שתף

כבוד גדול: סגן ע' מנס ציונה מסיימת קורס טיס

09:40 21.06.2020

מה חדש בנס ציונה

גאווה מקומית: סגן ע' מנס ציונה תסיים ביום חמישי קורס טיס. הנה כל מה שצריך לדעת עליה

 

 

סגן ע' מסיימת קורס טיס מספר 180 הינה מכוננת, בת 21, מתגוררת בנס ציונה עם הוריה ושני אחיה, ומנהלת אורח חיים חילוני.

 

אמה, בת 49 היא שיננית, ואביה, בן 55, הוא רופא שיניים, הוריה מנהלים מרפאת שיניים פרטית יחדיו. אימה הייתה חובשת בבסיס רמון, ואביה היה לוחם ל"א מוטס בחצרים.

 

אחיה, הם תאומים שמסיימים יב'. אחותה תלך לגיבוש טיס באוקטובר, וסבא של ע' היה באצ"ל והיום הוא בן 90. בתיכון הרחיבה פיזיקה ומחשבים. הייתה מדריכה וראשג"דית בצופים. עשתה מכינה, הייתה יו"רית כללית, כלומר, היא הייתה חלק מניהול המכינה ביחד עם המנהל שלה.

 

ע' סיימה כמצטיינת תובלה.

 

היא מתארת את המכינה כשנה הכי משמעותית שהייתה לה בחיים, לומדים המון גם בשיעורים גם דרך הרגליים. היא בחרה להגיע לקורס טיס מתוך רצון לאתגר את עצמה. ע' לא רגילה להכשל והיא חשבה שהקורס יהווה חוויה. בנוסף, מבחינתה להיות צ"א זה משמעותי מבחינת תרומה למדינה.


לפני שהתחילה את הקורס, היא שמעה עליו שהוא קשה, שכמעט אף אחד לא מסיים אותו, ושכולם נופלים בצ'קים. הקורס התברר כאפשרי, אבל מאתגר.

 

סגן ע. גאווה ענקית

 

מבחינה חברתית, הקורס לטענתה מאוד מגובש. היא מאוד אוהבת את כולם. כחלק מההכשרה שלה בתור מכוננת, ע' נמצאת בנבטים ולא בחצרים, בשלב הראשוני חששה שזה ייצר ריחוק, אך הקשר נשמר קרוב. לפיה, בהשכלה כל הקווים של המגמות המופרדות נחצים וכולם מסתובבים עם כולם. בגלל הקורונה ע' נמצאה בנבטים במשך חודשיים ולא פגשה את שאר חבריה לקורס.


כל סוף קורס מתקיים מסדר מח"א עם משפיעים, בו הבוגרים מביאים את האנשים שהשפיעו עליהם, לשיחה מול מח"א. למפגש זה היא מביאה את בן-דודה, שרצתה ללכת בגללו למודיעין. דמות לחיקוי עבורה גם כשהייתה קטנה, לה אין אח גדול ולו אין אחים. תמיד עזר לה והיה שם בשבילה, השאיפה לשירות משמעותי הגיעה ממנו. 


דעתה על שילוב נשים ומיעוטים בקורס היא שמי שמתאים צריך להגיע, חיל האוויר מאוד מתאמץ על-מנת לשלב את כולם והוא מבין שהוא מפספס חלק גדול מאוד מהאנשים.


לדעתה, הדבר שהכי מאפיין את הביס"ט הוא האווירה הטובה ושדואגים לחיבור בין השלבים, האנשים בשאר השלבים הכי מנסים לעזור לשלב מכין ולהיות שם בשבילם. בנוסף, הרגשה של הדרגתיות ושחרור בשלבים, כל שלב מביא איתו תנאים אחרים.


רגע משבר שעברה בקורס הוא כאשר הודיעו לה שהיא תהיה מכוננת תפקיד שקיבלה במכין כבר בצ'ק 15. מכונן הוא תפקיד לא נפוץ, ולכן לא היה לה מושג מה התפקיד.

 

מאוד התלבטה אם היא רוצה להמשיך בקורס אחר כך או לא. יצאה לרגילה במחשבה שהיא פורשת מהקורס. דווקא מה שהשאיר אותה זה לא התפקיד עצמו, כי רק בראשוני היא יכלה

להבין, אלא הרצון לאתגר את עצמה ולהיות צ"א. בשלב הראשוני, כשהתחילה להתעסק יותר במקצוע, הבינה שהמקצוע הזה מתאים לה בדיוק וזה משהו שהיא תשמח לעשות.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...