שתף

"ליגת העל זה עולם אחר לגמרי"

14:49 29.05.2019

מה חדש בנס ציונה

החלום שהתגשם, בעיית האצטדיון, השינוי בעמדת המאמן, חדר ההלבשה, התקציב, והלחץ הגדול. יו"ר הסקציה נס ציונה אלי כהן מדבר על הכל בראיון פתוח ומקיף

 

כשאלי כהן הגיע לסקציה לפני מספר שנים הוא הובא על מנת להבריא את המועדון שהיה בקשיים כלכליים. רואה החשבון הבין מהר מאוד איך דברים עובדים וממצב של קבוצה כבויה, עם קהל בודד שתמך, הפך את הסקציה למאוזנת. לאחר מכן בנה קבוצה עם שלד חזק שרץ מספר שנים, כולל המאמן, מה שגרם להם לעלות לליגה הלאומית.

 

אבל אף אחד לא ציפה או חלם שהסקציה הצנועה תצליח להעפיל גם לליגת העל. אז עכשיו, בזמן שכולם עדיין באופוריה, לאלי כהן אין את הפריבילגיה הזאת. הוא כבר יושב מול המנהלת, ראש העיר, המאמן החדש, ניהול המדיה שלו ועוד אלף ואחד דברים שקשורים למועדון. 

 

גם בפגישה בינינו כהן עונה לטלפונים, מבטיח שיחזור אליהם, קובע פגישות ומטפל במה שצריך. כפי שתבינו בכתבה, ליגת העל זה סיפור אחר לגמרי. 

 

יחד עם זאת, הוא לא מתלונן, מספיק שהוא מביט ליציע ורואה 3000 כתומים, מבחינתו זאת הגשמת חלום.

 

- אלי קודם כל מברוק על העלייה, איך מתאוששים מכל החגיגות?

"האמת שכבר אחרי הניצחון על עפולה, התחלנו לתכנן את העונה הבאה. אחרי שעלינו ראינו כמה המעבר הוא מתאגר. זה פשוט עולם אחר. אם זה התקשורת, הקהל, הדרישות של המנהלת. הכל ביחד ואנחנו עובדים על זה. מדובר בארגון שמתחיל מאפס ואנחנו סביב זה"

 

 

- אנחנו עדיין בחודש מאי. בשנה שעברה בחודש הזה עוד שיחקתם בליגה א'. שינוי מטורף.

"אנשים לא מבינים עד כמה זה שינוי מטורף. כולם יצטרכו לעבור שינוי. מהאספנאי ועד ההנהלה והקהל וכולם יצטרכו לעבור שינוי. כל ההתעסקות היא אחרת והאופרציה אחרת. אם זה מנויים וכרטיסים, הכל יהיה שונה אבל החוויה תהיה אחרת. להביא לפה את מכבי ת"א, מכבי חיפה, זה משהו שחיכו בנס ציונה 51 שנה ואנחנו מחכים לזה"

 

אלפי אוהדים של הסקציה. חלום שמתגשם

 

- מילת המפתח היא "פה".  ככל הנראה זה לא יהיה בנס ציונה. איפה העניין הזה עומד?

"לאחר שדיברנו עם ראש העיר הבאנו שזה מאוד מאוד יהיה קשה להעמיד את האצטדיון העירוני שלנו לעונה הקרובה. מדובר בדרישות לוגיסטיות רבות. אז או שיצליחו להכשיר את נס ציונה בכל זאת, למרות שזה נראה לי מאוד קשה בשנה הקרובה, או שראשון לציון זאת אופציה מעניינת, אבל גם שם עוד לא מאושר האצטדיון סופית, אולי פתח תקווה או אשדוד. נבחר את האופציה שתהיה טובה מבחינה גיאוגרפית וכלכלית"

 

 

- עד עכשיו עברתם את כל זה עם המאמן עופר טסלפפה שעלה אתכם שתי ליגות. איך זה לעבוד בלעדיו?

"עברו כמה ימים מאז שסיימנו לעבוד ביחד אז ככה שאני לא יודע מה זה לעבוד בלעדיו וחוץ מזה שאנחנו מדברים כל יום. עופר קיבל החלטה מאוד אמיצה וכנה והחליט שהוא לא רוצה להמשיך בצורה כזאת בלי פרו. עופר יחסר לי מאוד מכל הסיבות. הוא איש ישר וג'נטלמן ועשה זאת בצורה הכי מכובדת שאפשר"

 

 

אלי כהן יחד עם המאמן החדש עמיר תורג'מן. התוצאות ידברו

 

- עמיר תורג'מן חתם יחסית מהר

"עד שעופר לא אמר שהוא עוזב לא עשינו כלום. ישבנו עם עמיר ועם עוד שני מאמנים. היה לנו מאוד חשוב לסגור מהר עם מאמן כדי לדעת איזה שחקנים נשארים. עמיר בחור טוב שהוכיח את עצמו אבל אתה יודע, בוא ניתן לתוצאות לדבר"

 

 - נאור סבג היה בבקעה לא לפני הרבה זמן, עכשיו הוא באלופה היוצאת הפועל באר שבע. מדהים.

