האור בנס ציונה וברחובות, מתחיל בשלב איפיון המטופל. בשלב הראשוני מאבחן הדיאטן את הבעיה ממנה סובל המטופל, בהתאם לשאלות ששאל אותו, בחינת בדיקות-דם, מחלות רקע, משקל ועוד. לאחר שלב זה, מנתח הדיאטן, עם המטופל, את הרגלי התזונה הקיימים, ובונה, יחד איתו, תפריט תזונה חדש. תפריט דיאטה לנשים שונה לחלוטין מתפריט דיאטה לגברים, ויש לקחת בחשבון את גילו ומשקלו של המטופל, רמת השומנים שלו בדם, מזונות אליהם הוא רגיש, הרגלי פעילות גופנית, העדפות קולינריות אישיות, ועוד.
לאחר בניית התפריט הייחודי עבור המטופל - יבצע הדיאטן מעקב שבועי, או חודשי, הכולל: שקילת המטופל ומעקב אחר ההתקדמות בהתאם להנחיות.

 

ייעוץ דיאטנית במרכז נקודת האור לעומת קופות החולים:

קופות-החולים השונות מעניקות למבוטחיהן כמות מסוימת של מפגשים תזונתיים אישיים, לרוב בין 30-35 מפגשים בשנה, הכוללים בתוכם סקירת ההיסטוריה הרפואית של המטופל, תיעוד רפואי על-ידי הדיאטן, הגדרת היעדים אליהם הוא שואף להגיע, ותכנית טיפול אישית.


עם זאת, בטיפולים אלו קיימים שני חסרונות מובהקים:
• המתנה ממושכת לתור - כמות הדיאטנים בקופות-החולים היא מוגבלת, ולא תמיד ניתן למצוא תור פנוי בזמן המתאים לכם ביותר. לעתים, כדי להשיג תור פנוי לדיאטנ/ית רצוי/ה - יהיה עליכם לחכות החל מספר שבועות עד חודשים.
במרכז הרב תחומי נקודת אור זמן ההמתנה לתור הרצוי על-ידי הדיאטנ/ית המבוקש מתקצר פלאים, הודות להיצע הרחב של אנשי-המקצוע.
• הסתכלות צרה של המטפלים - המטפלים המקצועיים במרכז נקודת האור, מתבוננים על כל מטופל בראייה הוליסטית רחבה.


במרכז נקודת האור כל מטופל הוא לא רק "אוסף של מחלות רקע ובדיקות דם", אלא אדם שעובר תהליכים שונים בפן הנפשי והרגשי. בהתאם לתשאול המקיף של המטופל - תיקבע עבורו תכנית העבודה והטיפול, שיכולה לכלול לא רק תפריט והמלצות תזונתיות, אלא גם טיפולים רגשיים, דיקור סיני, ייעוץ נתורופתי וכלים נוספים מעולם הרפואה המשלימה, שמעניקים מענה רחב יותר עבור כל מטופל.


מרכז נקודת האור - נשמח לעמוד לשירותכם

במרכז לרפואה משלימה בנס ציונה ורחובות, רואים את חוויית המטופל כערך עליון וחשוב ביותר.
הקליניקה עובדת בשיתוף קבוצת מטפלים מוסמכים ועצמאיים, בעלי הסתכלות טיפולית רחבה, על-מנת להתאים לכל אדם הסובל מעודף-משקל, תת-תזונה או בעיית אכילה, את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

 

המרכז מעניק גם טיפולים בתחום הרפואה המשלימה, ייעוץ זוגי טיפולים רגשיים לילדים ומבוגרים כאחד.

 

לקביעת טיפול ופרטים נוספים, פנו אלינו כעת ונשמח לעמוד לשירותכם 055-9178811

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...