שתף

''לסגור את כל מוסדות החינוך בארץ''

11:35 12.03.2020

מה חדש בנס ציונה

 

במסרון שנשלח הבוקר לכל עובדות ועובדי ההוראה, קוראת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן-דויד, לראש הממשלה, להורות על סגירת מוסדות החינוך בארץ: גני-הילדים ובתי-הספר

 

פה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, קוראת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לגלות אחריות לאומית לבריאות הציבור, ובכללם תלמידי ישראל, מחנכי ישראל ובני משפחותיהם כדי לעצור את ההתפשטות ואת הקורבנות הבאים.

 

הפנייה המלאה: 

הנדון: הפקרת התלמידים ועובדי ההוראה ישראל היא מדינה צפופה ביותר

רק בשבוע האחרון קפץ מספר הנדבקים פי שלושה, שוודיה, דנמרק, פולין, איטליה ועוד ועוד מדינות, סגרו את בתי הספר וגני הילדים. סין שסגרה באופן הרמטי את כלל המערכות, לרבות מוסדות החינוך, הצליחה להגיע לשליטה במספר החולים ואף לצמצם אותם. אולם מערכת החינוך אצלנו פתוחה. בתי הספר וגני הילדים, מהווים מדגרות למחלות זיהומיות, החושפות את כל באי המקום. זוהי סכנה חמורה ומיידית לתלמידים, לעובדי הוראה, לבני המשפחות, ובפרט, לבעלי מערכת חיסון ירודה ו/או הסובלים ממחלות רקע.

דו"ח ארגון הבריאות העולמי מסין קבע, שמרבית האנשים נדבקים בבית או בעבודה. התלמידים ועובדי ההוראה יביאו את המחלה הביתה וידביקו את בני משפחתם. הם ידביקו אחרים.

כל המאמצים למנוע התפשטות אפידמיולוגית כלל ארצית, לא יצלחו ברגע שבו הנגיף ידביק קהילות שלמות של באי בתי הספר. כבר כעת, עובדי הוראה רבים שלהם מחלות רקע, מערכת חיסונית מדוכאת או בני משפחה רגישים פוחדים ללמד ונמצאים בביתם, ע"ח ימי מחלה. אני מבינה אותם ומודיעה כי הסתדרות המורים תגבה אותם. לצערי, זאת לא הפעם הראשונה שמשרד החינוך מפקיר את עובדי ההוראה והתלמידים ושם אותם בחזית.

לא יתכן שהשיקול הכלכלי גובר על הדאגה לבריאותם ולחייהם של התלמידים ושל עובדי ההוראה. יש לגלות אחריות לאומית לבריאות הציבור ובכללם תלמידי ישראל, מחנכי ישראל ובני משפחותיהם כדי לעצור את ההתפשטות ואת הקורבנות הבאים. אני מבקשת ממך להורות על סגירת מוסדות החינוך בארץ: גני הילדים ובתי הספר."

 

אילוסטרציה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...