שתף

שלב ג בקריית המדע

11:54 04.06.2020

מה חדש בנס ציונה

כל המספרים, כל התאריכים והאתגר הגדול. כל מה שצריך לדעת על קרית החינוך

 

 

 

בשנה האחרונה, הובילה העירייה, תוכנית צמיחה דמוגרפית ופרוגרמה העירונית למוסדות חינוך, המנתחת את הגידול הצפוי באוכלוסייה וכפועל יוצא מגדירה את הצרכים בטווח של 5 ו – 10 שנים קדימה. מהתחזית עלה, כי  כבר בשנה"ל הלימודים הקרובה יהיה צורך ב – 5 כיתות אם נוספות בקרית החינוך וכי בשנת 2022 יהיה צורך בעוד 6 כיתות אם נוספות. למעשה, כבר לפני שנתיים היה צריך להתחיל בנייה של מבנה שלב ג', על מנת לתת מענה לכמות הכיתות הנדרשת לשנה"ל הקרובה וזו שלאחריה. מצב זה חייב תכנון וקידום מהיר ביותר של הפרויקט על מנת לעמוד בלוח הזמנים הקצר.

 

אבל, לחץ הזמן לא היה האתגר היחידי בפרויקט. העדר כינונה של הממשלה ואי אישור תקציבי החינוך כמו גם משבר הקורונה, צמצמו מאוד את בתי הספר שאישר משרד החינוך לבנייה, ורק בזכות פעילות מאומצת ועיקשת של ראש העירייה ואגף ההנדסה ובתמיכת גורמי משרד החינוך, הצלחנו להביא לאישור מבנה ג', ובניית 14 הכיתות הנדרשות לתלמידי העיר.

 

פרויקט פארק המדע שלב ג' - הינו ייחודי וחדשני מסוגו, ביה"ס שנבנה בצורה אנכית. הפרויקט כולל בניין בן 4 קומות, כ- 5,500 מ"ר, 14 כיתות אם, כיתות ספח נוספות,  מעבדות מחשבים, מסלול ריצה ומרחב פתוח.

 

 

הדמיה של הפרויקט

 

 

בתכנון המבנה נעשה שימוש בטכנולוגיות בניה מתקדמות - שימוש בחומרים מתקדמים ברי קיימה, מערכות מיזוג VRF עם שליטה מרכזית, תקשורת מחשבים מתקדמת ותאורה חסכונית ויעילה.

 

בתאריך 26.5.20, התקיים הטקס המרגש של הנחת אבן פינה שלב ג פארק המדע בנוכחות ראש העיר שמואל בוקסר, סגני ראש העיר חברי מועצה, צוות הנהלת העירייה, נציגי משרד החינוך, מנהלת וצוות בית הספר, תלמידים ואורחים נוספים.

 

לאחר שכל הנוכחים בטקס חתמו על הקלף, הוא הוכנס לגליל ורובוט מיוחד, שאותו פיתחה קבוצת הרובוטיקה העירונית DEMACIA, הגיש אותו לראש העיר להטמנה בקרקע. הרובוט המכונה "איקרוס, נבנה השנה וחלק מקבוצת הרובוטיקה העירונית הם תלמידי פארק המדע, בהנחיית המנטור יעקב וייל.

 

ראש העיר שמואל בוקסר: "אין ספק שזהו יום מרגש במיוחד עבורי, השקענו מאמץ רב כדי שהפרויקט הזה יצא לדרך כמה שיותר מהר, אבל בשנה האחרונה לא הייתה ממשלה והמדינה נעצרה והיה חשש גדול אם נצליח לקבל את האישור של משרד החינוך לתחילת הבנייה. אני שמח שבסופו של דבר האישור התקבל, ואנו מתחילים בבניית המבנה השלישי של קריית החינוך פארק המדע שייתן מענה למאות תלמידים. אני  מבקש להודות לאגף ההנדסה וצוות הפרויקט, לאגף החינוך ולנציגי המטה במשרד החינוך אשר בזכות שיתוף הפעולה והעבודה המאומצת יחד הצלחנו לעמוד במשימה ובלוח הזמנים הקצר".

*צפי לסיום הפרויקט- אוגוסט 2021.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...