שתף

מכבי: אשפוז הבית של חולי קורונה - איך זה עובד?

13:49 11.03.2020

מה חדש בנס ציונה

לראשונה: זוג מהדרום שאובחנו כחולי קורונה אושפזו בביתם
מכבי העבירה למאושפזי הבית ערכת קורונה ייעודית, הכוללת מד סטורציה (למדידת חמצן בדם), מד חום, 20 מסיכות חד-פעמיות, וחומר חיטוי לידיים


דיווח המדדים והמצב הרפואי מבוצע טלפונית אל אחיות מכבי. בנוסף, מתבקשים המאושפזים לעדכן על מצבם באפליקציית משרד הבריאות.

 

אשפוז הבית כולל שיחות טלפוניות מאחיות מכבי פעמיים ביום, במטרה לאמוד את מצבם הקליני. במידה ונדרש תתבצע שיחת וידאו עם רופא מומחה שיחליט על המשך הטיפול. בנוסף, המטופלים יכולים להתקשר 24/7 באמצעות קו ישיר שניתן להם אל צוות ייעודי במכבי.
 

מנכ"ל מכבי שוחח, בשעה האחרונה, עם המטופלים, באמצעות וידאו מאובטח. הם שיתפו אותו בחווית הבידוד והאשפוז בבית. לדבריהם, הם מאוד מרוצים מהאפשרות להישאר בבית ולקבל את כל השירות, מבלי להיות מאושפזים בבית-החולים.

 

רן סער, מנכ"ל מכבי: "מכבי כבר מבצעת אשפוזי-בית, בשנתיים האחרונות, עם מאות חולים במצב רפואי מורכב. התפשטות נגיף הקורונה היא גם הזדמנות, למערכת הבריאות כולה, לקפוץ מדרגה ולעבור לאשפוזי בית בהיקף גדול. אנו ערוכים לקליטת היקפים משמעותיים של חולי קורונה באשפוז ביתי איכותי ומקצועי".
 

מכבי ערוכה לטפל בחבריה גם במקרים בהם הם נדרשים לבידוד

במקרים בהם עולה צורך רפואי בעת בידוד - מוזמנים החברים לפנות לרופא המשפחה, או למוקד האחיות של מכבי *3555. כאשר מדובר בצורך שאינו דחוף, תינתן עדיפות לדחיית הטיפול או הבדיקה המדוברת. במקרים דחופים, במכבי ערוכים לספק את השירות במספר דרכים:

  • באמצעות השירותים הדיגיטליים של הקופה, ע"י משלוח צוות רפואי לבית המטופל,
  • או הכנת מתחם מבודד במרכז הרפואי אליו צריך להגיע המטופל. על פי שיקול דעת רפואי
  • ניתן גם להפנות למוקד מד"א או למיון להמשך טיפול וזאת בתיאום מראש עם בית החולים.

 

מנכ''ל מכבי, רן סער משוחח בשיחת וידאו עם חולי הקורונה

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...