שתף

מס הכנסה פשט על גן ילדים בנס ציונה

10:06 31.12.2019

מה חדש בנס ציונה

פקחי מס הכנסה פשטו על גן ילדים בנס ציונה. לא תאמינו מה הייתה תגובת הגננת

 

במבצע מס הכנסה שערך פקיד שומה רחובות בעיר ובסביבה, הגיעו המבקרים לביקורת אצל קבלן איטום בקריית עקרון, שם נמצאו שקים והעברות בנקאיות על סך 28,000 ₪, שלא נרשמו בספרי העסק. כשנשאל על כך, הסביר הקבלן: "זה על עבודות שעשיתי, לא רשמתי כדי לא לספוג את המע"מ".

 

בביקורת אחרת במלונית ברחובות, עלה כי תשלומים בסך 10,800 ₪ שהתקבלו מלקוחות שונים, לא נרשמו בספרי העסק. עוד נמצא כי בעל המקום אינו מנהל ספר אורחים כנדרש בחוק. בעל המלונית ענה בתגובה: "אתם צודקים לא רשמתי אין לי מספיק אנשים שירשמו".

 

במהלך המבצע הגיעו המבקרים גם למשפחתון בקרית עקרון, שם מצאו שקים שונים על סך 26,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. בעלת המשפחתון הסבירה למבקרים: "לא ידעתי, שכחתי לרשום". בביקורת אחרת, בגן ילדים בנס ציונה, נמצאו כספים שהתקבלו באמצעות אפליקציית ביט ושקים דחויים בסך 14,000 ₪, שלא נרשמו בספרי העסק. תגובת הגננת על ממצאי הביקורת: "אני בדרך כלל מוציאה חשבוניות".

 

מבצע הביקורות התמקד בעסקים בענפי המסחר, השירותים והמקצעות החופשיים. בין היתר נבדקו עסקים בהם עלו ליקויים בשנה האחרונה, עסקים בעלי מחזורי עסקאות גבוהים, ועסקים לגביהם התקבל מידע על אי רישום תקבולים לכאורה. במבצע, נבדקו 113 בתי עסק בערים רחובות, נס ציונה, יבנה, ראשון לציון וגן יבנה. מתוכם נמצא כי ב- 16 מבתי העסק לא נרשמו הכנסות כחוק.

 

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...