שתף

מי יהיה יו"ר המועצה הדתית בנס ציונה

12:02 24.06.2020

מה חדש בנס ציונה

כל מה שצריך לדעת על הנבחר הבא בתפקיד יו"ר המועצה הדתית בנס ציונה

 

שר הדתות, הרב יעקב אביטן, הורה לרשויות המקומיות להציג את מועמדיה לבחירות למועצה הדתית, עד 10 ביולי

 


חוק שירותי הדת היהודיים קובע כי אחת לחמש שנים, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, ימונה הרכב חדש למועצה הדתית. החוק מגדיר את דרך המינוי של המועצה הדתית כך: הרשות המקומית ממנה 45% מחברי המועצה הדתית, השר לשירותי דת ממנה 45% והרבנים המקומיים ממנים 10%. חברי המועצה הדתית בוחרים את יו"ר המועצה הדתית, שהוא המנהל בפועל של המועצה (תפקיד בשכר).

 

הרב יעקב אביטן השר לשירותי דת, במכתבו לכל הרשויות המקומיות: "הואיל וב-30 באוקטובר 2018 התקיימו הבחירות לרשות המקומית, הרי שבכוונתי לחדש את הרכב המועצה הדתית להלן קובץ הנחיות ונהלים רלוונטים שנקבעו בנוגע לנדון מניין הרכב המועצה הדתית בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי המשרד בחוזר מנכ"ל ימנה הרכב המועצה הדתית 9 חברים (מתוכם שתי נשים לפחות)."

 

"בבחירת המועמדים שיוצעו על-ידי הגורמים הרלוונטיים - יש לשקול את מידת התאמתו של כל מועמד לשמש כחבר המועצה. כמו כן יש לוודא כי המועמדים המוצעים משקפים ייצוג מתאים לגופים ולעדות המעוניינים בקיומם של שירותי דת יהודיים במקום. בהקשר זה יצויין כי על מליאת המועצה הדתית לשתף את הסיעות החברות במליאת הרשות המקומית בהתאם לפילוח הסיעתי לרבות ייצוג לסיעות האופוזיציה בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה. אין סיעה יכולה לוותר על ייצוג במליאת מועצה דתית."

 


שלושת הגורמים הרלוונטיים יחוו את דעתם בנוגע למידת התאמתם של כל המועמדים המוצעים לשמש כחברי מועצה ובנוגע לייצוג שנותן הרכב המועצה המוצע לגופים ולעדות המעוניינים בקיומם של שירותי דת במקום. לאחר גיבוש ההרכב, בתיאום עם לשכת השר, יש לשלוח למשרד הדתות פרוטוקול ישיבת מועצת הרשות אשר בה אושר הרכב המועצה הדתית המוצע על ידי מליאת מועצת הרשות. בפרוטוקול המועצה יצויין ליד שמו של כל מועמד איזו סיעה מסיעות המועצה הינו מייצג. יודגש כי במסגרת הפרוטוקול יאושרו כלל חברי המועצה ובכלל זה נציגי השר ברבנות המקומית. כמו כן כל סיעה מסיעות מועצת הרשות, הזכאית לייצוג, תאשר במכתב נפרד את שמות הנציגים מטעמה."

 

נכון לעכשיו יו"ר המועצה הדתית הוא עופר עוזי. מצד אחד יש שביעות רצון מתפקודו של עוזי, אך ישנם גם טענות על כך שנושא המקווה בטירת שלום לא התקדם כראוי. 

 

כמו כן,  נציגה של ש"ס בנס ציונה, אליהו לוי טוען כי יש הסכמים קואליציוניים בינו לבין ראש העיר שמואל בוקסר כי ההחלטה לגבי היו"ר תהיה תינתן לו (ללוי) ולשר הפנים, ראש סיעת ש"ס אריה דרעי.

 

לא ברור עדיין מי יהיה המועמד המועדף, אך הבחירות צפויות להיות בחודשים הקרובים, בחירות שעלולות לגרום לסערה בתוך נס ציונה כאשר טרם ברור באילו מועמדים יתמכו סיעות המועצה המקומית.

 

יהיה מעניין זה בטוח. 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...