שתף

נס ציונה הרשות החמישית בעלת יציבות פיננסית

11:04 19.02.2020

מה חדש בנס ציונה

נס ציונה בין חמש הערים המובילות בין הרשויות בעלת היציבות הפיננסית הטובה בישראל

 

רמת השרון היא הרשות בעלת היציבות הפיננסית הטובה בישראל מבין הערים הגדולות. הרצליה ירדה למקום הרביעי אחרי שנתיים בהן הובילה את הדרוג.

 

ראש העין נכנסה לראשונה לחמישייה הראשונה. לוד מדורגת במקום השישי

 

עיריית רמת השרון כבשה את המקום הראשון בדירוג היציבות הפיננסית של העיריות לאחר שעלתה מהמקום השני בדרוג אשתקד (הדירוג נערך בקרב הערים הגדולות מעל 40,000 תושבים) כך עולה מדרוג הרשויות שערכה חברת המידע העסקי CofaceBdi במסגרת דירוגBdiCode  לשנת 2020. הדרוג ייחשף על ידי אייל ינאי מנכ"ל החברה בוועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2020   שתפתח היום ( 19.2 )  בתל אביב, במעמד 120 ראשי עריות מרחבי העולם.

 

דירוג היציבות פיננסית של העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל מתבצע זו השנה 14 ברציפות. כלכלני CofaceBdi  בונים את המדד על פי שקלול המדדים האינדיבידואלים של הרשויות לרבות מדדים פיננסיים, מדד יעילות, היכולת לגבות תשלומים שוטפים וחובות העבר מהתושבים ועסקים ועוד.., בדיקת מאגר "אורות אדומים®" של חברת CofaceBdi לאיתור רשויות עם דיווחים על הגבלות חשבון, שקים חוזרים, פיגור חמור בתשלומים ועוד..., התייחסות לציון הסוציו אקונומי של העיריות והמועצות בישראל ועוד... המדד מבוסס על הדוחות המבוקרים של הרשויות המקומיות לסיכום שנת 2018.

 

במקום השני מדורגת העיר חולון, שדורגה אשתקד במקום השלישי, במקום השלישי מדורגת ראש העין שנכנסה לראשונה לחמישייה הראשונה לאחר שבשנה שעברה דורגה במקום השביעי. במקום הרביעי מדורגת הרצלייה שירדה מהמקום הראשון ובמקום החמישי מדורגת נס ציונה שירדה מהמקום הרביעי אשתקד.

 

בחמישייה השנייה מדורגות בהתאמה לוד, שירדה מהמקום החמישי, ראשון לציון, רמת גן, מודיעין מכבים רעות, ופתח תקווה.


בעשירייה השנייה מדורגות בהתאמה כפר סבא, תל אביב-יפו, אשדוד, גבעתיים, כרמיאל, אשקלון, יבנה, הוד השרון, קריית מוצקין ורעננה.

העולות והיורדות

הרשות שביצעה את הזינוק הכי גבוה בדרוג השנה היא קריית מוצקין שעלתה 8 מקומות מהמקום ה- 27 אל המקום ה – 19. מעלה אדומים עלתה 5 מקומות מהמקום ה- 28 אל המקום ה – 23 . ראש העין, מודיעין מכבים רעות, גבעתיים וקריית אתא עלו כולן ב- 4 מקומות.


היורדת הגדולה היא עיריית נתניה שירדה  8 מקומות מהמקום ה- 23 אל המקום ה- 31, חיפה, הרצליה ורעננה ירדו 3 מקומות בדרוג.

 

לדברי אייל ינאי, מנכ״ל משותף בחברת CofaceBdi: "במסגרת הדרוג השנה בדקנו את היחס בין הדרוג הסוציואקונומי של תושבי העיר לבין היציבות  הפיננסית של עיר. רמת השרון המדורגת ראשונה היא העיר שבה הדרוג הסוציואקונומי של התושבים הוא הגבוה ביותר ( 9 )  ובכל העשירייה הראשונה הדרוג הסוציואקונומי אינו יורד מהציון 7 למעט העיר לוד שיוצאת דופן ומתברגת למקום השישי עם דרוג סוציואקונומי של 3 בלבד. עם זאת בעשירייה האחרונה בדרוג ( מקומות 30-40 ) הדרוג הסוציואקונומי אינו עולה מעל 6. כלומר שיש התאמה מסוימת בין מצבם הסוציואקונומי של התושבים לבין דרוג היציבות של הרשות. אולם הדוגמא של לוד מראה כי ניהול נכון יכול לשפר את יציבות העירייה למרות הדירוג הסוציו אקונומי."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...