שתף

מתוך האפלה, עילם - בננו ודירת שותפים: ספרים רבותיי, ספרים!

11:26 13.01.2020

מה חדש בנס ציונה

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

המטרה: נשיא ארצות הברית

'מתוך האפלה' מאת גרג הורביץ הוא מותחן מסחרר, הרביעי בסדרה הנפלאה 'פרויקט X'. אוואן סמוק הוא 'האיש משומקום', איש הצללים שרק הנואשים ביותר מגיעים אליו – והוא עושה הכול כדי לעזור להם. כשהמטרה העומדת לפניו היא נשיא ארצות הברית בכבודו ובעצמו, אוואן יודע שעליו להפעיל את כל יכולותיו כדי לפרוץ את מעגלי האבטחה המקיפים את הנשיא בנט, אך לנשיא יש תוכניות משלו והוא לא מתכוון לשבת בחיבוק ידיים. הוא שולח בעקבות האיש משומקום את הנשק הקטלני ביותר שלו – המגויס הראשון של התכנית – יתום A. היתום הראשון מכיר את כל השיטות שבהן משתמש גם אוואן ואת כל נקודות התורפה שלו. הוא מגייס לעזרתו חבורת שכירי חרב מסוכנת שאינה יודעת גבולות, וביחד הם יוצאים לציד אחר האיש משומקום. אוואן, מצדו, זוכה לעזרה מבת חסותו ג'ואי, אשפית המחשבים, וכן מכיוון מפתיע – קנדי מקלור, היתומה שהוא פגע בה בעבר ונשבעה לנקום בו. בעוד קרב היתומים נפרש לנגד עינינו, עתיד ארצות הברית – והעולם כולו – עומד בפני הכרעה. (מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת דני ספרים, 475 עמודים).

 

 

עבר שאינו שלו

'זיכרונות מחיים אחרים' מאת דייוויד וייטהאוס הוא ספר עוצר נשימה על אהבה, אובדן, תורשה ואובססיה. כאשר קופסה שחורה של מטוס שנעלם לפני שלושים שנה נמצאת בקרקעית הים, בחור צעיר בשם דאב מתחיל לזכור פרטים מעבר שאינו שלו. הזיכרונות שייכים לצייד פרחים נדירים בניו יורק של שנות השמונים שחיפושו הוביל אותו מסביב לעולם והסתיים בטרגדיה. הזיכרונות האלה אינם מרפים מדאב המופנם והבודד בלונדון של ימינו, אך דווקא בהם טמון המפתח לתעלומת זהותו הכרוכה בגורלם של הנוסעים באותה טיסה הרת אסון. (מאנגלית: שי סנדיק, הוצאות אריה ניר ומודן, 319 עמודים).

 

 

סיפור אהבה

מה היה קורה אילו שותפכם לדירה היה גם הנפש התאומה שלכם? 'דירת שותפים' מאת בת' אולירי הוא סיפור מהנה על מציאת אהבה בדרכים הכי לא צפויות. אחרי פרידה מכוערת טיפי מור זקוקה למקום לגור בו. מהר. ובזול. אבל הדירות בטווח היכולת שלה עלובות לתפארת. מתוך ייאוש היא עונה על מודעה לדירת שותפים. ליאון שעובד משמרות לילה יהיה בדירה בשעות היום, וטיפי תוכל לשהות בה בלילות ובסופי שבוע. הוא נמצא בדירה רק כשהיא במשרד. למעשה, הם לעולם לא ייפגשו. טיפי וליאון מתחילים לכתוב זה לזה פתקים – תחילה על יום הוצאת האשפה, ותיאומים מנומסים לחלוקת שאריות האוכל, והשאלה הנצחית סביב מושב האסלה – למעלה או למטה. למרות היותם הפכים גמורים, עד מהרה הם מתיידדים. ואולי יותר מזה. אבל התאהבות בשותפ/ה היא רעיון רע מאוד... במיוחד אם מעולם לא נפגשתם. (מאנגלית: שאול לוין, הוצאת כנרת זמורה, 429 עמודים).

