שתף

מבוכה על רקע כנסי הקבלנים

10:48 25.10.2018

מה חדש בנס ציונה

 

עמוס לוגסי, יו"ר ועדת משנה לבניין עיר, ושחר רובין, סגן ראש העיר וחבר בוועדה לבניין עיר, נכחו ושוחחו עם התושבים בכנסים של חברת הבנייה 'גבאי' וחברה נוספת המתמודדות על לבם של תושבי שכונת רחבעם זאבי בעיר - בתכנית להתחדשות עירונית

 

הנושא עורר הדים רבים בקרב חלק מהדיירים שהשתתפו בכנס, ואלו אף זעמו על השניים, בטענה שהשניים ניצלו את הכנסים על-מנת להופיע בפני התושבים בתעמולת בחירות.

 

תושבת העיר (שמה שמור במערכת), אשר נכחה בכנס, ציינה בפני 'נס-ציונה שלי-MYZiona' כי לה היה ברור מראש שהחברות הקבלניות לא יאפשרו הופעות של פוליטיקאים בפני ציבור המתעניינים, ולכן קיבלה בתדהמה גדולה את הופעתם של לוגסי ורובין בכנס האמור, ובכנס נוסף שהתקיים יום לפני כן.

 

 

היא מציינת כי מנהלי המפגש נאלצו, ממצב של מבוכה, להעביר בשלב מסוים של האירועים, את המיקרופונים ואת רשות הדיבור לשניים, בכנס אחד לרובין ובשני ללוגסי, אשר דיברו דברי תעמולה פוליטית ערב בחירות, וניצלו את הבמה שנקרתה להם, לצורך זה, תוך שהם מחלקים הבטחות בחירות, לפיהן הם יקדמו את הפרויקטים במסגרת תפקידיהם הציבוריים, לאחר הבחירות.

 

אותה תושבת אף הביעה דאגה שמא אי-שביעות הרצון של התושבים שהשתתפו בשני הכנסים, תפגע בהצלחת הוצאתם לפועל בהמשך.

 

נציגי השכונה פנו לחברת מועצת העיר, סמדר אהרוני, שסיפרה לפורטל כי ידעה על הכנסים אך נמנעה מלהגיע אליהם, מתוך מחשבה כי זה לא אתי לנצל את הבמה לתעמולת בחירות. לטענת אהרוני: "הדרך הצינית והדורסנית בה משתמש שחר רובין על-מנת לקושש כמה קולות, גם במחיר פגיעה בכנס תושבים הרוצים לקדם התחדשות עירונית, מעוררת רחמים וסלידה כאחד, מאחר וכבר עשור הוא אינו מעורב בנעשה בשכונות הותיקות בעיר, ופתאום, ערב הבחירות, הוא מגיע לכנס שלא הוזמן אליו על- ידי המארגנים, ומנסה להעביר מסרים פוליטיים. רובין הוא סגן ראש עיר ותיק, המכיר היטב את הנהלים, ולמרות זאת, רומס אותם ברגל גסה, ויחד עם זאת, מאשימים את המתמודדים האחרים ומכנים אותם נדל"ניסיטים."

 

אהרוני מוסיפה: "להזכירכם, יזמתי הקמת ועדה להתחדשות עירונית ופעלתי רבות, מול הדיירים, לקידום הנושא. במסגרת פעילותי נפגשתי עם דיירים רבים אשר ביקשו המלצה על יזם זה או אחר, ותמיד עניתי תשובה חד-משמעית: 'אסור לי לעשות זאת - תמצאו לבד, אבל תקפידו לשמור על זכויותיכם'." 

 

עמוס לוגסי מסר בתגובה: "הנני מכהן כיו"ר ועדת משנה לתכנון ובנייה מזה 10 שנים, ומתוקף תפקידי - אני מלווה את כל נושא תכנון ובנייה בעיר. כיו"ר הוועדה הנני האחראי היחיד והבלעדי לכל נושא התחדשות עירונית בעיר, זה כולל תהליכי פינוי בינוי ותמ"א 38. שכונת רחבעם זאבי (רחוב נחמיה) הינה אחת ממספר שכונות וותיקות בעיר, שמוטלת על הנהגת העיר חובה לשפר את איכות החיים של התושבים בה ולתת מענה לאותם בניינים ישנים, ובכך לתת מענה גם לחשש הקיים כי המבנים הישנים לא יעמדו בזמן רעידת-אדמה."

 

לוגסי מוסיף: "אחת הדרכים העיקריות לעשות זאת הינה באמצעות פרויקט 'פינוי בינוי', פרויקט אותו אני מוביל בשכונות הוותיקות, ובכלל זה, בשכונת רחבעם זאבי. התקיימו שתי פגישות עם תושבי השכונה, עם שתי חברות קבלניות שונות, אליהן הוזמנתי על-ידי תושבי השכונה. הזמנתם אותי נעשתה בתוקף תפקידי כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה ואחראי על ההתחדשות העירונית בעיר, וזאת על-מנת לסייע בידי התושבים להבין טוב יותר 'מהו תהליך פינוי בינוי', אלו זכויות עומדות לרשותם, על מה עליהם כתושבים להקפיד בכניסה לפרויקט מסוג זה וכיצד עליהם לנהוג? ההזמנה הייתה על-ידי תושבי השכונה, שהם ורק הם, בראש מעיניי. בשתי הפגישות, כאמור, תושבי השכונה בירכו והודו לי על תרומתי להבנת הנושא ועל נכונותי להגיע להופיע בפניהם בהתרעה קצרה."

 

לוגסי מסכם בפני הפורטל: "אנחנו הודענו על הקמת מנהלת שתלווה את כל הפרויקט ואנו נדאג לשלב במנהלת נציגי ציבור תושבי השכונה. הנני מצר על העובדה כי סמדר אהרוני, חברתי, בחרה לסלף ולעוות את העובדות ולהשתמש בנכונותי לסייע לתושבי השכונה כאמצעי לניגוח, רגע לפני בחירות."


המועמד לראשות העיר, שחר רובין, הגיב: "הוזמנתי על-ידי התושבים, לשני כנסים של חברות שונות, בנושא 'פינוי בינוי', וכמי שהתחייב, גם במצע שלו, לקדם את נושא ההתחדשות העירונית - הגעתי על-מנת להבהיר את עמדת העירייה בנושא ולהקשיב לתושבים. צר לי שהגב' סמדר אהרוני משתמשת בתושבים ופוגעת בהם בשביל לקבל עוד כותרת. הגב' אהרוני ממציאה לעצמה טייטלים שלא קשורים אליה, וחוץ מלנסות לקבל עוד אייטם - היא לא קשורה כלל לתיק ההתחדשות העירונית, המוחזק על-ידי סיעתי." מסכם רובין.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...