שתף

"למה ילד בכיסא-גלגלים צריך להרגיש שונה מחבריו?"

21:57 17.10.2018

מה חדש בנס ציונה

תכירו את אורי חיים, הבחור שייאבק למען כל המשפחות המיוחדות ובעלי המוגבלויות בנס-ציונה

 

בעקבות מום מולד, איתו הגיע לעולם, עו"ד אורי חיים, חבר ברשימת הבית היהודי-ליכוד, הוא נותר מוגבל ברגלו. זה לא מנע ממנו ללמוד משפטים ואף תואר שני במנהל עסקים, לסיים בהצטיינות ולהתמחות במשרד המשפטים.

 

היום הוא נשוי +3 ובעל משרד עו"ד עצמאי הפועל פה בנס ציונה – שם הוא נאבק על זכויותיהם של לקוחותיו מדי יום. עכשיו, הוא רוצה להמשיך ולהיאבק מתוך מועצת-העיר עבור כל המשפחות המיוחדות ובעלי המוגבלויות בנס-ציונה.

 

עו"ד אורי חיים. ידאג לבעלי המוגבלויות

 

"כשהייתי ילד, הגעתי לאיזה סיור עם כל הכיתה, אני אפילו לא זוכר מה זה בדיוק היה, אבל בשלב מסוים הגענו לגרם-מדרגות. המורים והתלמידים התקדמו במהירות ודילגו בקלילות לקומה השנייה, ואילו אני נותרתי למטה, ובמאמץ גדול הייתי צריך לטפס, על אף המגבלות. הגעתי למעלה רק דקה או פחות אחרי כולם, אבל העובדה שנשארתי שם לבד חידדה לי את המוגבלות באופן שאני זוכר עד היום".


בפגישה עם עו"ד אורי חיים, בה הוא סיפר לנו את הסיפור הנ"ל, הוא פורט בפנינו את תוכניותיו עבור משפחות מיוחדות לבעלי מוגבלויות בנס-ציונה:

 

• הנגשת כל המרחב הציבורי בעיר. מה שהחל בחלק ממוסדות החינוך בעיר צריך להמשיך בכל מקום בו יש ציבור שמגיע לקבל ולההנות משירות עירוני ציבורי. זה כולל משרדי עירייה, מוסדות תרבות, וכן, גם מדרכות ופארקים עם שבילים מונגשים.

• תמיכה וסיוע לילדים – ולמבוגרים – הזקוקים לליווי.

• שיפור מערך העו"ס במחלקות הרווחה כך שמשפחה הנצרכת לסיוע המחלקה לא תצטרך להפוך עולמות, או שולחנות, עבור הזכויות המגיעות לה אלא אנשי מחלקת הרווה יהיו אלו ש"רודפים" אחרי המשפחות.

• ההעדפה מתקנת באיוש משרות ציבוריות בעירייה ובמוסדותיה בדגש על תושבים בני העיר.

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...