"נאור בחור מוכשר שאכן הגיע אלינו מהבקעה. לכבוד הוא לנו ששחקנים שלנו מתקדמים. זה מראה שנס ציונה היא מקום שמקדם שחקנים לקבוצות הכי טובות שיש. נס ציונה היא חחמה טובה ואפשר לפרוח פה"

 

שחקני הסקציה. חדר הלבשה מצוין 

 

- בכלל, היה לכם סגל שרוב רובו הגיע מליגה א'. הפרשנים בתחילת העונה דיברו על קבוצה שאפילו מועמדת לירידה.

"אני חושב שלא הכל זה כסף. הוכחנו את זה עם שחקנים שבאמת המשיכו איתנו מליגה א' אבל היה לנו חדר הלבשה מדהים ומגובש וזה שווה יותר מכל כוכב אחר. כבר במחנה אימון ראינו שכל אחד עובד בשביל הקבוצה ולדעתי זה ניצח. לא אגיד לך שחשבנו על עלייה ורצינו לתקוע יתד. אח"כ רצינו פלייאוף עליון ואז הכל התחבר לנו. עשינו הישג יפה מאוד"

 

- כמה פעמים שמעת את המושג "הפועל חדרה" בחודשיים האחרונים?

"700 פעמים. לא פחות מ 700 פעמים. אני פחות אוהב את זה. אני חושב שהיה להם תקציב יותר גבוה משלנו בליגה הלאומית. מה שהם עשו בליגת העל זה בהחלט עבודה מדהימה. אני מפרגן שם לכל הצוות ומגיעה להם מילה טובה ויש בהחלט מה ללמוד"

 

- מה עם הסגל? הוא מן הסתם צפוי לעבור שינוי גדול

"כשעולים לליגת העל אז עושים שינויים באופן טבעי. ברור שיהיו כאלה שיצטרכו לפנות את המקום שלהם לטובת אחרים אז ככה זה עובד ואנחנו נעשה הכל על מנת להעמיד קבוצה טובה וראויה לליגת העל"

 

 

ראש העיר שמואל בוקסר. לא הוחלט עדיין על תקציב עירוני

 

- דיברת עם ראש העיר. מה קורה מבחינת תקציב?

"אני עדיין לא יודע כמה תקציב נקבל מעיריית נס ציונה. אין ספק שצריך להיערך כלכלית וזה לא רק עירייה. זה כרטיסים, מנויים, ספונסרים, זכויות שידור והכל. אנחנו עדיין צריכים להיערך לנושא התקציב ואפילו אם נהיה עם תקציב מעל המינימום אבל נמוך, אני מאמין שנצליח לעשות עונה טובה"

 

- מה קורה מבחינת ספונסרים ?  צוות 3 הכריזו כי הם ישמחו להמשיך

" כמובן שננסה לארגן כמה שיותר ספונסרים וחלקם משמעותיים יותר. יש פה עניין של תרומה לקהילה. עבדנו קשה על החיבור לקהילה ונשמח שיהיו פה עוד ספונסרים שיירתמו למען הקהילה. בשבוע הבא נשב על זה מבחינה ארגונית "

 

 

אלי כהן. "ליגת העל זאת אופרציה אחרת לחלוטין"

 

- המנהלת, האצטדיון, שחקנים, תקציב, בקרה, תקשורת, אוהדים. ימים לא קלים עוברים עליך

" לא, ימים לא קלים ולא פשוטים. כשאני בעבודה אז אני כל כולי בעבודה ואז אני מתפנה לענייני הסקציה וזה לחוץ מאוד. אבל אני אוהב את זה והמטרה שלי להעמיד את המועדון על הרגליים בצורה הטובה ביותר"

 

- דיברת על מועדון, על קהילה. מה שקורה פה עם האוהדים זה לא פחות ממטורף. 3000 אוהדים זה משהו שבסקציה לא חלמו עליו ולא ראו שנים רבות

"נכון. בשבילנו הקהל זה הניצחון הגדול שלנו. ההישג הגדול ביותר. זה היה החלום שלי כשלקחתי את הקבוצה. זאת עבודה מאומצת של נציגי האוהדים והעבודה המשותפת. יש פה לא מעט אוהדים שעשו עבודה מדהימה והצליחו להביא את הקהל. אין סיבה שלא נמשיך עם זה. אנחנו צריכים להמשיך בשיתוף פעולה פורה. אנחנו צריכים לראות את זה כפן תרבותי בעיר ולא רק ככדורגל". 

 

 

עופר טסלפפה. ג'נטלמן אמיתי

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...