שתף

קולות החיילים ויתר המגזרים המיוחדים - עד סוף השבוע

15:22 31.10.2018

מה חדש בנס ציונה

ביממה הקרובה צפויה ועדת הפנים לסיים את ספירת קולות החיילים ואיתה אולי שינוי בחלוקת המנדטים


משרד הפנים ממשיך בשעות אלו בתהליך ריכוז נתוני ההצבעה וקבלת התוצאות מהשטח. יש לציין כי קולות 'המעטפות הכפולות' - השיטה בה מתקיימת ההצבעה בבסיסי צה"ל, והחַלַה גם על קולות הימאים וצוותי אוויר שאינם נמצאים בגבולות הארץ במועד הבחירות, וכן על קולות הנציגים הדיפלומטיים של המדינה בחו"ל - נספרים בערך יום וחצי לאחר שנודעו תוצאות הבחירות בקלפיות הרגילות. זאת, על אף שבדרך-כלל נהוג לקיים את מועד ההצבעה עבור מגזרים אלה יום עד יומיים טרם מועד הבחירות הרשמי. שיעור החיילים ובעלי זכות ההצבעה ככלל מוערך בכ-3-5% מהמצביעים בלבד, ולכן השפעת הצבעתם על תוצאות הבחירות היא קטנה, והשינויים אינם מהותיים.

 

יש לציין, כי בנס-ציונה עשוייה להיות לתוצאות אלו השפעה מסויימת על הרשימות בעלות מספר הקולות הקטן ביותר, שמצבן עשוי להשתנות בתום הספירה הזו, בין היתר בהתחשב בהסכמי העודפים שחתמו. בהן: רשימת 'לב' בראשות שחר רובין, 'נס ציונה ירוקה' בראשות נאור ירושלמי, 'נס-ציונה נטו' בראשות שאול רומנו - ובעיקר רשימותיהם של אריאל אלמוג, עמוס לוגסי, 'ש"ס' (אליהו לוי) ו'הבית היהודי' (יצחק כהן), אשר השיגו מנדט אחד בלבד. 

 

 

נתוני ההצבעות הללו צפויים להיספר עד מחר, יום חמישי, 1 בנובמבר, אם כי נלקח בחשבון מקדם עיכוב נוסף, לא מתוכנן, שמקורו בתקלה הקשה שחווה אתמול אתר משרד הפנים, אשר קרס דווקא בשעות הקריטיות לסיכום יוםהבחירות. ה'מיני סייט' באתר הכללי של המשרד קרס לראשונה בשעה 22:00 אמש, עם סגירת הקלפיות, ולאחר מכן הראה רק את נתוני ההצבעה הכלליים - כמה אנשים הצביעו בכל יישוב - ללא פילוח ההצבעה. לאחר מכן האתר שב לפעול בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר, אולם איננו מתעדכן באורח שוטף גם היום.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...