שתף

משחקי היעלמות, ארטמיס והמשכונאי: ספרים רבותיי, ספרים!

15:03 16.09.2018

מה חדש בנס ציונה

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

הגוסטמן עובד לבד

'משחקי היעלמות' מאת רוג׳ר הובס הוא מותחן מרתק ומתוחכם. הגוסטמן עובד לבד. הוא הפושע הכי טוב בעולם, אבל אף אחד לעולם לא ידע זאת. טוב, כמעט אף אחד. הייתה לו מורת דרך. אנג׳לה לימדה אותו איך להפוך לפושע, איך לתכנן שודים. הם אפילו עבדו יחד, לפני שש שנים, בשוד ההוא בקואלה למפור. אחרי מה שקרה שם, היא נעלמה. כעת הגוסטמן מקבל ממנה קריאה לעזרה. הוא מקווה שזאת היא אבל לא יודע בוודאות. הוא חייב לבדוק, אחרי כל מה שעשתה בשבילו. מעורבים בעסק כמה טיפוסים מפוקפקים, המון כסף ממקור לא ברור ואבני חן. או שהוא ימחק את החוב, או שהוא נכנס ביודעין למלכודת. יש דמויות מפתח שאתה מסכן את חייך עבורן. וכך מתחיל הספר: "שעות ספורות לפני שהשחר עלה על בוקר משימתו האחרונה, השתטח סאבו פארק על גחונו ליד הרובה. בחרטום סירת הדיג שלו הזדחל קדימה לתנוחת ירי נוחה ופתח את מכסה העדשה של כוונת הלילה שלו. לאחר שבדק פעם אחת ועוד פעם את הכוונון, הוציא זוג אוזניות לבנות קטנות, הכניס אותן לתוך אוזניו ולחץ על נגן באייפוד שלו. השיר היחיד ברשימת ההשמה היה SINNERMAN של נינה סימון. עשר דקות ועשרים שניות אורכו. בתום השיר יהרוג סאבו כמה אנשים שרק יוכל". (מאנגלית: גיא הרלינג, הוצאת כנרת זמורה, 319 עמודים)

 

הגוסטמן עובד לבד

 

ההצעה שקיבלה תסבך אותה

'ארטמיס' מאת אנדי וייר ('לבד על מאדים') מתרחש כולו על הירח ובמרכזו גיבורה אחת שובת לב ובלתי נשכחת. ג'זמין (ג'אז) בשארה מחליטה שהגיע הזמן להתקדם בחיים. העבודה שלה כמבריחת מוצרים בלתי חוקיים בארטמיס, המושבה האנושית הראשונה והיחידה בירח, לא מניבה לה די רווחים. רק אם תצליח לצבור די כסף, היא אולי תוכל סוף-סוף לצאת מדירת החדר הקטנה שלה ולחיות במקום נורמלי עם שירותים ומקלחת שנמצאים בתוך הדירה. בדיוק אז מקבלת ג'זמין הצעה לבצע חבלה במפעל אלומיניום מקומי, בתמורה לסכום דמיוני שיוכל להגשים את כל חלומותיה. היא לא מעלה בדעתה שקבלת ההצעה תסבך אותה במאבק עם כוחות גדולים שיעמידו בסכנת חיים לא רק אותה עצמה, אלא גם את ארטמיס כולה. (מאנגלית: דידי חנוך, הוצאת הכורסא, 357 עמודים)

 

ההצעה שקיבלה תסבך אותה

 

רומן שביעי בסדרת הפקד מגרה

'החברה של גברת מגרה' מאת ז'ורז' סימנון הוא רומן מתח שביעי בסדרת הפקד מגרה. גברת מגרה ממתינה על ספסל בגן הציבורי לתורה אצל רופא השיניים, ומתיידדת עם אישה זרה ובנה הפעוט. היא לא יודעת שהחברות החדשה תוביל אותה, בפעם הראשונה, לסייע לבעלה בפתרון חקירה שהגיעה למבוי סתום. מגרה מנסה לפענח רצח אכזרי שהתרחש לא רחוק משם, אבל כיצד יוכל לגלות מי הרוצח כשאין לו אפילו גופה? החקירה הולכת ומסתבכת, ומסתבר ששלל דמויות מפוקפקות, שלכאורה אין ביניהן כל קשר, מעורבות בפרשה. האם חברתה של גברת מגרה לספסל בגינה היא החוליה החסרה? (מצרפתית: רמה איילון, הוצאת עם עובד, 196 עמודים)

 

רומן שביעי בסדרת הפקד מגרה

 

אל מצולות האפלה האנושית

'המשכונאי' מאת אדוארד לואיס וולנט ראה אור לראשונה ב-1961, ויצא החודש לראשונה מתורגם לעברית. גם עכשיו, כשהוא רואה אור עשרות שנים אחר כך, מהדהד המסר שבין שורותיו באותה העוצמה: רק על-ידי זיהוי פניו של הסבל האנושי באחר, יכול הניצול - בין שהוא גבר או אישה, יהודי, שחור או פורטוריקני - להתעלות מעבר לטראומה והסבל שלו.עוצמתו שמהדהדת עד היום רק מחזקת את הטרגיות שבמותו של מחברו המוכשר, בגיל 36, שנה לאחר פרסומו. הוא פירסם שני ספרים: The Human Season (ספר השנה בנושא יהודי) והמשכונאי (מועמד לפרס הספר הלאומי האמריקאי) ושני ספרים נוספים ראו אור לאחר מותו. כיום מוענק מדי שנה פרס ספרותי על שמו באוניברסיטת הרטפורד שבקונטיקט, המדינה שבה גדל. עלילת הספר: בגיל 45, סול נצרמן, ששרד את ברגן-בלזן אך איבד את אשתו וילדיו, מנהל בית משכונות בהארלם. אבל העסק הוא רק כסות לפעילות אחרות של גנגסטר שמשלם לנצרמן משכורת נוחה תמורת שירותיו. סול מבקש להסתגר מהעולם שסובב אותו, אך לשווא. המציאות המחוספסת והאלימה חודרת לתוך חנותו וחייו וגורפת אותו לתוכה. בד בבד חלומותיו רדופים על-ידי חזיונות מעינויי העבר שלו. (מאנגלית תום דולב, הוצאת מחברות לספרות, 272 עמודים)

 

אל מצולות האפלה האנושית

 

אויבים נסתרים

'מסכת הכסף' מאת הולי בלק וקסנדרה קלייר הוא הספר הרביעי בסדרת הפנטזיה הנפלאה לבני נוער 'מגיסטריום'. החיים של קאל הולכים ומתדרדרים. החבר הכי טוב שלו איננו, האנשים הקרובים אליו ניתקו מגע, והוא סגור בכלא מאובטח. ובכל זאת, קאל לא לבד כמו שהוא חושב. כאשר מתחילות להגיע שמועות על כוונות להוציא אותו להורג, קאל משתחרר מהכלא במבצע הצלה נועז ומגיע לאי נטוש ומסתורי. עד מהרה הוא נשאב לתוך עולמות של יומנים סודיים, של אויבים נסתרים ושל לחשים להחייאת המתים. הבחירות שיעשה עכשיו יחרצו את גורלו ואת גורלם של כל חברי המגיסטריום. (מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה, 202 עמודים)

 

אויבים נסתרים

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...