שתף
מירי שאול בלס - משרד עורכי דין וגישור 

מירי שאול בלס - משרד עורכי דין וגישור

צור קשר

מירי שאול בלס - משרד עורכי דין וגישור

מירי שאול בלס - עורכת דין ומגשרת

תחומי עיסוקה של עו"ד מירי שאול-בלס כוללים עסקאות במקרקעין, הסכמי דיור מוגן, ייצוג משפטי בסכסוכים אזרחיים ומסחריים, ועיסוק בדיני משפחה וירושה.

במסגרת זו, מירי מלווה ומטפלת עבור גופים מסחריים ופרטיים במשאים ומתנים לקראת עסקה, ובייצוג בפני ערכאות בתי משפט השונות, כמו גם בהליכים חלופיים ליישוב סכסוכים.

מירי הינה בוגרת קורס גישור ובעלת תעודת מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל (2013).  

​השכלתה המשפטית של מירי כוללת תואר מוסמך במשפטים (.LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן (2011), וכן תואר בוגר במשפטים (.LL.B), בהצטיינות, מאוניברסיטת בר-אילן (2010),אותם למדה במקביל במסגרת מסלול משולב למצטיינים באוניברסיטת בר-אילן.

מירי שימשה כעוזרת מחקר אישית של דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, פרופ’ אריה רייך במהלך לימודיה, במסגרת כתיבת מאמרו בנושא בוררות בינלאומית (2009), וכן כעוזרת הוראה במסגרת קורס דיני נזיקין במכללת קריית אונו (2008-2009).

​נוסף על כך, שימשה מירי כמרצה בפרויקט החונכות של אוניברסיטת בר-אילן, בנושא מיומנויות כתיבה משפטית ומחקר משפטי (2009).

מירי לקחה חלק בקליניקה לסיוע משפטי אזרחי (2009), שם נתנה בהתנדבות ייעוץ וטיפול משפטי למגוון רחב של לקוחות.

מירי הייתה חברה במועדון הדיבייט של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן (2008).

​מירי התמחתה במשרד ש. הורוביץ ושות’, והוסמכה כחברה בלשכת עורכי הדין משנת 2011.

מירי עבדה במשרד יוסי אברהם ושות', במחלקת הליטיגציה המסחרית (2012-2015).

​מירי דוברת עברית ואנגלית.

דיני משפחה

לא משנה מה הן הנסיבות שהובילו להליך המשפטי בענייני משפחה, ניהולו של הליך משפטי בתחום רגיש זה מהווה סוג של רעידת אדמה בתא המשפחתי, שפעמים רבות שומטת את הקרקע תחת רגליהם של הצדדים ומותירה אותם בחשש מפני העתיד לבוא.

מה גם, שברוב המקרים מדובר בבני זוג שבתי המשפט זרים להם, והם נאלצים לפגוש את המערכת המשפטית בפעם הראשונה בחייהם במסגרת הליך הגירושים.

 

משרדנו מעניק ליווי צמוד ללקוחותיו בתחום רגיש זה של הליכי גירושים, לרבות בתביעות למזונות ו/או למשמורת ילדים, לכל אורכם של ההליכים המשפטיים ו/או הליכי הגישור, תוך מתן הסבר ברור והכנה מתאימה לכל שלב בתהליך, אוזן קשבת, והתחשבות ברצונותיו וצרכיו הייחודים של כל לקוח/ה.

בנוסף, משרדנו מקיים גישורים בסכסוכים מסוג זה בין הצדדים, במטרה לסיים את הסכסוך ביניהם בצורה היעילה והמיטבית ביותר עבורם, בזמן הקצר ביותר, ובעלות הנמוכה משמעותית מעלותו של ניהול הליך משפטי.

 

מקרקעין

עסקת מקרקעין של קניית ומכירת דירת מגורים היא ברוב המקרים העסקה המשמעותית ביותר של אנשים במהלך חייהם, שכן מדובר בעסקה בסכומים של מליוני שקלים ביחס למקום מגוריהם.

מכאן החשיבות הרבה לקבלת ליווי משפטי לכל אורכה של ההתקשרות, החל משלבי המשא ומתן הקודמים לעסקה, דרך הבדיקות המקדמיות הנדרשות טרם לחתימה על הסכם, קבלת משכנתה, ניסוח ההסכמות בין הצדדים, הבאת הצדדים לכדי הסכם מחייב, ועד לסיום העסקה, ברישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין.

