שתף

נאמני הניקיון של נס ציונה

09:49 30.06.2019

מה חדש בנס ציונה

האם זה מה שיהפוך את נס ציונה לנקייה יותר? 

 

 

הצלחה ליוזמת העירייה לגייס "נאמני ניקיון" חדשים בנס ציונה. כ-40 תושבים הגיעו בשבוע שעבר לבית יד לבנים למפגש ההכשרה, שאורגן במשותף על-ידי "מערך נאמני הניקיון" במשרד להגנת הסביבה ומחלקת איכות הסביבה באגף שפ"ע בעירייה. 

 

בנס ציונה כבר מתגוררים כמה עשרות נאמני ניקיון פעילים, שרשמו בשנים האחרונות מעל 600 דו"חות. עם זאת, בשנים האחרונות לא התקיימו הכשרות ומפגשי ריענון לנאמנים חדשים ולוותיקים יותר. בעירייה מקווים, שבעקבות מפגש ההכשרה וחידוש הקשר, תתוגבר פעילותם של נאמני הניקיון.

 

 


את המפגש פתח ראש העיר, שמואל בוקסר. הוא בירך את המשתתפים והדגיש את החשיבות של מעורבות הציבור בפעילות הסביבתית. ראש העיר הביע תקווה שנאמני הניקיון החדשים יסייעו לשמור על הסביבה בעיר ומחוצה לה. לדבריו, העיריה מקדמת מדיניות סביבתית שמיועדת, בין היתר, להפחית את כמויות הפסולת המועברות להטמנה.  

 

בהמשך נשאו דברים גם מנהל אגף שפ"ע, רפאל קריספיל והקב"ט העירוני, ירון לוי. שניהם הדגישו את חלקם של התושבים בשמירה על ניקיון העיר ובקיום הכללים בנושאים כמו מועדי הוצאת פסולת וגזם, שימוש במתקני המחזור הקיימים, ניקוי צואת כלבים וכדומה. "אנחנו צריכים את הסיוע של כל התושבים, ואת גילוי האחריות שלהם כלפי הסביבה בה הם חיים", אמר קריספיל.

 

סגן ראש העיר נאור ירושלמי אמר במפגש, כי מטרת המהלך היא להרחיב את מעגל התושבים שתורמים באופן מעשי לשמירת איכות הסביבה בעיר: "אנו רוצים להגביר את המעורבות האזרחית הפעילה בנס ציונה, בפרט בשמירה על הסביבה. לא מדובר רק על מתן דו"חות, אלא על פיתוח של מודעות בקהילה ודוגמא אישית.

 

יש לנו היום עוד 40 זוגות עיניים שמסייעות לשמור על נס ציונה וישראל נקיות יותר, ולטפח סביבה טובה יותר לכולנו. בכוחות משותפים, ויחד עם מאמצי העיריה והתכניות לעתיד נהפוך את העיר שלנו ליותר ירוקה, יותר נקיה ויותר מקיימת".


את ההכשרה העביר ד"ר רם אלמוג מטעם המשרד להגנת הסביבה. הוא הסביר שנאמני ניקיון המוסמכים לתפקידם במסגרת ההכשרה של המשרד, מסייעים באכיפת חוק הניקיון באמצעות הגשת דו"חות על עבירות שונות, כגון השלכת פסולת מתוך רכב נוסע. בעקבות הדיווח שולח המשרד להגנת הסביבה לחשוד הודעת תשלום קנס, כאשר הדיווח עצמו מהווה הוכחה משפטית.​

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...