שתף

נס-ציונה ציינה את יום המאבק באלימות נגד נשים

13:39 29.11.2018

מה חדש בנס ציונה

 

כך ציינו בעירנו את יום המאבק באלימות נגד נשים:

 

הנושא המרכזי השנה - ילדים חשופים לאלימות

כבכל שנה, התכנס צוות היגוי עירוני לבניית תוכנית המופנית למספר קהלי יעד: אנשי מקצוע, נוער וקהל רחב, על מנת להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי: מנהלת תוכנית 'עיר ללא אלימות' - וממונה על מניעת הטרדה מינית  ורד צברי, מיכל בר אוריאל אחראית תחום חינוך בתוכנית, ספיר קמחי- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האשה ומנהלת בית הפנאי,  עו"ס יעל שמולינזון – מנהלת מרכז לטיפול באלימות באגף הרווחה, עו"ס משטרה באגף הרווחה - נעה ישי, יעל כהן- רכזת מנהיגות מחלקת הנוער וחברות הנהלת ויצו.


השנה בחרו חברות הצוות להאיר את הנושא של ילדים חשופים לאלימות. הנתונים הקשים מתחילת השנה מצביעים על תופעה רחבה: למעלה מ- 20 נשים נרצחו רק בשנת 2018 ועוד לא תמה השנה... המשמעות המספרית היא גדולה יותר, המשמעות היא 20 משפחות ובכל משפחה כזו נמצא יותר מילד אחד, בחשבון פשוט נגיע למספר הרבה יותר גדול של נפגעים.


בעקבות זאת הוחלט לייחד ולהקדיש את יום העיון המקצועי לנקודת המבט של הילדים ולהשפעת האלימות במעגלי פגיעה נוספים בחיי המשפחה כולה.


כחלק משיתוף הפעולה  עם הקהילה יום העיון התקיים בבית ויצו בעיר שנרתם לארח את המשתתפים הרבים שגדשו את האולם,  מקשת מקצועית רחבה  מתחום החינוך והטיפול: מנהלי בתי ספר, יועצות, מתנדבות ויצ"ו, מדריכי נוער ומדריכי מוגנות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות ועוד.


היום נפתח בהרצאה שנתנה רקע ומאפיינים של ילדים החיים תחת אלימות והועברה ע"י  עו"ס טובה קונסטבלר - עובדת סוציאלית ותרפיסטית במקלט לנשים מוכות.


לאחר מכן הוקרן סרט התיעודי "מאחורי דלתות סגורות" בהפקת ויצ"ו, המגולל את סיפורם של ארבעת ילדים ששהו יחד עם אמותיהם במקלט לנשים מוכות ועל ההשלכות של כך בבגרותם.


לאחר הסרט התקיים מפגש מרגש עם  אחת מגיבורות הסרט, אירנה מעיין, ששיתפה את הקהל בעדות אישית והעבירה מסר חשוב לכל היושבים.

 

 

ורד צברי מזרחי, מנהלת תוכנית עיר ללא אלימות בעיר

 

סדרת הרצאות לנוער בסימן היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים

במסגרת שיתוף הפעולה בין תוכנית "עיר ללא אלימות" ומחלקת הנוער, נבנו מספר תוכניות לבני הנוער בדגש על נושא אלימות מינית ומיניות בריאה.


התוכנית נפתחה בהרצאה לתנועת המועדונצ'יק - "על בנים ועל בנות" - שעסקה בנושא מיניות בריאה. ההרצאה הועברה על ידי שלומית הברון וסנדי בשרטי, מפתחות המיזם "מידע אמין על מין", אשר פועל במסגרות שונות במערכות החינוך ברחבי הארץ.


לקראת יום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים, נערכה בשבוע שעבר הרצאה נוספת בדגש על זוגיות ומיניות בריאה, בהנחיית שרון אדלר המתמחה במגדר ונוער. מטרת ההרצאה הייתה לעלות את הנושא הרגיש והעדכני הזה, לשיח "בגובה העיניים", תוך פיתוח חשיבה ביקורתית בנוגע לתכנים אלו.


האירוע המסכם ייערך בחודש דצמבר: המופע "שתי ברירות" של תאטרון פלטפורמא המיועד לשכבה הבוגרת של כל תנועות הנוער בעיר:  מופע מוזיקלי של שתי נשים, שני סיפורים ופסנתר אחד. שירה מקורית ופותחת לב, טקסטים אישיים ועיבודים לשירים ישראליים אהובים, המשמיעים קולן של נשים רבות.

 

בנוסף, מחלקת הנוער בשיתוף הרשות למלחמה באלימות סמים ואלכוהול - עיר ללא אלימות יפתחו בקרוב לבנות הנוער בעיר סדנאות להגנה עצמית המיועדות לנערות בלבד, בכיתות ט'-יב, כאשר כל סדנא הינה בת 3 מפגשים וכל מפגש במשך שעה וחצי. נערות המעוניינות להירשם יכולות ליצור קשר עם המחלקה לנוער וקהילה.

 

כפיר פוני מנהל מחלקת הנוער: "כמידי שנה אנו מציינים את היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. בני ובנות נוער עדים לאלימות הזו, בין אם במישרין, כשאלימות מופנית כלפיהם, ובין בעקיפין, בהיותם עדים לאלימות המתרחשת בבית. אלימות כלפי נשים היא תופעה חברתית רחבה שעלינו כחברה להילחם בה. אני מודה לעיר ללא אלימות על השותפות והסיוע בקיום פעילות זו לנוער."

 

מסכמת ורד צברי-מזרחי- מנהלת תוכנית 'עיר ללא אלימות': "התוכנית הרחבה שנבנתה משקפת את החשיבות שהעיר נס ציונה מקדישה לציון נושא זה. אני מברכת על שיתוף הפעולה עם מחלקת הנוער, אין ספק שבני הנוער הם סוכני השינוי  המרכזיים בחברה שלנו ואני מאמינה שככל שנעלה מודעות בגיל צעיר יותר, מערכות היחסים שייבנו יהיו מבוססות על תשתית בריאה יותר, והסטטיסטיקה של אירועי אלימות בזוגיות תרד בהתאמה. בחינוך הפורמלי, השנה לראשונה במסגרת שיתוף פעולה עם אגף החינוך, הפיקוח והיועצות, כל שכבות יב' מקבלות מערך שיעור בנושא בצורה אחידה שמועבר על ידי היועצות. אני רוצה להודות לכל השותפים , לצוות ועדת ההיגוי, לאגף החינוך והשרות הפסיכולוגי, לאגף הרווחה, לצוות עיר ללא אלימות ותודה גדולה לארגון ויצו על שיתוף הפעולה, האירוח והאכסניה החמה - ליו"רית, רוית אנגל, וצוות המקום שסייע".

 

יום עיון לאנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול בעיר

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...