שתף

מיומנם של מבודדים

15:22 26.02.2020

מה חדש בנס ציונה

 

משפחת בן חמו חזרו מתאילנד היישר לבידוד. הם ממושמעים, אך גם באים בטענות ותהיות כלפי המדינה

 

למשפחת בן חמו, אפרת, לוטן, אור ואיתן, היה את הטיול הכי כיף שהם עשו בחיים שלהם. טיול משפחתי לתאילנד. חופים, בילויים, אטרקציות, נופש, הרפתקאות וחוויות לכל החיים.

 

הם לא תיארו לעצמם שבגלל נגיף הקורונה הם יצטרכו להקדים את הטיסה חזרה לארץ. למה להקדים? כי על-פי החישוב של ההורים, הם הקדימו על-מנת שהילדים יוכלו לקחת חלק במסיבות פורים השונות ולהיות בבית הספר עם חבריהם. 

 

משפחת בן חמו אכן הגיעו לארץ ביום ראשון, ומאז נמצאים בבידוד. האימא אפרת, האבא לוטן, ושני הילדים אור בת ה-8 (כיתה ב') ואיתן אוטוטו בן 7 (כיתה א'). 

 

אז משפחת בן חמו הקשיבו להוראות משרד הבריאות, ומיד עם נחיתתם - נכנסו מיד לבידוד בביתם. פתאום כך, באמצע החיים, אפרת ולוטן לקחו עוד שבועיים חופש כפוי מהעבודה, ושני הילדים לא יילכו לבית הספר. 

 

חשוב לציין. משפחת בן חמו לא נגועה בשום נגיף. הם בריאים ושלמים. הם פשוט חזרו מתאילנד והקשיבו להוראות משרד הבריאות. 

 

אבל למשפחת בן חמו הממושמעת יש גם טענות ותהיות בנושא. האימא אפרת: "אנחנו עשינו את שלנו, ומיד נכנסו לבידוד. אבל לא הבנתי משהו. איך יכול להיות שכשנחתנו, אף אחד לא בא לבדוק אותנו? היינו בטוחים שישר כשננחת - נעבור שורה ארוכה של בדיקות מקיפות. כלום ושום דבר. אם חלילה היינו חולים - היינו יכולים להדביק אלפי אנשים, ואף אחד לא היה יודע."

 

אפרת איך הייתה השהייה בתאילנד? איך המודעות שם?

"אין כלום ושום דבר. היינו בקוסמוי וקופנגן, וכולם שם, בעיקר, שמחים ומבלים. אין שם מסיכות ואין כלום. יש שם אנשים מכל העולם, וכולם עסוקים בדבר אחד, ליהנות. המודעות של הקורונה לא הגיעה לשם."

 

טענה נוספת של אפרת קשורה לבחירות: "אתה מבין, אנחנו צריכים להיות בבידוד כל-כך הרבה זמן, אבל כן נותנים לנו אישור ללכת לבחור בקלפי. נכון, אמרו לנו שהקלפי מבודדת, אבל מה עד אז, בדרך, בכניסה, בין לבין? אין לאף אחד תשובה בנושא."

 

היו כאלה שסירבו להתראיין. את מדברת באופן חופשי על הכל.

"בהחלט. מה?! נתחבא מהאמת?! אנחנו הרי לא חולים. רק עושים את מה שביקשו מאיתנו במשרד הבריאות. הדבר היחיד שכאב לי זה שהילדים כל-כך רצו לחזור ולספר לחברים שלהם בבית-הספר על החוויות מהטיול, ובסוף, הם בבידוד. זה הדבר היחיד שנקרע לי הלב."

 

אפרת בן חמו והילדים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...