שתף

''מעולם לא הוכתב לנו להכניס כסף לעירייה''

10:38 17.08.2020

מה חדש בנס ציונה

הירידה בפריצות, הפרויקט המיוחד שנס ציונה הייתה ראשונה בארץ, המדיניות שהנחה ראש העיר וההתפרצות בבית האבות. קב"ט העיריה ירון לוי כבר ראה הכל מהכל. עד שהגיעה הקורונה. ראיון מיוחד

 

קב"ט העיריה ירון לוי כבר ראה הכל בנס ציונה. במשך 17 שנה הוא בתפקיד הבכיר והחשוב הזה כשכבר בתחילת תפקידו ביצע מהפכה ברמה הארצית כאשר החל לשלב מצלמות בעיר. 

 

המצלמות לא עברו חלק אצל התושבים והתקשורת, אבל במרוצת השנים אנו רואים כי ערים נוספות חיקו את המהלך של לוי. 

 

תקופת הקורונה הפתיעה אותו כמו רבים אחרים. בגל הראשון היה סדר אבל בלי הנחיות ראויות ומסודרות, בגל השני ההפקרות והפתיחות אילצו אותו ואת פקחיו לבצע משימות נרחבות, גם מול תושבי העיר. 

 

יחד עם זאת הוא מבהיר. "כל מה שאנחנו עושים זה למען התושבים ולא נגדם. אין לנו רצון להכניס כסף לעיריה"

 

 - ירון, איך עוברת עליכם תקופת הקורונה?

"מאתגרת, מעניינת, שונה לגמרי ממה שלמדנו שידענו והתכוננו ולומדים תוך כדי תנועה כמו כל העולם וכל המדינה. זה בא בבום גדול ולא ידענו את גודל האירוע. 

קיבלנו גם הנחיות מלמעלה. אני מדבר על הביטחון אצלנו. אנחנו עובדים כבר ממזמן בקפסולות. החבר'ה נמצאים בזוגות קבועים כדי שלא יהיה מפגש של בידוד וכאלה. 

 

אנחנו מצליחים לעמוד בזה. אם עד עכשיו היינו עסוקים בפריצות ושמירה על הסדר עכשיו אנחנו עסוקים גם באכיפה, מניעת התקהלויות, מסיכות, עסקים, בתי כנסת. יש הרבה משימות."

 

 - החבר'ה שלך הפכו לבאד גאי. לחבר'ה שפתאום מפחדים מהם מלקבל דו"ח. בניגוד לתקופה הקודמת שבעצם הגנו בלבד על התושבים

"החבר'ה שלי אף פעם לא באד גאי. הם שומרי חוק. וזה שהם שומרים על הבריאות של התושבים זה משהו חיובי ולא שלילי. המטרה היא לא לתת דו"ח, אלא לשמור על הציבור. כל השנה אנחנו נותנים דוחות על דברים אחרים כדי לעשות סדר וארגון ולא כדי להכניס כסף לעיריה. מעולם לא הוכתב לנו להכניס כסף לעיריה, אלא רק סדר ומשמעת. 

 

בנוגע לקורונה, אנחנו בעיקר מזהירים ונותנים התראות ורושמים את זה. מי שיקבל התראה שנייה, יקבל דו"ח. העסקים והתושבים ובתי הכנסת צריכים להיות ממושמעים. זה הכל"

 

 - איך תושבי נס ציונה ביחס לשאר התושבים?

"התושבים בהחלט ממושמעים וזה משהו חיובי מאוד. חייבים לציין, הפקחים שלי לא נתנו אפילו דו"ח. עד היום הכל התראות ואזהרות. בחלק מהזמן לא הייתה לנו סמכות ואחר כך גם כשהייתה לנו סמכות יותר התרענו והזהרנו ואל נתנו שום דו"ח."

 

 - שזה אם אני לא טועה, הוראה מלמעלה, מראש העיר

"כן בהחלט. זאת מדיניות שראש העיר התווה לנו ואנחנו חושבים שזאת הדרך להגיע להישגים. המטרה היא שתושבים ישימו מסיכות כדי לשמור עליהם ועל הסובבים אותם"

 

 - מבחינתך האישית, מה ההבדל בין הגל הראשון לגל השני?

"קודם כל הגל הראשון היה עם סגר. זה משהו אחר. הייתה לנו שליטה על המצב. ידענו שאם נשמור על הסגר נוריד את המספרים. בגל השני יש פחות שליטה על התחלואה ברמה העירונית. מישהו עובד בתל אביב חוזר לפה עם הנגיף. זה לא תלוי בנו. כולם בחתונות, בנופשים, זה מאוד פתוח"

 

 - יש משהו שהיית עושה אחרת?

"יש כמה דברים שהייתי עושה אחרת. ההוראות היו מאוד לא ברורות. היינו צריכים אנחנו להגיע להחלטות גדולות. ברמה העירונית. 

 

 

הוא בן 57, נס ציוני שנשוי לנס ציונית. ילדיו גדלו והתחנכו בנס ציונה. רואה את תפקידו כשליחות מאוד גדולה על מנת לשמור על הסדר בתוך העיר למען התושבים. 

 

הקים את הפיקוח מהיסוד. מצלמות, חניה, פיקוח. מצבת פקחים. לא עניין של מה בכך. 

 

כיום יש 9 פקחים אזוריים ו 5 בשיטור העירוני. תמיד יש פקח אחד לפחות במשמרת. 

 

 - בוא נדבר על בית האבות. מה קורה שם?

"צריך להבין זה אקסטריטוריה. יש את בית המושבה שזה משרד הבריאות ויש את נווה אירוס שזה תחת משרד הרווחה. בנווה אירוס יש התפשטות אבל זה דרך משרד הבריאות. אין לנו שום נגיעה. אנחנו רואים את זה במספרים והם נכנסים אלינו לנס ציונה. במשרד הבריאות אומרים שהכל תחת שליטה ואין מה לעשות. בבית המושבה זה בית חולים לכל דבר ויש מחלקת קורונה. זה מקום מסודר ומפוקח וזה בסדר גמור"

 

- כמה חולים בסך הכל היו שם?

"בשני המקומות בערך 70 חולים"

 

- האם הפשיעה ירדה בתקופת הקורונה?

"חד משמעית כן. אנחנו כמובן מדברים על פריצות. הפשיעה בנס ציונה מאוד מאוד נמוכה. אני מסתכל בפרספקטיבה של 17 שנה והפשיעה פה בשליטה. אם מסתכלים על פריצות אז הן ירדו. אנחנו בשנתיים נפלאות אבל בתקופת הקורונה זה לגיטימי כי כולם בבית שלהם"

 

 - פרויקט קדימה שלכם?

" המצלמות. אנחנו משכללים את הנושא של המצלמות. עוברים לצפייה ותחקורים של המצלמות. זאת עיר מצולמת. הראשונה בארץ שהקימה מערך שכזה. בצנעה אגיד שזה הייתי אני. זה היה מאוד מהפכני. לא היה ממי ללמוד והמצאנו משהו חדש. בערך לפני 16 שנה אחורה. לפני שמישהו חשב על זה. זה עורר בזמנו הרבה תהיות ושאלות ו"האח הגדול" ובסופו של עניין אנחנו רואים שיש עוד ערים כאלה. אנחנו הולכים לעשות אכיפה על פי המצלמות. הכל חוקי כמובן ולמען שירות לתושבים. צריך להבין, כל מה שאנחנו עושים זה למען התושבים."

 

 

 

ירון לוי. "אכיפה למען התושבים"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...