 

 

קומדיה רומנטית מודרנית

הספר פרק א' ב' מאת רעות שכטר הוא קומדיה רומנטית מודרנית, שבמרכזה רומי, רווקה בת עשרים ושש, שצריכה לעשות בחירה אמיצה בין עצמה לבין החברה והנורמה. הספר, המסופר מנקודת מבטה של רומי, נותן הצצה לתוך הקישקע של מערכות היחסים של היום. שני אנשים שאוהבים האחד את השנייה ומכניסים לסיפור שלהם ילדים מנישואים קודמים, הבדלי תרבויות, פערים תפיסתיים ובעיקר - את המשפחה שלו והמשפחה שלה. הספר סוחף את הקורא לרגעי משבר עצובים ומצחיקים, לרגעי אושר מרגשים והכול בהומור עצמי ובתפיסת עולם שונה ממה שהכרנו בכל הנוגע לנכון ולא נכון במערכות יחסים בפרט ולבחירות בחיים שלנו בכלל. זהו ספר הביכורים של רעות שכטר, נשואה ואימא מבחירה לשלושה. (הוצאת "ספרי ניב", 371 עמודים).

 

 

סיפור אמיתי

'עילם - בננו' מאת יואב ערד מביא את סיפורו האמיתי של עילם ז"ל, בנו של המחבר. עילם היה בחור מבריק, מוכשר, סטודנט מצטיין שבתום לימודיו הקים עסק מצליח,  והכל היה טוב והתפתח יפה עד לאותו יום מר ונמהר בו  דודו שהיה שותפו והמנטור שלו נהרג  בתאונת מטוס. עילם נכנס לדיכאון וממנו לשימוש בתרופות פסיכיאטריות ולאחר מכן סמים. מות הדוד גרם למאבקי ירושה ותהליך התדרדרות שהביא לנישולו של עילם מהעסק, לפירוק נישואיו ולשינויים דרסטיים בחייו, מחיים של הצלחה בארה"ב לקריסה שבגינה הוחזר לארץ על ידי משפחתו לטיפולים והתמודדות עם מצב של דכאון ובסוף  להתאבדותו. אביו יואב מתאר בספר את התמודדות המשפחה עם אסון ההתאבדות, מספר על חייו של עילם אחרי שחרורו מהצבא, הישגיו והצלחותיו עד למות הדוד, ההתדרדרות וההתמודדות עד להתאבדות, וניסיונות המשפחה להעלות את המודעות לכשלים בטיפול של מערכת הבריאות, בכדי למנוע מקרים דומים מול אדישות המערכת. (הוצאת "ספרי ניב", 179 עמודים).

 

 

למען הגשמה עצמית

הספר 'היה הבוס של עצמך -Be your own boss' מאת שרה ברכאת מוקדש לכל אדם באשר הוא אשר מוכן לשינוי למען הגשמה עצמית, ולכל אדם המאמין שאם רוצים מגיעים, וכי השגת המטרות שלנו אינה תלויה באיש מלבד עצמנו. לעולם אין זה מאוחר להתחלה חדשה בחיים. כל דבר שתעשו כעת הוא למען עתידכם. חשבו על כך, הצלחתכם תלויה בכם. עבודה זו מייצגת נושאים חיוניים ומעוררי השראה, היוצרים הנעה ומובילים אתכם לקבלת האני שלכם. כקוראים, תקבלו טיפים ממקורות רבים בספר זה, הנוגעים לתחומי חיים שונים, כמו הרפתקאות, עסקים, נשמה וגוף. בעזרת הספר הנפלא הזה תצאו למסע יחד עם הכותבת, צעד אחר צעד נכוון ליצירת תודעתנו מחדש. תלקטו לעצמכם מעל ל- 360 הארות מניסיונה האישי של שרה ברכאת. הם יאפשרו לכם להתחזק, להיות בעלי רצון חופשי ועם נקודת מבט אופטימית על החיים. הספר כתוב בצורה דו לשונית – עברית אנגלית. (הוצאת "ספרי ניב", 161 עמודים).

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...