שתף

מעוררת השראה : מורן אלמוג

16:16 21.10.2020

מה חדש בנס ציונה

מעוררת השראה: אחרי שנים של שירות צבאי בשטח, מורן אלמוג מנס ציונה ניצבה מול מלחמת חייה- המלחמה במחלת הסרטן


לכבוד חודש המודעות לסרטן השד, הכירו את סא״ל במיל׳ מורן אלמוג, קצינת הלוגיסטיקה במילואים של אוגדת ״געש״, מרצה על סיפורה האישי ולאחרונה גם מסייעת בהסברה של ישראל במסגרת פרויקט של משרד החוץ.


מורן משתפת אותנו:


״גדלתי בבית ציוני, ולכן היה לי ברור שהשירות הצבאי שלי יהיה משמעותי ושאתרום ככל שאוכל. התחלתי כלוחמת בהנדסה קרבית, יצאתי לקורס קציני אג״מי והתקדמתי בתפקידים בקרביים עד כמה שיכולתי״ (מדריכת חי״ר, מפקדת על לוחמים בבה״ד 1 ומפקדת פלוגת בנים הם רק חלק מהרזומה).


אחרי ששירתה כקצינה קרבית בלא מעט תפקידים, נבצר ממנה להמשיך ולהתקדם בתפקידי לוחמה:


״יש תפקידים בצה״ל שנשים לא יכולות לאייש, וכדי להמשיך להתקדם בשירות הצבאי עליי היה לחפש דרך אחרת להמשיך בה.
בעקבות עצה מאחד ממפקדיי, עברתי לשרת בחיל הלוגיסטיקה (אז ׳חיל התחזוקה׳)״.


גם בחיל הלוגיסטיקה המשיכה להתקדם בקצב מסחרר; היא שירתה בתפקידי מפתח רבים (בשטח והמפקדה), ובדרך גם הספיקה להתחתן ולהיות אמא לשניים:
״כבר התרגלתי להיות אחת הנשים היחידות בגדודים, בשטח, בקורסים שונים. אני לא מייחסת למגדר חשיבות; הגברים הם האחים שלי לנשק ולצבא, איתם התחלתי את דרכי בשירות הקרבי ואיתם אני ממשיכה. אני לגמרי אחת מהם, מעולם לא הרגשתי שונה״.


דווקא כשניצחה בקרב על ניפוץ ׳תקרת הזכוכית׳, נאלצה מורן לצאת למלחמה חדשה וקשה- במחלת הסרטן:
״במהלך מבצע ׳צוק איתן׳ שירתתי כראש ענף תקינת מבצעים וניהלתי חמ״ל מרכזי באט״ל.


באחת ישיבות הסיכום של המבצע, אחרי לילות בלי שינה וריצה בין בתי חולים וניחומי אבלים, הרגשתי גוש בחזה. לא חשבתי לרגע שמדובר במשהו מסוכן, אבל אחרי כמה בדיקות פתאום מצאתי את עצמי חולה בסרטן השד. החלטתי שאיישם את מה שלמדתי בצבא, ואלחם בסרטן בכל הכוח.


עברתי ניתוחים וטיפולים, ובמקביל המשכתי לעבוד מהבית. בזמן ש חלמתי מעוד ניתוח או התאוששתי מעוד טיפול, היו מגיעים אליי הביתה אנשי צבא ויושבים איתי לעבוד״.


מורן ניצחה את המלחמה בסרטן, אבל היא ממש לא מתכוונת לנוח. מאז שהחלימה היא מרצה ברחבי הארץ על הסיפור שלה, מעלה את המודעות לסרטן השד.


היא השתחררה משירות קבע רק לפני כשנה, וכבר הספיקה להפוך לקצינת הלוגיסטיקה במילואים של אוגדת ״געש״, וכמובן שגם במקרה הזה היא פורצת דרך:


״אני האישה הראשונה, ונכון להיום גם היחידה, שמשרתת בתפקיד כזה. כדי שאוכל לשרת בו, הייתי צריכה לקבל אישור מיוחד מהרמטכ״ל, מאלוף מז״י ומראש אט״ל.


אני מגיעה למילואים פעמיים בשבוע וחלק בלתי נפרד מהפעילות באוגדה. אני יודעת שאם לוחמי האוגדה ישתתפו בקרב, אני, במסגרת תפקידי, אלווה אותם״.


מורן ממשיכה לצעוד בדרך המיוחדת שלה, לכבוש עוד ועוד פסגות. היא מבקשת להעביר מסר אישי לנערות ולחיילות צעירות:


״בנות יקרות, תסתכלו עליי! תראו שהכל אפשרי! אני יודעת שזה לא פשוט, אבל אתן יכולות! תעבדו קשה, תתמידו, תלכו בדרך המיוחדת שלכן ותעשו הכל כדי להיות מאושרות. אנחנו שוות בין שווים, אל תשכחו לעולם!


לכו לאוגדות, תאיישו תפקידים קרביים, תוכיחו שאנחנו יכולות הכל!״

 

סא"ל במיל' מורן אלמוג. מעוררת השראה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...