שתף

מה קורה בקריית התרבות?

13:23 06.06.2019

מה חדש בנס ציונה

 

מדוע עדיין אין מנכ"ל לקריית התרבות, ומי המועמד המקורב שנפסל?

 

אלכס פיאלקו כיהן כמנכ"ל קריית התרבות בשנים האחרונות, והיה מוערך מאוד. הוא הגיע לתפקיד לאחר 33 שנות ניסיון מוכחות מוצלחות.

 

לפני כחודשיים עזב פיאלקו במפתיע וללא כל הסבר. פיאלקו היה אהוב מאוד על עובדיו, שאמרו לא לציטוט כי עזיבתו הותירה בהם הלם, מצד אחד, והבנה, מצד שני.

 

"אלכס הבין שרוצים לגרום לשינויים מהותיים בהיכל התרבות, וכאחד שהכיר היטב את המערכת - הוא לא הסכים להם, ולכן, העדיף לעזוב." אמרו חלק מהעובדים.

 

השמועות אומרות כי הוא לא הסתדר עם ראש העיר הנכנס, שמואל בוקסר, אך אין לכך סימוכין.

 

מאז עזיבתו של פיאלקו, נותר היכל התרבות ללא מנכ"ל, ובעצם, ללא מקבל החלטות בעל תפקיד בכיר.

 

את תפקיד המנכ"ל ממנה ועדה משולבת ועד כה לא נבחר מועמד ראוי לתפקיד. מקורבים ידועי-דבר מספרים כי גיל בלט, יד-ימינו ועוזרו של ראש העיר, הסתמן כאחד מהמועדים לתפקיד, אך מכיוון שאינו בעל תעודה אקדמאית, שמהווה אחד הקריטריונים לתפקיד, הדבר לא התממש.

 

 

"זה פשוט ביזיון מה שעשו לאלכס. מדובר באיש מקצוע מוערך מאוד, ולא ברור עד עכשיו מדוע הוא עזב. ניסו להצניח כל מיני מועמדים, אך הם לא עמדו בקריטריונים. עד היום היכל התרבות היה מנוהל בצורה מופתית, ומדובר באחד מהמוסדות החשובים והמוערכים בעיר. לא ייתכן שיעבור כל-כך הרבה זמן ללא בעל בית אמתי." אמר אחד מהגורמים בעירייה.

 

תגובת העירייה: "כידוע, קריית התרבות הנה גוף סוכנותי, ולכן מינוי מנכ"ל קריית התרבות נבחר על-ידי וועדה משולבת ובהליך כפי שקובעת הוועדה. בימים אלה הליך זה נמצא בעיצומו, ואנו מקווים כי יסתיים בהקדם האפשרי. לאור זאת, איננו מגיבים ביחס למועמד ספציפי כזה או אחר. לכשייבחר מנכ"ל לתפקיד - אנו נפרסם זאת בפומבי."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...