שתף

ישיבת ועדת משק לשעת חירום ותרגיל לשעת חירום

16:03 03.01.2019

מה חדש בנס ציונה

 

ביום רביעי שעבר התכנסה ועדת מל"ח של עיריית נס ציונה בבית הפנאי עם כל בעלי התפקידים לשעת חירום

 

יו"ר ועדת משק לשעת חירום, ראש העיר שמואל בוקסר, פתח את הישיבה ולאחריו הציג קב"ט (קצין ביטחון) העירייה ירון לוי דו"ח סיכום שנה ואת תכנית העבודה לשנת 2019.

 

לאחר מכן כל בעל תפקיד הציג את המכלול שעליו הוא מופקד ואת הפערים הקיימים שבתחום אחריותו. לקראת סוף הישיבה הציגה סגן מאי כרמל, קצינת הרשויות בפיקוד העורף את תמונת המצב לקראת התרגיל שהתקיים ביום שלמחרת.

 

 

בישיבה נכחו גם סגני ראש העיר, חברי מועצה, ראש מטה ראש העיר, מפקד גדוד המתנדבים לחילוץ והצלה ונציגי ציבור.

 

למחר היום התכנסו רק מנהלי המכלולים הרלבנטיים במרכז ההפעלה שבמוקד העירוני והציגו מענה לתמונת המצב שהוצגה ביום הקודם - תמונה שכללה התחממות בגזרת הצפון והדרום ונפילות טילים באזור השפלה, לרבות פגיעה בשטח פתוח בצפון העיר נס ציונה ופגיעה במוסד חינוכי בדרום העיר.

 

 

בסיום הערכת המצב שוחררו חברי המטה והחל תרגול מכלול מידע לציבור על כל שלוחותיו, תרגול שנמשך לאורך כל היום.

 

מכלול מידע לציבור לשעת חירום בניהולו של דובר העירייה, תומר תדהר, מורכב מארבע יחידות: יחידת הדוברות שממוקמת במרכז ההפעלה שבמוקד העירוני, יחידת הרדיו שבתיכון בן גוריון, יחידת ההסברה שבאגף החינוך ויחידת הפצת המידע שבבית הפנאי.

 

 

ייעודו של מכלול מידע לציבור הוא לספק מידע, נתונים, הודעות, הנחיות והסבר לציבור באירועים כמו רעידת אדמה או נפילת טילים.

 

במהלך התרגיל, בחן פיקוד העורף את תפקוד המכלול על יחידותיו השונות לפי תרחיש של נפילת שני טילים שפגעו בבית ספר בעיר ובגן ציבורי, פגיעות שהסבו נזק סביבתי גדול.

 

 

צוות פיקוד העורף המבוסס על אנשי מילואים הזרים שיחות למוקד העירוני ובו בעת אנשי פיקוד העורף שימשו כבקרים בתרגיל. במהלך היום נאלצו יחידות מכלול מידע לציבור לשעת חירום להתמודד עם מצב של הפסקת חשמל שהובילה אף לנפילת תקשורת.

 

עובדי העירייה והמתנדבים של המכלול נאלצו לתת מענה ומידע לציבור באין אמצעי תקשורת המבוססת על רשת האינטרנט.

 

בישיבת הסיכום נידונו הפערים שהתגלו במהלך התרגיל אך בו בעת ניתנו ציונים גבוהים לתפקוד המכלול שעבד לפי נהלים קבועים מראש.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...