משרדנו עוסק בכל אלה, ומעניק ליווי משפטי צמוד ללקוחותיו בכל שלבי העסקה עד לסיומה, הן בעסקאות קנייה ו/או מכירת דירה, הן בעסקאות שכירה ו/או השכרת דירה, והן ברישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין.
נוסף על כך, משרדנו מטפל בתביעות לפינוי שוכרים ו/או בגין הפרת הסכמי מכר ושכירות.

 

דיור מוגן

כניסה למסגרת של דיור מוגן דורשת היערכות מתאימה מבחינות רבות, ובהן מהבחינה המשפטית.

בשונה מעסקה לרכישת דירה שמסתיימת תוך מספר חודשים, כאן מדובר בהתקשרות מורכבת וארוכת טווח מול בית הדיור המוגן, שכוללת בתוכה, בנוסף ליחידת המגורים, גם שלל שירותים נוספים.

​משרדנו עוסק בליווי דיירים פוטנציאלים בהתקשרות עם בתי דיור מוגן, משלב המשא ומתן ועד לחתימה על הסכם, ודואג לקבלת הגנה מיטבית על מלוא זכויותיהם של הדיירים, וליצירת הסכם הצופה פני עתיד שמסדיר מראש שלל תרחישים אפשריים.

​בנוסף על כך, משרדנו עוסק בייצוגם של דיירים קיימים בסכסוכים מול בתי דיור מוגן במסגרת הליכים משפטיים ו/או בהליכי גישור, ומקיים גישורים בסכסוכים מסוג זה בין הצדדים.

 

משפט אזרחי

פתיחת הליך משפטי של תביעה כמו גם התגוננת מפניו דורש ידע משפטי ומומחיות רבה, החל מבחירת סוג ההליך שבו נוקטים ואיתור הערכאה המשפטית אליה מגישים אותו, ניסוח כתבי הטענות השונים, צירוף כל הנדרש לשם הגשתם כראוי, הכרת דברי החקיקה והפסיקה הרלוונטיים לעניין, וכלה באופן ניהולו של ההליך בין כתלי בית המשפט.

על כן, ישנה חשיבות רבה לקבלת ליווי משפטי משלב מוקדם ככול האפשר בתהליך, עוד בניסוח מכתב התראה לפני תביעה, או לחלופין, בניסוח מכתב התגובה למכתב התראה שנתקבל, היות ושלבים אלה הם משמעותיים מאוד להמשך ההליך המשפטי, ולפעמים אף מייתרים את הצורך בקיומו.

משרדנו עוסק בייעוץ, טיפול וייצוג משפטי בפני הערכאות השיפוטיות השונות, הכולל מכתבי התראה לפני תביעה, ייצוג תובעים ונתבעים בהליכים משפטיים ו/או בהליכי גישור, ואימות חתימה על תצהירים.

 

צוואות וירושות

כתיבת צוואה היא תהליך שאינו קל לעיכול, בלשון המעטה, אך יחד עם זאת, היא טומנת בחובה יתרונות רבים.

הצוואה עושה סדר, פשוטו כמשמעו, בכלל הרכוש של הנפטר/ת לאחר הפטירה, מכבדת את הרצון האישי של הנפטר/ת ביחס לאופן חלוקת הרכוש, ומסייעת למנוע סכסוכים עתידיים ביחס לאותו הרכוש בין היורשים.

משרדנו עוסק בהכנת צוואות ובטיפול בקבלת צו קיום צוואה ו/או צו קיום ירושה לאחר פטירה.

 

גישור

גישור הנו תחום שהולך ותופס תאוצה לצד ניהול הליכים משפטיים בבתי המשפט, ומהווה אלטרנטיבה של ממש לניהול סכסוכים בפני הערכאות השיפוטיות השונות.

הגישור מתבסס על קידום האינטרסים של שני הצדדים דרך קיום דיאלוג, במטרה להביאם להסכמה משותפת תוך שמירה על מערכת יחסים תקינה ביניהם.

בין אם מדובר ביחסים עסקיים ובין אם מדובר ביחסים זוגיים, כאשר הליך הגישור מבוצע כהלכה, הוא ברוב המקרים הליך יעיל יותר, קצר יותר וזול יותר מההליך המשפטי עבור הצדדים.

משרדנו עוסק בביצוע גישורים במגוון תחומים לרבות בסכסוכים עסקיים, צרכניים, משפחתיים וחוזיים.

בנוסף, משרדנו מקיים הכנה והיכרות ייחודית ללקוחותיו עם הליך הגישור לקראת כניסה להליכי גישור, ועוסק במתן ייצוג משפטי ללקוחותיו במסגרת הליכי גישור.

לוח ארועים