שתף

עשייה חינוכית

07:59 19.05.2019

מה חדש בנס ציונה

כל מה שצריך לדעת על העשייה החינוכית המיוחדת בגן אורנית

 

 

עשייה פדגוגית ומקצועית נעשית בגן הילדים על ידי מספר גורמים. דוגמה לכך ניתן לראות בגן אורנית בשכונת סביוני נצר, שם יחד עם הגננת ורד, עובדת הסייעת שושי דסטה עם ילדי הגן ומיישמת אלמנטים מנושא הלימודים שלה - פסיכותרפיה.

 

בעקבות לימודיה, פתחה שושי בגן 'פינת תרפיה', המאפשרת עבודה נוספת עם הילדים בכל הקשור לפן הרגשי, החברתי והמוטורי.

 

 

במסגרת זאת, מיושמת גישה טיפולית המבוססת על עיסוק בחומרי יצירה בשילוב עם הכוונה והדרכה מקצועית. כך, לדברי שושי, הצוות עוזר לילד לחזק את כישוריו, אופיו, מצב רוחו, מעמדו החברתי ודימויו העצמי.

 

העבודה עם הידיים והשימוש במגוון חומרים תומכת בפן הרגשי גם ללא קשר לכשרון אומנותי או ניסיון קודם בתחום. כך, דרך היצירה והמשחק הילד מגלה את עולמו הפנימי ומעלה תכנים פנימיים שלא תמיד הוא מסוגל להביע מילים.

 

בהזדמנויות שונות הילדים עבדו במסגרת ה'תרפיה' עם מספר סוגי חומרים: פלסטלינה, צמר, קרטון, הפעילו את הדימיון ועשו עבודות סריגה, גזירה ועוד.

 


מספרת שושי: "במהלך העבודה הילדים היו שקועים בעשייה שלהם. ניתן היה להבחין שרמת הקשב והריכוז שלהם הייתה גבוהה מאד. כשהילדים בזמן העשייה ב'פינת התרפיה', הם מרוכזים רק בזה וגם כשחבריהם קוראים להם למשחק משותף הם לא מוותרים על העשייה. העבודה מספקת לילדים רוגע, תוך כדי שהם משתפים פעולה זה עם זה, מפעילים יכולות מוטוריות עדינות וחווים סקרנות, התמדה ותחושת מסוגלות. כל ילד הכין עבודות משלו והילדים גם הכינו עבודות משותפות."

 


שושי ציינה לחיוב גם את תחושת ההצלחה של הילדים בסיום העבודה, לאחר שעבדו על היצירה לא מעט זמן.

 

"החיוך שלהם בסוף העשייה, תחושת ההצלחה שלהם, שווה הכל!"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...