שתף

תכנית החינוך של עמוס לוגסי

12:27 30.08.2018

מה חדש בנס ציונה

יוצרים את המחר :  עמוס לוגסי מציג את תכניתו לשדרוג החינוך בנס ציונה

 


לקראת פתיחת שנת הלימודים, מציג היום המועמד  לראשות העיר, חבר המועצה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעשר השנים האחרונות עמוס לוגסי, את תכניתו לשדרוג החינוך בנס ציונה.

 


במסגרת התכנית, שכותרתה " משקיעים בחינוך – יוצרים את המחר " מתחייב לוגסי לחשיבה מחוץ לקופסה הנשענת על שורה של יוזמות לטווח הקצר ולטווח הארוך אשר יתנו מענה לצורך הקיים בשדרוג מערכת החינוך בעיר והתאמתה לעידן החדש.

 

 

בין היוזמות שמכילה תכנית לוגסי לחינוך : התאמת מערכת החינוך לעולם המחר באמצעות הטמעת שיטות למידה אינטרנטיות ונגישות, הקמת צוות מורים מומחים למצוינות שיובילו כישורים וכישרונות מתחומי דעת שונים, הקמת בית הספר הדמוקרטי בעיר כחלק מהגדלת הגיוון החינוכי, הרחבת היצע המגמות בבתי הספר, הגדלת תקציב המלגות לסטודנטים, מתן דגש על חיזוק השפה העברית בכל הגילאים, הכשרת סייעות נוספות לגני הילדים, צמצום מספר התלמידים בכיתות ובנייה של מערך כולל ליום למודים ארוך שיכלול בין השאר מתן שיעורי תגבור פרטיים במקצועות הליבה בתוך בתי הספר שיוענקו בחינם.

 


לצד אלה, נותנת התכנית דגש מיוחד על הצבת התלמיד במרכז ועל הגדלת המעורבות הקהילתית בתוך המערכת באמצעות יוזמות לחינוך אהבת האדם, הגדלת המעורבות של ההורים באמצעות פעילויות מותאמות, חיבור בני הנוער לפעילויות למען הקהילה, הכשרת תלמידי כיתות י-יא- יב כחלק ממערך תומך עירוני במצבי חירום וחיזוק תנועות וארגוני הנוער.

 


לוגסי בירך בשנת לימודים פורייה ומוצלחת את ילדי העיר הנכנסים לגני הילדים, את אלפי תלמידות ותלמידי בתי הספר וצוותי החינוך המקצועיים העושים מלאכת קודש.
" כמי שגדל וצמח במערכת החינוך בנס ציונה וגידל כאן את ילדיו אני ממשיך להתרגש מדי שנה כשמגיע היום הראשון ללימודים. זהו יום מיוחד ואני מאחל לכל התלמידים ולעוסקים במלאכה הצלחה והישגים "


לוגסי הוסיף :


"יש לנו מערכת חינוך טובה מאוד. מורים מנוסים ומעולים ומנהלות ומנהלים מהשורה הראשונה ולא בכדי בתי הספר בנס ציונה נמצאים בשורה הראשונה. אך בעיני, חינוך הוא לא עוד מקצוע, הוא דרך חיים. העירייה בראשותי תמנף את רמת החינוך בנס ציונה, תציב את התלמיד במרכז ותצמיח את הדור הבא של היזמים, אנשי הרוח והמדעים ותדע להוביל את הדור הצעיר שלנו לא רק לרדיפה אחר ציונים, אלא לרדיפה אחר חלומות. כראש העיר הבא של נס ציונה, אני מחויב להצעיד את העיר קדימה, ולחשוב על החינוך לעוד  5 ו-10 ו-20  שנים. ליצור את המחר. בדיוק כמו שנלחמתי על החינוך הדמוקרטי אותו אני מתכוון להוציא לפועל מיד לאחר שאבחר כחלק מהתאמת המערכת שלנו לשנים הבאות. יש לנו מערכת חינוך טובה, זה הזמן להפוך אותה למצוינת "

 

 

יוצרים את המחר – התכנית המלאה

1. הצבת התלמיד במרכז כהשקפת עולם והתוויית מדיניות בחינוך.
2. התאמת מערכת החינוך לעולם המחר ושיטות למידה אינטרנטיות ונגישות.
3. הרחבת היצע המגמות בתיכונים בהתאם למיפוי וניתוח הצרכים בקרב התלמידים.
4. הענקת שיעורים פרטיים חינם במקצועות הליבה במסגרות בתי הספר.
5. המשך תוכנית צמצום מספר התלמידים בכיתות.
6. פתיחת בית הספר הדמוקרטי: הרחבת הפלורליזם בחינוך.
7. הכשרת סייעות נוספות לתגבור המערך בגני הילדים.
8. הגדלת תקציב המלגות העירוני לסטודנטים.
9. פיתוח מערך מורים מומחים שיובילו כישורים וכישרונות מתחומי דעת שונים: לחקר, יצירתיות, הבניית ידע ומצוינות בכל תחום.
10. עברית שפה יפה- הנחלת מערך שיעור לשיפור השפה והדקדוק לכל הגילאים.
11. מעורבות חברתית- חיבור בני נוער למען הקהילה.
12. הכשרת תלמידי י'- יא'-יב' כחלק ממערך תומך עירוני במצבי חירום. 
13. חינוך לאהבת הטבע והסביבה ומימוש הקמת הגן הלאומי.
14. הנהגת יום לימודים ארוך.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...