שתף

''כמה קל לייצר מהומה ולעורר שנאה וכעס על בסיס שקרים והשמצות''

11:10 08.11.2020

מה חדש בנס ציונה

משפחת לרר הגיבה להערות  של דובר העירייה לשעבר תומר תדהר עם 5 נקודות מעניינות במיוחד

 

אלונה לרר, נצר למשפחת לרר הוותיקה בנס ציונה אשר ראש המשפחה ראובן לרר היה מייסד המושבה, הגיבה להערות של דובר העירייה לשעבר תומר תדהר בנושא ההנצחה של ראש העיר לשעבר יוסי שבו ז"ל.

 

כמו כן התייחסה לרר בחמש נקודות מעניינות על נושא ההנצחה של משפחתה ושמה דגש על הערותיו של תדהר.

 

אלונה לרר:

 

כמה קל לייצר מהומה ולעורר שנאה וכעס על בסיס שקרים והשמצות. רק בשביל לסגור כמה פינות ביחס לסילופים (כאלו שממש קשה להתעלם מהם).
אז קצת עובדות.


1
במשך עשרות שנים כל מפעל ההנצחה של מייסד המושבה התבססה על תרומות של משפחת המייסד ביחד עם צאצאי המשפחות הראשונות שהגיעו לנס ציונה. בית ראשונים מומן בעיקר מכספי תרומות וכל מפעל אחר (ספר, אירוע, מצבה, וכן, גם המזרקה!), מומנו מכספי המשפחה. לעיתים הייתה השתתפות מינואית של העירייה, אבל עד לתקופה הלא רחוקה זה היה המצב.


2
משפחת לרר לא פרסמה הודעות השמצה מול אף ראש עיר או ראש מועצה בזמנו. הם פשוט עשו בדרכם שלהם להנציח את מה שחשוב להם. מתוך ביטחון בחשיבות של מעשה הייסוד וידיעה שיבוא יום ולמישהו יהיה ברור כי לא מדובר כאן בפולחן של אישיות, אלא בהערכה היסטורית ואובייקטיבית למעשים!!!


3
ההבדל בין מייסד וראש עיר הוא שהמייסד הוא לא אדם נבחר, הוא לא פוליטי ובמעשה שלו הוא לא כיוון לחלק כזה או אחר של העיר. הוא עובדה היסטורית שבדרך כלל שייכת לכלל התושבים, ובמקרה של נס-ציונה אמור להיות גם מקור לגאווה מפאת התקדימים ההיסטוריים ייסוד נס-ציונה העלה על דפי ההיסטוריה של המפעל הציוני כולו. (המייסד גם לא יישב על משכורת מכובדת במשך 20 שנה! ראובן לרר איבד כמעט את כל נכסיו במעשה הייסוד וכל מי שטוען אחר הוא בור וגם שקרן). יוסי שבו כמו כל ראש עיר אחר במדינת ישראל תוגמל על בסיס חודשי על חשבון התושבים ועל כן קצת ביקורת היא לגיטימית וממש לא צריכה להרעיד את אמות הסיפים


4
אכן נכון, ראש העיר לשעבר יוסי שבו בילה שנים רבות על הכסא. הוא תרם רבות לנס-ציונה ובאופן כללי חלק גדול מחייו היה איש שתרם לציבור ועל כך מקומו בתולדות נס-ציונה שמור וראוי לכל כבוד. אולי יש לחכות מעט, שענן הפסטיבל המביש הנוכחי ייעלם ואז ניווכח האם נכונה באמת ההאשמה שראש העיר הנוכחי מתעלם מהנצחתו של ראש העיר לשעבר. זה בהחלט יהיה מעשה לא מכובד, אבל יש לי תחושה שלא בכך מדובר.


5
מתי שתרצה עם מי מחברייך, מוזמן לבית ראשונים על מנת לנסות ולהבין קצת מעבר את מעשה ייסודה של נס-ציונה. אולי אחר כך תהיה קצת פחות גאה בעלבונות השווא שלך וקצת יותר גאה בהיסטוריה של הבית שלי ושלך!

 

צילום :ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...