שתף

נגיף הקורונה: המכון הביולוגי יערוך ניסויים בבני אדם

14:06 06.08.2020

מה חדש בנס ציונה

שר הביטחון בני גנץ בישר: המכון הביולוגי יחל לערוך ניסויים לחיסון נגיף הקורונה על בני אדם

 

שר הביטחון פגש היום כאמור את מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה פרופסור שמואל שפירא והתרשם עמוקות מהתנהלות המכון בחודשים האחרונים. 

 

גנץ בישר כי כבר אחרי חגי תשרי יחל המכון לערוך ניסויים של חיסון לנגיף הקורונה על בני אדם . 

 

המכון הביולוגי התקדם מאוד בחודשים האחרונים למציאת הנגיף ולמרות שיש עוד כברת דרך, בעיקר בירוקרטית, שר הביטחון בני גנץ הביע אופטימיות לגבי מציאת חיסון לנגיף הקורונה.

 

לאחר הפגישה אמר גנץ:

"כל הניסויים הראשונים שעברו בהצלחה הם בבחינת בשורה מאוד גדולה ותקווה מאוד גדולה", אמר השר. "השלב הבא, כפי שסיכמנו, הוא שהניסויים יתחילו בבני אדם אחרי חגי תשרי. זה ייעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי כל התהליכים הנדרשים מבחינת בטיחות רפואית".

 

פרופ' שפירא אמר כי "יש חיסון מצוין ותהליכי רגולציה שצריך לעבור לפי לוח הזמנים שציינת. אנחנו מתחילים אחרי החגים בניסויי בטיחות ויעילות אבל יש לנו את המוצר ביד. יצאנו לדרך לפני שישה חודשים, קיבלנו רוח גבית ממשרד הביטחון וממשרד ראש הממשלה. ניהלנו אינטראקציה טובה איתך ועם משרד הבריאות. האצת בנו, ואני גאה להראות שיש קבלות".

 

 

 

שר הביטחון בני גנץ והפרופסור שמואל שפירא. (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...