שתף

''מרגישים שינוי בעיר''

14:07 09.12.2019

מה חדש בנס ציונה

סגנית ראש העיר וממלאת מקומו, סמדר אהרוני פותחת שנה שנייה בתפקיד. אהרוני מדברת על תפיסת העולם החדשה, המטרות הרבות, הפרויקט שתטפל בו באופן אישי וגם הפתעה מאוד גדולה ולא נעימה עם כניסתה לתפקיד

 

כל מי שמכיר את סמדר אהרוני (וזה בערך כל תושבי נס ציונה) יודע כי שוויוניות החברה זה נושא שהוא נר לרגליה. גם כשהייתה בקואליציה וגם כאופוזיציה, היא דאגה לחלשים, לאלו שאין להם מי שייצג אותם. 

 

15 שנה חיכתה אהרוני לרגע הזה בו לא רק שהיא רוצה ונלחמת לסייע ולעזור, אלא גם יכולה, יוזמת ופועלת למען שלל האוכלוסיות בעיר. כולל אוכלוסיות שלא תמיד היה מי שישמע קולם. 

 

אהרוני מספרת על תפקידה בשנה האחרונה מאז מונתה על ידי ראש העיר הנכנס שמואל בוקסר לתפקידו. שנה מדהימה, מטורפת, מלאת עשייה ושינויים. 

 

חלוקת חבילות לראש השנה

 

- הי סמדר , קודם כל איך עברה עלייך השנה ?

 

"אתה אומר שנה ואני מופתעת, כי מרגיש לי כאילו אתמול נבחרנו, למרות שאני מכהנת כבר 16 שנים כנבחרת ציבור בעיר. יחד עם זאת יש ראש עיר חדש עם תפיסת עולם שונה לחלוטין מקודמו יוסי שבו ז"ל .צריך להתרגל למדיניות ולסגנון החדש שהביא איתו מוטיבים מעולם העסקים יחד עם עבודת צוות משולבת"

 

האם את מרגישה שאת משפיעה בתפקידך ?

"בהחלט. תפיסת העולם החדשה שמביא איתו ראש העיר שמואל בוקסר נותנת לכל אחד את האפשרות והיכולת להיות נוכח ושותף בתהליכים הרבים שקורים בעיר, אז בוודאי שאני כסגנית וממלאת מקום שותפה ומשפיעה כאחד"


האם היית מופתעת ממשהו בשנה האחרונה?

 

"למען האמת כן , לאחר כהונה בת 15 שנה בה חשבתי שאני יודעת כמעט הכל על עבודת העירייה, הופתעתי לגלות שבתחומים רבים לא היתה הלימה בין המידע שקיבלתי לבין המציאות בשטח. אתן דוגמא מוכרת. נס ציונה נחשבה תמיד לרשות איתנה שמצבה הפיננסי איתן, כך נאמר לציבור, כך דווח במועצת העיר, והנה מתברר שישנו גירעון שאנו סוחבים על גבנו משנת 2016.

אמנם פה ושם נרמז בישיבות שיתכן ותהיה בעיה שנצטרך להתמודד איתה, אבל לא שיקפו לנו את המצב לאשורו. זוהי רק דוגמא אחת מיני רבות, כדוגמת ההנגשה, הטיפול בצרכים מיוחדים, היערכות לבנית מוסדות חינוך בהתאם לצמיחה העיר וכו'..."

 

 

לא יהיה מוגזם להגיד שאהרוני היא אחד האנשים הכי מקורבים אל ראש העיר, בטח ובטח בנוף הפוליטי בעיר. השניים נפגשים באופן יומיומי ומשוחחים על כל הנושאים שעומדים על סדר היום. 

 


איך שיתוף הפעולה שלך עם ראש העיר?

"אני זוכה לשיתוף פעולה נפלא. אנו מקפידים על שיחות על בסיס יומי. גם ראש העיר וגם אני מגיעים ממקום אידיאולוגי. נס ציונה ותושביה חשובים לנו מאד ואנו פועלים בהרמוניה ובסיעור מוחות. נכון לא תמיד אנו רואים עין בעין את אותם נושאים, וזה היופי כי כל אחד מביא את דעתו לדיון ובסוף מתקבלות החלטות נבונות המטיבות עם תושבי העיר"

 

 

מנציחים צעירים

 


האם עמדת במטרות שהצבת לעצמך בתחילת הקדנציה?

 

"מאחר ועברה שנה לא אוכל לומר שעמדתי במרבית המטרות שהצבתי לעצמי, אבל בהחלט אני יכולה להתגאות ולומר, שאני בדרך לשם. נושא השירותים החברתיים בעיר מקבל פוקוס מאד משמעותי, הטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים והמשפחות, הנגשת העיר, בני הגיל השלישי ועוד. כמו כן ישנת מטרות שהן מטרות עירוניות וגם בתהליך הגשמתן אני שותפה מאחר ואני חברה במרבית ועדות העיריה "


מה המטרות שלך לעתיד הקרוב?

"המטרות לא משתנות. הן מתעצמות ומתחדדות. מאז ומתמיד האמנתי במתן שירות לתושב, ועדיין אני רואה את האדם המרכז, כל הצוות המקצועי בעיר פועל על פי אמות אלה אותן התווה ראש העיר וכך אנו פועלים. מבחינתי זה הגשמת חלום, אז ברור לך שאני שם, ממשיכה לקבל קהל כמו בעבר ומנסה לסייע במסגרת מגבלות התפקיד והחוק"

 

אהרוני לא טירונית. היא מכירה את המערכת הפוליטית על כל רבדיה ואת העיר נס ציונה על בוריה. אי אפשר לעבוד עליה ואין תושב כמעט שהיא לא מכירה. השוני הגדול בעמדת ראש העיר הביא איתו שינויים בחשיבה, שיקול הדעת והחזון. ומה שבטוח, היא מאמינה בצדקת הדרך שלה ובדרך שאליה הולכת העיר נס ציונה.

 

בבית יפעת

 

מה הדבר הכי שכיח שהתושבים אומרים לך ?

 

"מרגישים שינוי בעיר. יש 'רוח מפקד' חדשה ומורגשת בשטח. נכון שאדוותה עדיין לא הגיעה  לכולם, וישנם כאלה שיקראו את דברי ויצקצקו בלשונם. אבל אני מאמינה בכל מאודי שהדברים נעשים מתוך תבונה ושיקול דעת ובסופו של תהליך כולנו נהנה מזה. אני יכולה להעיד כי מושקעת כאן המון חדשנות מחשבתית ולא תמיד ניתן להבין את החזון, אבל כאשר הוא מתממש כולם מתפעמים ממנו"

 

איזה פרויקט מיוחד היית רוצה לטפל בו באופן אישי ולקדם אותו בעיר ?

"נושא ההנגשה בעיר. הוא נושא חשוב לאין שיעור , חייבים להבין שחברה הרוצה להיות שיוויונית, בראש ובראשונה צריכה לתת מענה אלמנטרי לכל תושביה. המרחב הציבורי בעיר חייב להיות נגיש לכל אדם"

 

 

יום הולדת לגלגלי רני

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...