שתף

נמרוד קפון מנס ציונה למען כדור הארץ

14:22 26.08.2020

מה חדש בנס ציונה

תכירו את נמרוד קפון מנס ציונה שפעל למען האקלים ומבקש ממך דבר אחד קטן, לענות על שאלון נחמד וקליל

 

 

 

שמי נמרוד קפון, בן 43, נשוי פלוס 2. טבעוני (מטעמי שפיות, למי ששואל).


בעבר -  מראשון הישנה, בהווה ובעתיד – בנס ציונה, העיר עם הלב של מושבה.


גם הורי ואחי גרים היום בנס ציונה.


כבן לזוג הורים ביולוגים, תמיד הייתי חובב טבע וסביבה. הייתי חבר בחוגי סיור ובהמשך גם מדריך, וטיילתי רבות גם בארץ וגם בסביבה הקרובה.


עד אחרי הצבא גם הייתי בטוח שאעסוק בטבע וסביבה במשרה מלאה כל חיי, אבל החיים משכו אותי לכיוונים אחרים לגמרי. כיום אני הבעלים והמנכ"ל של חברה המספקת שירותי לווין שונים בחו"ל (בעיקר באפריקה).


למרות עומס העבודה, אני מצליח למצוא זמן לעסוק גם בדברים אחרים שאני אוהב, גם אם לפעמים בשעות לא שגרתיות. אני נגר חובב שעובד רק בכלים ידניים (ויש לי אפילו נגריית חובבים).

 

מתאמן וגם ומטייל לא מעט (בשנים האחרונות בעיקר מתחת לאדמה, אני חבר פעיל במועדון המערנות הישראלי). את החריצים שבין דבר לדבר, אני ממלא עם ספר או גיטרה ביד.


דבר אחד מעיב על הכל, והוא הדאגה העמוקה שאני חש לגבי מצבנו האקולוגי העגום, בעולם וביתר שאת בארץ.

 

יש הרבה סיבות לדאגה: התפוצצות האוכלוסין, איבוד השטחים הפתוחים והמגוון הבילוגי, זיהום הקרקע, האוויר והמים, וכמובן, ההתחממות הגלובלית.

 

כאיש מעשה, את הדאגה אני ממיר לפעולה. לשמחתי, בעירנו הנפלאה יש הרבה אנשים טובים שדוגלים גם כן בפעולה למען עתידנו ועתיד ילדינו – קבוצה נפלאה שנקראית "הורים למען אקלים".

 

ביחד, ובתמיכת העיריה, אנו שוקלים ומחפשים את הדרכים הטובות ביותר לפעול. אחת הדרכים שאנו מקדמים בעיר הוא עידוד שימוש בקומפוסטרים, או מדשנת בעברית צחה.


קומפוסטר הוא לא יותר ממיכל פשוט ומאוורר, שבו מרבדים שכבות של זבל "רטוב" (שאריות של ירקות ופירות, ללא מוצרי חלב ובשר אשר מרקיבים וגורמים לצחנה), וזבל "יבש" (גזם, נסורת, עלים יבשים, דשא קצוץ...). בתהליך נכון, הקומפוסטר מגיע לטמפרטורות גבוהות של אף 70 מעלות, שבסופו מתקבלת אדמת קומפוסט שחורה, מאווררת וטובה, כפי שניתן לקנות במשתלה.

 

הקומפוסטרים מאד נפוצים בעולם וגם בארץ הנושא תופס תאוצה רבה. ברחבי העיר קיימים עשרות קומפוסטרים פרטיים פעילים, ואם נצליח להגדיל את השימוש עוד, נגדיל את הרווח של כולנו: העיריה תשלם פחות על שינוע והטמנה של פסולת, ותוכל להפנות תקציבים לנושאים אחרים.

 

מפעילי הקומפוסטרים יהנו מיצור אדמה משובחת, ומתחושה של תרומה אמיתית לסביבה. וכמובן – הסביבה תרוויח, מצמצום הצורך בשינוע והטמנה של פסולת.


לכל מי שרוצה ללמוד עוד על הנושא, או מתלבט אם להפעיל קומפוסטר, או מעוניין או כבר מפעיל – הקמנו קבוצת ווטסאפ מקומית בנס ציונה שבה אנו משתפים מידע, עוזרים זה לזה, ומקדמים ביחד את הנושא.


נשמח מאד אם כל מי שמתעניין בנושא יעזור לנו למקד את הצורך בעזרת מענה על שאלון קטן שהכנו. ניתן למלא את השאלון בקישור הבא:


https://forms.gle/KtH2C5zHLWPDTsFt5

 

להצטרפות לתנועה ולקבוצה המקומית:

https://www.parents4climate.org.il/join

 

נמרוד קפון. תעזרו לו ולכדור הארץ ותענו על השאלון

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...