שתף

כוחה של קהילה

14:16 18.07.2019

מה חדש בנס ציונה

יוזמה מיוחדת של המדור להתנדבות בעיריית נס ציונה יצאה לדרך - פיילוט חדש בהנחיית עמותת "יד תמר", המציע מענה מיטבי למרחב גדול של צרכים ורגישויות, של משפחות במשבר

 

 

המודל "תמר לקהילה", מציע שילוב כוחות ויכולות בין צרכי המשפחה לבין הקהילה שסביבה, שמסייעת ומחבקת משפחות במצבי משבר שונים, באמצעות מתנדבים רבים ובדרכים יצירתיות, שיתנו מענה מקיף ומיטבי.

 

הפרויקט מאפשר לקהילה לחזור למאפיינים הבולטים של קהילות, שעם השנים שינו פניהן: סיוע הדדי, גיוס מתנדבים פעילים, שימוש נכון במשאבי הקהילה והיכולת לבקש ולקבל עזרה ולא לראות בה כחולשה אלא כפתרון טבעי ונכון.

 


סמדר אהרוני, סגנית ומ"מ ראש העיר, הממונה על תיק השירותים החברתיים, נרתמה מיד לפרויקט ולקחה חלק במפגש ההכשרה הראשון. סמדר שיתפה את הנוכחים בהווייה השכונתית והחברתית בה גדלה, עם רוח הקהילתיות, המעורבות והדאגה לאחר, שהייתה שמחה להחזיר במסגרת הפרויקט. 

 


הפיילוט כלל את תושבי שכונת "סביוני הפארק" והרחובות הסמוכים, ועתיד להתרחב בהמשך לשכונות נוספות. במסגרת הפיילוט התקיימו שלושה מפגשי הכשרה לתושבים, שברכו על ההזדמנות לקחת צעד קדימה ולהרחיב את פעילותם בקהילה.

 

 

 

חלק מהתושבים שלקחו חלק בהכשרה כבר פעילים בקהילת "בינתחומי הדר", שהשכילה ליצור בשנים האחרונות קהילה חזקה, מגובשת, בעלת צביון של נתינה וראיית האחר, עם ערבות הדדית, ואירועים חברתיים משותפים.


במהלך ההכשרה נסקרו הצרכים השונים איתם מתמודדות משפחות במשבר, וכן נלמדו כלים לניהול מצבי משבר. בתום ההכשרה גובשה קבוצת תושבים, אותה תוביל פרידה הנדל בסיוע סגניתה, יפעת דוד מודחי, וכולם יעבדו במבנה ארגוני ברור ומוגדר שייטיב עם הקהילה. במקביל, יינתן ליווי מקצועי של העמותה ושל המדור להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בעירייה.


מנהלת המדור להתנדבות יעל בן נון גובר: "אני מאמינה בכוחות הקיימים בקהילה המקומית, וכולי תקווה שיחד נצליח להרחיב את מעגלי הסיוע, נתרום לחוסנה של הקהילה בשגרה ובחירום ונרחיב את חדוות הנתינה והערבות ההדדית. בהזדמנות זו חשוב להודות למנהלת בי"ס ,בינתחומי הדר" ענת לוז ורשביאק, שפתחה את ליבה, תמכה בפרויקט, ואפשרה לקיימו בין כתלי ביה"ס."


מסכמת סגנית ראש העיר סמדר אהרוני: "אני גאה בתושבים שלנו, שרוח ההתנדבות פועמת בקרבם. התרשמתי שהמודל הוא מקצועי ומנצח, ואמשיך לתמוך ביוזמות מסוג זה, שייקחו את ההתנדבות בעיר צעד אחד קדימה."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...