שתף

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים חברה לניקוי ספה?

15:38 25.06.2020

מה חדש בנס ציונה


מרבית הספות המרופדות נמצאות בסלון הבית שנחשב לחדר מרכזי ו''ציבורי''. בו מארחים, צופים בטלוויזיה, משחקים ועוד. בבתים עם גינות גם יוצאים דרכו החוצה. כך, שהאפשרות להצטברות לכלוך על הספות בו היא רבה

 

לכלוך עלול להיגרם ממזון ומשקה, מכפות רגלי אנשים, ילדים וחיות מחמד, מעלים ובוץ החודרים מבחוץ, מכתמי דם ועוד. ניקוי ספה שהתלכלכה מאחד מסוגי הלכלוך הללו או מאחרים נוספים הינו הכרחי וכדאי לעשותו על ידי חברה מקצועית בתחום. לא מומלץ לנסות להסיר כתמים בניקוי עצמי על ידי תכשירים קנויים בחנות, כי במקרים רבים, הכתמים עלולים להימרח והתוצאה עלולה להיות קשה יותר.

 

בדיקה מקדמית

נשאלת השאלה, מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים חברה לניקוי ספה? התשובה באופן כללי, היא כי יש לבדוק את המוניטין שלה, וביתר פירוט: ניסיונה, מקצועיותה, שיטות העבודה בה וההמלצות עליה. המלצות כדאי לקבל מאנשים וחברים הסומכים על דעתם שהיה להם ניסיון טוב עימה. גם לקיום אתר אינטרנט מקצועי ומסודר יש חשיבות, כי בו ניתן לקבל מידע על הנושא והוא אף מוכיח כי מדובר בחברה בעלת הנהלה רצינית ואחראית. לאחר כל הבדיקות הללו יש להתחיל את תהליך ההזמנה. חשוב לציין, כי הניקוי נעשה בבית הלקוח וכדאי להיערך אליו. כלומר, יש להכין את החדר בו הוא יתבצע ולפנותו מריהוט ופריטים שאינם נדרשים. זאת, כדי להשאיר מקום לפעילות הצוות וכדי למנוע פגיעה בהם מהמים הרבים בהם משתמשים בעת הניקוי.


התהליך

הניקוי מתחיל בשאיבת אבק יסודית באמצעות שואב תעשייתי המצליח לשאוב פירורי מזון, שאריות בוץ ואבק ועוד. לאחר מכן, מתחיל השלב הרטוב. לתוך הריפוד מזריקים מים נקיים מתוך מיכל המצוי במכונה מיוחדת שמהולים בהם חומרי ניקוי מיוחדים. אלו תוקפים את הלכלוך וממיסים אותו. בשלב הבא, שואבים את המים באמצעות אותו צינור הזרקה. הם נשאבים למיכל סמוך במכונה. כבר כאן ניתן לראות את ההבדל בין המים הנקיים למלוכלכים, כך, שפעולת הניקוי מצליחה. חוזרים על הפעולה לפי הצורך ובמקומות בהם נוצרו כתמים, ובנוסף, מנסים לתקוף אותם על ידי שפשופם באמצעות מברשת בעלת שערות רכות.

 


ייבוש

לאחר מכן, מניחים את הכריות לייבוש. בקיץ הוא מהיר ובחורף ניתן להיעזר במאווררים מיוחדים. בבתים עם גינות, ניתן לבצע את כל התהליך על רחבות מרוצפות חיצוניות ואף להניח שם אותם לייבוש. כאשר הן עדיין רטובות לא ניתן לראות לגמרי את תוצאות הניקוי, אבל לאחר שהן יבשות, ניתן לראות שהכתמים נעלמו. כאן המקום לציין, כי יש מקרים של כתמי שמן ואחרים אשר חודרים ממש לתוך סיבי הבד ונאחזים בו, ואז לא ניתן לנקותם היטב מבלי לפגוע בבד עצמו. צריך לקחת מצבים אלו בחשבון. תהליך הניקוי נמשך מספר שעות בהתאם לגודל הספה ולתנאי העבודה במקום.


ספת עור

ניקוי ספה העשויה מעור שונה בתכלית מניקוי מרופדת. העור נחשב לחומר יקר שיש לשמור עליו, ומאידך הוא קשיח ואינו מאפשרת חדירת לכלוך נוזלי ואחר פנימה. הניקוי עצמו אינו נעשה באמצעות מים המסוגלים לפגוע בו. התהליך מתחיל בשאיבת אבק וממשיך עם ניגוב באמצעות מטלית שספוגה בה חומרי ניקוי מיוחדים. הם מצליחים להסיר את הכתמים. בסיום הניקוי ניתן, אבל לא הכרחי, למרוח חומר מיוחד המגן על העור אף מקנה לו ברק. המריחה היא של שכבה דקה מאוד שאיננה מורגשת. ההמלצה היא לבצע ניקוי כל פעם שנדרש ולחזור עליו מדי שנה לפחות. כך ניתן לרענן את הריפודים ולהותירם נקיים בסלון הנחשב לחדר הייצוגי  בבית.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...