שתף

ליאת פרנקל מדברת כלכלה

17:56 14.08.2018

מה חדש בנס ציונה

מאת: ליאת פרנקל - רווח נקי

 

ליאת פרנקל (43) נשואה, אם לשלושה, עוסקת בתכנון פיננסי בינלאומי כבר 22 שנה, מעניקה לכם טיפים לניהול כלכלי שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף

 

למרות שאנחנו כבר בחודש אוגוסט, אני רוצה להקדיש את הטור הזה לחג העצמאות, חג העצמאות משקף את עצמאות מדינת ישראל, מדינת היהודים, ובתוכה אנו, כל אחד ואחת, רוצים לצאת לעצמאות פיננסית שפירושה להגיע לעצמאות כלכלית ולשקט נפשי ובטח לרווחה כלכלית. המטרה שלי היא להראות לכם שאת אותה הרגשה של עצמאות אנחנו צריכים לעשות גם בחיים הפיננסיים שלנו.

 

נתחיל בעשיית הסדר:

לסדר את המשכנתא

חשוב לבדוק האם ההחזר החודשי מתאים לנו כמשפחה? האם הריביות שיש לכם הולמות את תנאי השוק היום? האם תמהיל המשכנתא באמת משקף את הצרכים האישיים שלכם? במידה ועניתם על אחת השאלות בשלילה, זה הזמן לשקול מחזור משכנתא ולהתאים אותה אל המצב החדש.

 

לצאת מהמינוס

מי שחי במינוס - עושה טעות, כי יש דרך לצאת מזה, וזה מתחיל בהבנה ש'מאחורי כל כלכלה יושבת כלכלה רגשית', אצל כל אחד מאיתנו. אתם משלמים על כך המון כסף לבנק, והבעיה הכי גדולה היא שאם לא נטפל בשורש העניין, זה לעולם לא ייפתר. זה הכול עניין של גישה, ואם הרשיתי לעצמי לבזבז יותר ממה שאני מרוויחה כשהרווחתי, אני כנראה אתנהג באותה צורה גם כשארוויח יותר. זה בדיוק הזמן לראות איך אתם מתאזנים בהוצאות החודשיות שלכם, איך אתם מסתכלים לאמת בעיניים ומתחילים ללמוד לנהל תקציב בכדי להגיע לאיזון כלכלי ולא לחזור למרוץ העכברים, שלא ממש מועיל לכם בכניסה למינוס, ויציאה ממנו, על-ידי הלוואה יקרה מהבנק.

 

להתחיל לדאוג לפנסיה שלכם

אני יודעת ש''אין לכם ראש'' לזה, אבל שתדעו לכם דבר מאוד חשוב, הפנסיה שלכם זה אולי הדבר החשוב ביותר שיש לכם. אתם חייבים לדעת מה קורה שם, אתם חייבים לבדוק איך היא מנוהלת, ואתם חייבים לדעת שאתם באפיק השקעה שמתאים לכם ולצרכים שלכם.

 

 

לבנות תיק ביטוחי אחראי וברור

בעולם כמו שלנו קשה להיות לא מבוטח, רמת הסיכון שקיימת היום בהתחייבות שלקחנו על עצמנו היא מטורפת ואם חלילה יקרה משהו לא נעים אתם רוצים לדעת שאתם מכוסים.

 

העצה שלי היא קודם כל לדעת מה יש לכם

תעשו סדר ותרשמו באופן ברור ומסודר מה קיים אצלכם והאם אתם מעוניינים להרחיב או לצמצם את הקיים. לא מעט אנשים משלמים ביטוחים כפולים, וגרוע מזה, לא מכוסים מפני מקרים שיכולים לקרות.

 

זכויות שמגיעות לכם על-פי חוק

האם בדקתם מהם התקנות שמגיעות לכם כדי לקבל החזרי מס? האם ידעתם שעבור תרומות שמוכרות לצורכי מס מגיע לכם 35 אחוז בחזרה? האם ידעתם שכתוצאה מביטוח החיים של המשכנתא שאתם משלמים מגיע לכם 25 אחוז חזרה מהתשלום החודשי 6 שנים אחורה?

 

לסיכום

למי שחשובה לו משפחתו ולמי שלא רוצה לתרום כספים מיותרים אני קוראת לנצל את המומנטום ולהתחיל לעשות סדר בחיים הכלכליים שלכם באופן מסודר ויציב.

 

ליאת פרנקל - רווח נקי - טל' 03-9236227 ובפייסבוק כאן

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...