שתף

ייצגה את העיר בכבוד

14:41 12.06.2019

מה חדש בנס ציונה

סגנית וממלאת מקום ראש העיר סמדר אהרוני, ייצגה את נס ציונה במסגרת משלחת של מרכז השלטון המקומי, שיצאה לעיר ליון בצרפת, לכנס שעסק בשיתופי פעולה בין ערים בצרפת לערים בישראל

 

 

הכנס שהתקיים בעזרתם האדיבה של מרכז השלטון המקומי בישראל ומרכז השלטון המקומי הצרפתי, עסק בהחלפת ידע בכמה תחומים: כלכלה, תרבות, חינוך, נוער, הנצחה ומורשת.

 

ארבעת ימי הכנס היו גדושים במצגות פאנלים וסיורי העשרה בתחומים הרבים אשר במהלכם התאפשר יצירת קשרים עם ארגונים שונים, וביניהם קק"ל צרפת.

 

יש לציין כי המארחים היו אדיבים מאד ודאגו לביטחון חברי המשלחת שבא לידי ביטוי באבטחה צמודה.

 

 

 


סמדר אהרוני, שלקחה חלק בפאנל של תרבות מורשת והנצחה, הסבירה לנוכחים ש "הנצחה היא דבר חשוב, אבל חשוב לא פחות להפיק לקחים מאירועי העבר. בפרט בימים אלה, בהם אנו רואים אנטישמיות עולה וגואה בכל העולם-  עלינו לחזור במשנה תוקף לחדד את לקחי העבר, כך שהטרגדיות שפקדו אותנו ואת העמים האחרים לא יחזרו לעולם.

 

מיזם נוסף עליו סיפרה אהרוני למשתתפי הכנס, הוא פרויקט "זיכרון בסלון", המאפשר מפגש ביתי של ניצולי שואה עם הציבור הישראלי שרוצה לשמוע עדות ממקור ראשון. כשמסתיימת העדות, ניתן זמן לשאלות, לסיכומים, ולשיח על הלקחים."


כמו כן, סמדר ציינה כי הכנס היה פורה ומפרה, וכן תרם רבות לידע ולקשר עם העם הצרפתי.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...