שתף

"שיעור אחר" ברעות

07:36 11.06.2019

מה חדש בנס ציונה

כיתה ו' מבי"ס חמ"ד "רעות" נס ציונה לקחה חלק בתוכנית ייחודית ששותפים לה שני ארגונים : בית חולים "קפלן" ועמותת "שיעור אחר"

 

תכנית "שיעור אחר" כללה 12 שיעורים, אליהם הגיעו  מתנדבים מהצוות הרפואי מבית החולים ברוטציה ביניהם ותוך גיבוי הדדי. במהלך הקורס נחשפו התלמידים למגוון המקצועות הקיימים בבית החולים בצורה חווייתית ומעשירה.

 

בין הנושאים שהועברו: רנטגן, תזונה נבונה, בטיחות ילדים, חיסונים, שמיעה, פסיכותרפיה ועוד הצוות המתנדב שהגיע הפליא ללמד את הילדים את תחום עיסוקו בבית החולים בצורה מעניינת ,מקצועית ומיוחדת, שהשאירה את התלמידים לרוב עם פה פעור תוך ציפייה למפגש הבא. ה"שיעורים האחרים" הותירו רושם עז על התלמידים, המתנדבים הביאו את הידע, הדגמות מהשטח ואת האופי המיוחד שלהם שרקם קשרים טובים ביניהם ובין הילדים.

 

 

 

הנגשת אנשים שתחום התמחותם לעיתים רחוק מעולמם של הילדים  או  בלתי אפשרי והרבה פעמים מלווה בחוויה של כאב או תסכול יוצר חוויה מתקנת, ביטחון וסימפתיה והופך אותם לגיבורים בעיני הילדים. צוות המתנדבים התפעל מערנות הילדים, מהתנהגותם, מההקשבה ושאילת השאלות החשובות.

 

בסיום הקורס התקיימה פעילות שיא של התלמידים בבית החולים. הגב' בלה ואסתר הובילו את הפרויקט ביד רמה תוך שיתוף פעולה מיוחד בין הגב' טל שמי מפרויקט שיעור אחר והמחנכת הדס אוחיון מבי"ס רעות. התלמידים ביקרו במחלקות השונות ופגשו בחלק מהמתנדבים במקום עבודתם.

 

קיבלו תעודת השתתפות ואף העניקו לכל השותפים שי ותעודת הוקרה. תודה למנהל ביה"ס מר אופיר אביקסיס שאיפשר לתלמידים את ההתנסות האחרת והבין את השלכותיה על טיב הלמידה והתרומה לילדים לכשיגדלו יהיו אזרחים התורמים בעצמם לאחר.

ראינו שאכן אפשר גם אחרת...

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...