שתף

"ניצני הרפואה"

08:15 24.02.2019

מה חדש בנס ציונה

עשרות תלמידי כיתות ו' סיימו את התוכנית הייחודית "ניצני רפואה" במעבדת הרפואה ב"פארק המדע"


אחד הפרויקטים המעניינים שפעלו השנה במסגרת תוכניות הנוער הינה תוכנית ניצני רפואה - שיתוף פעולה של צוות המחלקה לנוער, יחד עם תלמידי מגמת הרפואה בביה"ס פארק המדע והסטודנטית אמילי לבקוביץ, הפועלת במסגרת תוכנית המלגות העירונית ומלגת פר"ח.

 

במסגרת הפרויקט יצאו 24 ילדים מידי שבוע למעבדת הרפואה בתיכון "פארק המדע", שם למדו  תכנים מעולם המדע והרפואה שהועברו על ידי סטודנטית לסיעוד וארבעה בני נוער תלמידי מגמת הרפואה בתיכון.

 

 

לא מדובר בעוד שיעור פרונטלי הדומה לשיעור ביה"ס, אלא לשיטת הנחייה בה חומרי הלימוד אותם גיבשו צוות התלמידים ביחד עם אמילי הועברו בצורה חווייתית והכי חשוב - בשפתם של בני הנוער. תלמידי "פארק המדע" בעצם עיבדו את חומרי הלימוד אותם הם לומדים במסגרת המגמה בביה"ס והעבירו אותם למשתתפים הצעירים באמצעות ניסויים, תרגילים וחידונים שונים.

 

במסגרת הפרויקט גם יצאו המשתתפים לסיורים במעבדות המחקר במכון ויצמן ובביה"ח אסף הרופא, אשר העשירו את תחומי העניין והדעת שלהם ואפשרו להם לטעום כיצד חומרי הלימוד באים לידי ביטוי במחקר. כל הפרויקט הינו פרי של כוחות מקומיים ואת הסיורים ארחו תושבות העיר - ד"ר יהודית כהן וד"ר פטריציה לבקוביץ - ששמעו על הפרויקט והצטרפו אליו.

 

במפגש האחרון שהתקיים השבוע קיימו המשתתפים ביחד עם הוריהם ניסוי אודות מערכת הנשימה ובאמצעות בקבוקי פלסטיק ובלונים דימו את פעולת המערכת. בטקס חלוקת תעודות הסיום התארחו ראש העיר שמואל בוקסר, מחזיקת תיק הנוער מאיה פז שקולניק ומנהלת בית הספר פארק המדע ברוריה טישלר. ראש העיר בירך את המשתתפים והזמין אותם להמשיך ולהעמיק את הידע והסקרנות שלהם אודות עולם הרפואה ותחומי המחקר בכלל.

 

כפיר פוני, מנהל המחלקה לנוער וקהילה: "אני מודה לכל מי שלקח חלק בפרויקט, למור ואמילי על ההובלה וההנחייה. מדהים לראות כיצד רעיון קטן לייצר מקום התנדבות לבני נוער הופך לפרויקט כל כך משמעותי עבור הילדים ובני הנוער המשתתפים. תודה גדולה לתלמידי המגמה ולברוריה טישלר מנהלת פארק המדע שפתחה את שערי בית הספר וחיברה את מגמת הרפואה לתוכנית. אני מזמין בני הנוער וילדים שתחום הרפואה ואורח חיים בריא מסקרן אותם להגיע ולקחת חלק בתוכנית ההמשך "אילני רפואה" שעתידה לצאת לדרך במהלך החודש הבא".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...