שתף

''לא נהיה ראשונים לחיסון''

08:57 19.08.2020

מה חדש בנס ציונה

מנהל המכון הביולוגי פרופ' שמואל שפירא מדבר על התפתחות הניסויים, אך גם מצנן את ההתלהבות ועל אילו בעלי חיים מבצעים את הניסויים

 

מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה, פרופ' שמואל שפירא עדכן בוועדת המדע בנוגע להתפתחות מציאת החיסון לנגיף הקורונה. 

 

שפירא הסביר כי "אנחנו מדברים על תחילת ניסויים במחצית אוקטובר כשתהיה הגבלה בין השלב הראשון לשני. אנחנו מקווים שהפאזה השנייה תיגמר לקראת סוף השנה, סוף דצמבר".

 

שפירא הסביר בין היתר גם כי המכון הביולוגי לא עושה קיצורי דרך בכל מה שקשור לניסויים (ואולי בעצם רמז על חברות ו/או מדינות אחרות שכן) שנעשו בכמות גדולה מאוד של בעלי חיים.

 

"בעיקר אוגרים וארנבות - הם מודל יותר טוב למחלה. חזיר פחות טוב, עכבר הוא פחות טוב אבל בהיבטים של בטיחות עשינו בהרבה מאוד קבוצות של בעלי חיים. יש לנו חיזוק שהחיסון הוא גם יעיל בבעלי חיים, מהבחינה הזו שבעלי חיים מפתחים נוגדנים מנטרלים וגם בהיבטים של בטיחות". אמר שפירא. 

 

"מהרגע הראשון ידעתי שאנחנו לא נהיה הראשונים, ואלה שאולי משיגים אותנו לכאורה - אנחנו משיגים אותם בדברים אחרים", אמר מנהל המכון הביולוגי, "אני חושב שהמטרה שלנו היא לא להיות ראשונים אלא להביא חיסון לאזרחי מדינת ישראל. אני חושב שנביא חיסון טוב למדינת ישראל בפרק זמן שהוא סביר"

 

 

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...