שתף

מהפכת הצהרונים של עיריית נס ציונה

09:04 24.02.2020

מה חדש בנס ציונה

עיריית נס ציונה הצהירה אמש על מהפכת הצהרונים הגדולה שהולכת להיות בעיר, החל מהקיץ הקרוב

 

ישיבת המועצה אמש הייתה רגועה ושלווה, עד הרגע שבו הודיע ראש העיר על מתווה חדש לצהרונים. מנכ"לית העירייה דפנה קירו כהן הסבירה שלב אחרי שלב את המתווה החדש.

 

חברי המועצה שאלו המון שאלות ונוצר דיון נוקב בנושא. האמת שמדובר במהפכה של ממש. המנכ"לית וראש העיר שמואל בוקסר הסבירו את הנסיבות שהובילו לכך ואת ההשלכות למתווה.

 

המתווה מדבר על כך שהחל מהימים הקרובים ייצא מכרז להפעלת הצהרונים בגני הילדים בעיר, בדיוק כפי שקורה בבתי הספר.

 

הסיבה לכך היא פשוט כי בעירייה לא הצליחו למצוא מספיק עובדות ראויות וכי יש חוסר גדול של סייעות, בערך כ 30 סייעות. 

 

בעירייה חששו כי החוסר הזה יבוא לידי ביטוי גם במהלך קייטנות הקיץ. אי לכך ובהתאם לזאת, הוחלט כי נושא הצהרונים בגני הילדים ייצא למכרז חיצוני, לאחר למעלה משנה של דיונים בנושא.

 

מדובר ב 147 משרות שעד כה מאוישות על ידי 70 עובדות עירייה והשאר עובדות אשר משלימות שעות נוספות ועובדות עם פרק זמן קצר מאוד יחסית. 

 

המנכ"לית קירו כהן התייחסה גם לכך ואמרה כי ל 70 העובדות יש משרות בתוך העירייה ואין בעיה לשלב אותן במשרות אחרות. לגבי האחרות, יש רצון מאוד גדול לראות אותן משתלבות במכרז החיצוני החדש, שם גם השכר יותר גבוה מאשר בעירייה.

 

כמו כן, ישנה עזיבה טבעית של עובדות מסיבות כאלה ואחרות ולכן המספרים הם יותר נמוכים. בכל מקרה, אומרת קירו כהן, כל המהלך ייעשה בשיתוף ועד העובדים וההסתדרות. 

 

מיטל בן דור, מנהלת מחלקת גני הילדים גם כן הגיעה לישיבה והסבירה את כל התהליך ואת הסיבות לכך מצד מחלקת גני הילדים בעיר. 

 

לאחר מכן המליאה התפצלה לשני חלקים. אלו שראו בכך שינוי מבורך ומשמעותי לטובת הילדים, ההורים והעירייה. וכאלה שראו בכך פגישה קשה דווקא בעובדות חלשות עם שכר נמוך שכעת יעזבו את המעטפת של העירייה. 

 

ראש העיר שמואל בוקסר מסביר את המתווה החדש

 

שחר רובין ביקש בקרה, פיקוח וליווי של כל התהליך, לירן יגודה טען כי זו פגיעה בעובדות החלשות וגם חברת המועצה מהקואליציה פנינה זיו כאבה את הנושא וביקשה רגישות יתר כלפי העובדות. 

 

כבר בימים הקרובים צפוי לצאת מכרז להפעלת צהרוני הגנים והקייטנות בנס ציונה. מהפכה של ממש. 

 

עיריית נס ציונה הוציאה הודעה ובה נאמר :

 

"הורים יקרים,

זה לא סוד, שבשנים האחרונות מתמודדת עיריית נס ציונה עם קושי מהותי בגיוס כוח אדם לצהרוני גני הילדים ובמיוחד לקייטנות הקיץ. זו בעיה ארצית שהביאה את רובן המוחלט של הרשויות בארץ להוציא את הצהרונים והקייטנות לניהול של חברות מקצועיות המתמחות בהפעלת צהרונים וקייטנות. למעשה, נס ציונה היא אחת הערים האחרונות שנותרה עוד במצב הישן, בהפעלה עצמית.
האמת היא, שבשנה האחרונה עשינו כמעט כל מהלך אפשרי כדי לשפר את המצב, החל מרה ארגון במחלקת גני הילדים והשקעה מוגברת בהכשרות והשתלמויות לצוותים, דרך הכנסת פיילוט ארצי לתגמול ותמרוץ כספי לסייעות לצמצום היעדרות מהעבודה, ועד גיוס סייעות חיצוניות מחברות כוח אדם. רק בקיץ האחרון שילמה העירייה כ-1 מיליון ₪, פשוט כי לא היו לנו מספיק סייעות כדי להפעיל את קייטנת הקיץ.

לאור זאת, ובשל העובדה שאנו רוצים להבטיח את קיום הקייטנות בקיץ והפעלת הצהרונים בשוטף, החליטה העירייה לצאת למכרז חיצוני להפעלת צהרוני וקייטנות גני הילדים על ידי חברות מקצועיות, כמו בצהרוני בית הספר.
המהלך יהיה הדרגתי, ויחול בהתחלה רק על חלק מהצהרונים, ובזמן זה תמשיך העירייה להפעיל את כל יתר הצהרונים לצד החברות שיבחרו במכרז, עד שלאט לאט הכל יועבר למפעילים.
בכל מקרה ולכל אורך הדרך תישאר העירייה הגורם האחראי והמפקח.
מתכונת הצהרון ומהותו תישאר דומה להיום (ראו פירוט במסמך השאלות והתשובות), וכל שינוי אם יהיה, יקבע רק על ידי העירייה ובשקיפות מיטבית עבורכם, ההורים.

לתהליך המורכב הזה יש נדבך נוסף, משמעותי וחשוב – עובדות הצהרונים המסורות והיקרות.
אנו מודעים לאתגר וניישם אותו באופן דקדקני ורגיש. נדגיש! לעיריית נס ציונה יש משרות חלופיות שניתן יהיה להציע לכל העובדות הקבועות ואף מעבר לכך – כמובן בכפוף לרצון ולהתאמה – מעבר שיעשה בשיתוף ותיאום עם העובדות, עם ועד העובדים וההסתדרות.

העלנו כאן קובץ ראשוני של שאלות ותשובות שייתן לכם מענה בסיסי לשאלות שוודאי עולות לכם.
אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה נוספת שיש לכם בצורה מסודרת למחלקת גני הילדים שתמיד עומדת לרשותכם, או לוועד הורי הגנים שמעודכנים ומשמיעים את קול ההורים בנושא זה ואף ייקחו חלק בוועדה שתבחר את המפעילים.

התהליך רק בראשיתו, ואנו מתחייבים לעדכן אתכם באופן שוטף ושקוף בכל שלבי ההתקדמות על מנת שיהיה לכם ההורים את מידע אמיתי בזמן אמת.
עזרו לנו לבצע את המהלך הזה באופן מיטבי, הימנעו ככל הניתן, מהפצת שמועות או אמירות בלתי מבוססות וזכרו שמדובר בעובדות שמטפלות בילדים שלנו ובילדים של כולנו.
בואו נגלה אחריות.

אנו נמשיך ונפעל לטובת ילדי נס ציונה כפי שעשינו עד כה."

 

מיטל בן דור מביאה את נקודת המבט של מחלקת גני הילדים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...