שתף

פעילויות הקיץ של מרכז קהילתי יד אליעזר

16:29 27.08.2020

מה חדש בנס ציונה

שלל פעילויות ביד אליעזר. וגם: תכירו את המתנדב החדש

 

 

בשנים האחרונות פועלת במרכז הקהילתי של מחלקת נוער, צעירים וקהילה כייפת קיץ במתכונת קייטנה לילדי השכונה בלבד ובמטרה לתת מענה לילדים שמחפשים תעסוקה במהלך החופש וההורים נמצאים בעבודה. הפעילויות מועברות על ידי הצוות של המרכז הקהילתי והמתנדבים בו. השנה, הקורונה שיבשה לנו את התכניות אך בכל זאת, לא מנעה מאיתנו לקיים את הפעילויות לפי ההנחיות.


השנה, הפעילויות התקיימו בשלושה מחזורים כאשר כל מחזור מותאם לשכבת גיל אחרת ועד ל 10 ילדים בכל מחזור. הילדים, בכיתות א'-ו', הגיעו בכל יום בשעות הבוקר למרכז הקהילתי ויצאו למסע מהנה בעקבות הפעילויות.


כחלק מהפעילויות, יצאו הילדים ליום כיף בבריכת "נס גלים", הכינו פעילויות יצירה וגבס, שיחקו במתחם הגיימינג במחלקת הנוער והכינו קיר גרפיטי. כחלק מהפעילות השנה ובשיתןף פעולה עם בית ראשונים התארחו הילדים בבית ראשונים ליום כיף וחוויתי של בילוש ויצירה. הילדים שמעו הרצאה על תולדות העיר נס ציונה ולקחו חלק בפעילויות האינטראקטיביות המתקיימות במבנה.


מתנדב חדש במרכז, קפטן עירוני נס ציונה טל דן, לוקח חלק בתקופה האחרונה בפעילויות המרכז ומאמן את הילדים ובני הנוער קיץ. כחלק מההתנדבות, טל הגיע בכל שבוע לאולם לב המושבה בשעות הבוקר לאמן את הילדים ולחשוף אותם לעולם הכדורסל. גם קבוצת א.כ.  נס ציונה אירחה את הילדים באולם צימרמן ואף חילקה לילדים חולצות ומדליות לסיום. גם איגוד טניס שולחן של נס ציונה הגיעו לבקר במרכז הקהילתי ולימדו את הילדים קצת על ההיסטוריה של הפינג פונג (הידעתם שהשם הגיע מסין?) וכיצד משחקים טניס שולחן.


שיתוף פעולה נוסף עם השיטור העירוני והמשטרה. השוטרים הגיעו עם הניידת כדי להציג אותה לילדים ולספר על הפעילות שלהם בתוך העיר במטרה להפיג את החשש ולהתחבר לילדים. זוהי פעילות חשובה בעיקר בתקופת הקיץ בה נאלץ השיטור להתמודד עם הילדים שמסתובבים בגנים הציבורים וברחובות.

 


פעילויות הקיץ של המרכז הקהילתי הן חלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת והמענה שהמרכז הקהילתי מציע לתושבי השכונה. הן עלו כצורך מההורים המתגוררים בשכונה שנאלצים לצאת לעבודה בשעות הבוקר ולילדים אין פתרון והשגחה. אנו מאמינים כי פעילויות אלה מחזקות את הקשר בין הילדים והנוער לבין הצוות של המרכז ואף חושפות אותם לתחומים רבים שאינם ראו עד היום. לדוגמא, שיתוף הפעולה עם מחלקת הספורט הביא לשילוב של לפחות 4 ילדים בתוך חוגי הספורט בעיר.
אנו מאחלים לכל הילדים המשך חופשה נעימה, שנת לימודים פורייה והמון הצלחה. מחכים לפתיחת השנה במרכז הקהילתי בקוצר רוח ובציפייה גדולה.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...